Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antykoncepcja raz jeszcze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, to cieszę się, że nic Ci nie jest. A ta wkładka nie uwalnia hormonów? Kiedyś się tyle złego naczytałam o wkładkach, ale może sie przerzucę, zobaczymy co reumatolog powie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszkak
Super senior
Super senior


Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 91
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ta jest bez hormonów, tylko z miedzią. Hormonalna to mirena, z tego co wyczytałam na forum, wiem, że dziewczyny mają i jest ok.
_________________
Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

Fiodor Dostojewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raumatolodzy sa przciwni hormonom, moga one dosyc sporo namiszac w organizmie u nas, wystarczy jak juz leczymy jedno,
mnie zabroniono stosowania plastrow czy jakich kolwiek innych lekow hormonalnych nawet po wycięciu jedngeo jajnika, nie ma mowy o tego typu antykoncepcji
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
raumatolodzy sa przciwni hormonom


zbyt duże uogólnienie. nie wszyscy reumatolodzy! Very Happy
jako dowód przytaczam stary wątek, a szczególnie mój post z 11 listopada 2004 (!!!) roku:

Antykoncepcja

jakże prawdziwie brzmi ostatni akapit Wink :

Cytat:
" Niszczymy stare mity o terapii tocznia" powiedziała Ellen Ginzler, profesor medycyny i szef reumatologii w State University of New York-Downstate Medical Center in Brooklyn.

" Wierzę te, że nasze badania zmienią kliniczną praktykę," powiedziała Ginzler "Jednakże, stare poglądy trzymają się mocno."

Zasugerowała, że lekarze akademiccy prawdopodobnie zaakceptują wyniki badań, podczas gdy inni lekarze będą wolniej zmieniali swoje stare nawyki w prowadzeniu terapii tocznia.


brońboże nie zachęcam do hormonalnej antykoncepcji, staram się tylko uspokoić te pacjentki, którym lekarze pozwolili na takową terapię, nie znaczy to od razu że popełnili błąd! nie podważajmy ich kompetencji tylko dlatego, że "wszyscy" inni zabraniają piguł Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i jak to jest , u mnie wczesiej mozna było zastosowac chociaz plastry, w momencie kiedy wycieto jeden z jajnikow a tu dwóch akademikow ginekolog i reumatolog w klinice powiedzieli nie - nawet konsultowali sie z Warszawą , czy dopuscic do terapii zastępczej , i nic , a szkoda

chyba to wynika z indywidualnego podejscia do pacjenta , zalezy jak się czuje jak aktywna jest choroba bo innego wytłumaczenia nie widzę
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak!
tak jak już wiele razy wspominałyśy - to kompletnie i zupełnie indywidualna sprawa, sam toczeń automatycznie nie wyklucza stosowania antykoncepcji, ale to lekarz zna "całokształ" u danego pacjenta, wystarczy że podejrzewa zespół antyfosfolipidowy czy choćby cień ryzyka zakrzepicy to mowy o antykoncepcji hormanalnej być nie może!
ale to już specjalista oceni i ryzyko i korzyści, my na forum pojęcia o takich "drobiazgach" u danego toczka nie mamy, więc ani polecić a ni zakazać tego czy innego sposobu - absolutnie nie mamy prawa.

Monika, ty masz tyle "bonusów" od tocznia, że na pewno istniały wyraźne przesłanki by trzymać cię z daleka od hormonów (sam układ nerwowy i epilepsja już pewnie wystarczą)...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aneczka
Junior
Junior


Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 12
Skąd: z południa kraju

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też ciągle borykam się z problemem antykoncepcji, choć przeciwciała IgG i IgM w normie na hormony "pozwolenia" nie mam. Do wszystkiego doszedł jeszcze duży mięśniak i kłopot, bo jak będzie rósł to zapowiedzieli,że chyba trzeba będzie wyciąć i raczej oszczędzić się nic nie da. Wtedy to by pasowała zastępcza hormonalna a tu lipa. Mają problem, a ja stresu co nie miara.
_________________
"W życiu piękne są tylko chwile..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm...Stosowałam hormony, a dokładnie HTZ przez prawie 6 lat, co pół roku robiłam wyniki, wszystko było ok, miałam lepsze "o niebo" wyniki densytometrii /naklejałam plasterki w zw. z dużą osteoporozą/.
Tylko, że kiedy przestałam je przyjmować, bo już za długo brałam i wzrosło ryzyko np. nowotworów piersi czy szyjki macicy, to nagle mam kłopoty z krzepliwością, podejrzenie zespolu antfosfolipidowego...
I znowu trzeba szukac i badac....
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnieszkak
Super senior
Super senior


Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 91
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aneczko już na pewno lekarze znajdą jakieś rozwiązanie, w końcu od tego są.
A ja na razie sie trzymam, po antybiotyku i nospie przeszły boleści, oby tak dalej. Teraz na kontrolę za miesiąc i zobaczymy. Mam nadzieję, że będę miała ten problem z głowy.
Ja mam zespół antyfosfolipidowy, dlatego moja doktor nie zgadza się na hormony.
_________________
Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

Fiodor Dostojewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszko - powodzenia, dobrze,że wszystko skończyło sie pozytywnie!
Pozdrawiam, zdrówka! Smile Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi hormonami, to bardzo tajemnicza sprawa, ja się leczyłam przez 4 lata na nadczynność przysadki i związany z tym brak miesiączki tymi samymi lekami, które stosuje się w antykoncepcji. Miałam 22 lata i właściwie od tego czasu zaczęły się problemy stawowe...POjawiły się gorączki co jakiś czas, co prawda nie tak bardzo nasilone jak ostatnio, ale były...I sama nie wiem, czy ma to związek z tą masą hormonów, które we mnie wtłoczono. Być może tak...
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chętnie i z ciekawością tu zajrzałam, do tej pory jakos miałam wszystko poplanowane , dzieci też , stosowałm tylko naturalną antykoncepcję. i żyłam tak 20 lat, ponieważ tocznia nie planowałam a jest i biorę metotrexat, pani doktor od razu zapytała mnie o antykoncepcję, trochę dziwnie się poczułam , była zaskoczona ,że nie stosowałm żadnej antykoncepcji.
teraz ciąża byłaby niewskazana:wiek , choroba , lekarstwa...
ze wzgędu na inne schorzenia niewiele mogę .
muszę ustalić z dobrym specjalistą co dalej...
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to nawet boję się lekarzowi wspomnieć o takim problemie jak antykoncepcja Embarassed
A dla mnie to jest jedynie prezerwatywy i narazie nic się nie wydarzyło. Oby (odpłukać w nie malowane)
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Randalena
Junior
Junior


Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 5

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam takie pytanie...
choruje na tocznia od 9 lat, od 7-8 lat mam remisje, ale mam rowniez zespol antyfosfolipidowy rowniez w remisji. Moj lekarz (immunolog) twierdzi, ze nie ma wiekszych przeciwskazan w tym przypadku... ale jak czytam Wasze wypowiedzi oraz to, ze w badaniach szkodliwosci hormonow wykluczono kobiety z zespolem antyfosfolipidowym, to mam watpliwosc, czy moge brac piguly... Sad Co sadzicie?
Z lekow obecnie biore tylko 2,5 mg Encortonu oraz Acard (75 mg)...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tabletki anty mogą przyczynić się do zaostrzenia choroby-spowodować jej nawrót...decyzję musisz podjąć sama po konsultacji z lekarzem
Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group