Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antykoncepcja raz jeszcze
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aneczka
Junior
Junior


Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 12
Skąd: z południa kraju

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 9:57 am    Temat postu: Antykoncepcja raz jeszcze Odpowiedz z cytatem

Czytałam już posty w kwestii antykoncepcji przy toczniu, ale ciągle biję się z myślami i nie umiem znaleść odpowiedniego rozwiązania. Wcześniej brałam pigułki dwuskładnikowe III generacji, ale mój reumatolog jak i nefrolog kazali je czym prędzej odstawić. Więc to odpada, jak również zwykła spiralka (tyłozgięcie macicy). Używamy prezerwatyw, ale ostatnio nam pękła (choć dobra firma) i wielki stres, bo odstawiłam sama wszelkie leki,które mogłyby zaszkodzić dziecku (biorę też dość silne na nadciśnienie) do czasu wyjaśnienia czy jestem czy nie. Testy były negatywne, ale dla pewności zrobiłam HCG z krwi. Jest ok, ale nie chciałabym na przyszłość znowu to przerabiać, a stres powoduje,że nie mam ochoty na zbliżenia. Ginekolog sam nie wie,co zaproponować, prowdzący też nie, zgodnie tylko twierdzą,że ciąża mogłaby zaostrzyć chorobę. Mam już dwoje dzieci, raz poroniłam i nie chcę ryzykować ani swojego zdrowia, ani kolejnej straty, ani też odmawiać sobie tej przyjemności, która jakby nie było zbliża i conieco podtrzymuje. Jak rozmawiać z lekarzem ewentualnie o minipigułkach?Poradźcie coś.
_________________
"W życiu piękne są tylko chwile..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nula
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 42

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co lekarz mówi nt: pianek plemnikobójczych, czy plastrach antykoncepcyjnych? Czy one też mogą być szkodliwe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aneczka
Junior
Junior


Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 12
Skąd: z południa kraju

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbowałam pianek,żelu ale raczej mi nie odpowiadają (uczulają), natomiast w kwestii plastrów nic nie mówił. Czy one mają mniejszą dawkę hormonu? Muszę poczytać. Dzięki
_________________
"W życiu piękne są tylko chwile..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja borę pigułki antykoncepcyjne od lutego regularnie (Yasmin).Mój lekarz prowadzący wyraził zgodę na minimalna dawke estrogenów. Biorę je ze względu na dysfunkcje hormonalną jajników. Zamiast miesiączki pojawiają się upławy długoterminowe i torbiele na jajnikach,które samoistnie nie pekają. Jak na razie wszytko ok.Dalej jestem w remisji,więc może istnieje szansa,że czasem można stosowac antykoncepcje. Wiem też że jedna z toczniowców stosowała plastry przez rok i tez nie było zaostrzenia choroby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
avellana
Junior
Junior


Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 15
Skąd: Mielec

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam dziewczyny!
Tak się składa, że ja właśnie wczoraj byłam na wizycie u ginekologa głównie w sprawie antykoncepcji. Wcześniej (moja pierwsza lekarka)zabroniła mi tabletek antykoncepcyjnych, a moja obecna powiedziała, żebym zwróciła się do ginekologa... Ginekolog na to, żebym poszła do lekarza prowadzącego... No to pozostało mi tylko jedno wyjście... Udałam się na FORUM Smile
Moje zdanie jest takie, że każda pacjentka musi mieć dla siebie dobraną antykoncepcję. Czytałam wypowiedzi innych kobiet i prawda jest taka, że jednym tabletki szkodzą a innym nie.
Wcześniej bałam się spróbować tabletek, bo lekarz zakazał, a teraz sama sobie pozwoliłam Wink
Dopiero wybrałam pierwsze opakowanie Yasmin'u z apteki, a o skutkach będę mogła napisać dopiero za jakiś czas. Ale ja już z góry sobie założyłam, że nic mi po nich nie będzie i mam nadzieję, że dobrze sobie założyłam Wink
Oczywiście nikogo nie namwaiam do naśladowania mnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika, oczywiście masz na myśli antykoncepcję hormonalną. nie generalnie - antykoncepcje? Very Happy
sprawa jest skomplikowana, bo już od lat ukazują się wyniki badań świadczące o tym, że hormonala terapia zastępcza i antykoncepcja hormonalna mogą być stosowane u pacjentek z toczniem w sposób bezpieczny, ale zawsze podkreśla się że decyzję trzeba bardzo drobiazgowo rozważyć i podejśc do niej indywidualnie.
czyli bez lekarza prowadzącego - NIE. bo jest wiele "drobiazgów" o których my nie myślimy i nawet nie kojarzymy, że mogą być przeciwskazaniem, oprócz samego tocznia.
np. pciała antykardiolipidowe, a więc ryzyko zakrzepów jeszcze większe niż u zdrowych kobiet zażywających hormony, które też muszą się liczyć z takim powikłaniem.

więc ogólnie rzecz biorąc obecnie sam toczeń nie wyklucza bezpiecznej dla zdrowia antykoncepcji hormonalnej, nie można odgórnie powiedzieć NIE wszystkim toczkom Wink

aneczka - prezerwatywy są chyba najskuteczniejsze z całej "reszty" metod. pęknięcie gumki nie jest znów takie częste. chyba. może trzeba więcej potrenować Wink
co do odstawiania leków - gwałtowne przerwanie zażywania lekarstwa przyjmowanego ciągle może dać więcej szkody niż pożytku.
zaszkodzisz i sobie i potencjalnemu dziecku. pojawia się coraz więcej nowych badań nad wpływem leków na płód, ostatnio czytałam o bezpiecznym prowadzeniu ciąż toczniowych nawet na imuranie i arechinie. bo, że sterydy przyjmowac można przez całą ciążą to wiadomo od dawna.
więc - bez paniki, ale oczywiście życzę żeby nie było więcej okazji do paniki Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne antykoncepcję hormonalną mam na mysli , a nie ogolnie antykoncepcję Wink
nigdy nie wolno samemu decydować, mało tego nawet lekarz ginekolog jeśli nie ma wglądu w całość lecznia nie decyduje sam, chyba ze jet to ginekolg który ma w nosie pacjentkę indywidualnie i całościowo wraz z jej lekmi i samopoczuciem, po wycięciu jajnika sama chcialam aby mozna bylo wprowadzić chciaz plastry , ale ginekolog sam nie byl pewien, kazał mi przyjśc za parę dni, a po konstultacji z kolegami po fachu zedcydowanie powiedział nie,
a własnie z powikłaniami po zakrzepach miałam do czynienia , dziewczyny nie wiedziały ,że nie wolno, a ginekolog sam zdecydował o właczniu tabletek, nie pytał nawet czy cos bierze z leków czy choruje jedna mając 27 lat była i jest na wózku sparalizowana, a pozostałe walczyły po wylewach o odzyskanie sprawności, niestety 2 się nie udało, moze kos powie ze tylko 2 , ale to dla mnie aż dwie osoby. to co , zazywamy i to co z czym się borykamy ma ogomne znaczenie, bowiem moze ale nie musi skonczyć się tak targicznie jak dla niektórych się skończyło
nigy nikomu nie zalece aby sam zdecydowal niech zdecyduje lekarz, i to taki który zna całą naszą chorobę włacznie z lekami które się bierze, a jesli nie ginekolog to lekarz prowadzący

co do leków znam parę osób ktore urodziły dziecko na dużej dawce encortonu , i na imuranie, dzieciaki juz w tej chwili kilkuletnie mają się świetnie i są zdrowe, a mamy najszczęsliwsze na świecie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal


Ostatnio zmieniony przez Monika B dnia Czw Lip 24, 2014 10:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kojarze że ktoś u nas decydował się na plastry, wstępne raporty były optymistyczne, poza tym czytałam na lupussite, że niektóre dziewczyny biorą Yasmine bodajrze, czyli mini-pigułkę.
co do innych opcji - jest tu gdzies wątek o antkoncepcji "naturalnej", nie o wstrzemięźliwości oczywiście Wink , ale o kombinacj metody termicznej i obserwacyjnej, minus to mała skutczność - więc ataki paniki mimo wszystko nie wykluczone Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpadam tylko na moment, bo nie mnie to bezpośrednio dotyczy. Ludzie! Tyle wątków i we wszystkich praktycznie to samo Shocked Po co dzielić na drobne? Dokładnie to wszystko już było! Problem de facto do rozwiązania w porozumieniu z lekarzem (to już też przerabiane), więc nie wiem co tu dodawać. Proszę, oto cały przykładowo zestaw do poczytania: http://www.antykoncepcja.com/antykoncepcja-46.html w tym i przeciwwskazania. Jest wiele innych stron i podstron w necie, więc miłej lektury. Chcecie inne wątki forumowe dla porównania? Wink Czytajcie i rozmawiajcie z lekarzami prowadzącymi! To tyle. Zapomnijcie, mnie tu nie było! Robak


PS. Wszystko ma swoje plusy i minusy, jak to w życiu, nawet wstrzemięźliwość. Czemu nie: 101% safe. Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to nie to samo, co doświadczenia kobiet chorujących na toczeń!
jest pewna specyfika z tym związana, nieprawdaż?
oczywiście, że gadałyśmy o tym nie raz, ale ciągle brak dobrych pomysłów na metody alternatywne do hormonalnych, zawsze ktoś nowy może dorzucić opis swoich praktyk Wink

a teraz rewelacyjne i rewolucyjne doniesienie, które prawdopodobnie rozwiąże nasz problem w przyszłości!

Męska pigułka antykoncepcyjna

Już w niedługim czasie mężczyźni będą mogli stosować pigułki antykoncepcyjne. Naukowcy opracowali lek, który czasowo hamuje wytwarzanie spermy, ale nie wpływa na poziom testosteronu.

Testy na zwierzętach laboratoryjnych wykazały, że działanie męskiej pigułki antykoncepcyjnej jest odwracalne, brak też widocznych efektów ubocznych, typowych dla środków wpływających na stężenie hormonów płciowych. Próby z udziałem ludzi zaczną się w ciągu najbliższych 5 lat.

Trudność z opracowaniem skutecznej antykoncepcji dla panów wynikała z prostego biologicznego faktu: zdrowy dorosły mężczyzna produkuje dziennie ok. 150 mln plemników. Opracowane do tej pory środki bazowały na zmianie stężenia krążących w układzie krwionośnym hormonów.

Męska antykoncepcja hormonalna znajduje się na końcowym etapie prób klinicznych. Wykorzystuje się w niej żeński hormon, progesteron, który hamuje spermatogenezę. Decydując się na taką metodę kontroli urodzeń, trzeba będzie jednak pamiętać o wszelkich możliwych skutkach ubocznych.

Wielu panów obawia się wprowadzania pigułki z żeńskimi hormonami do swojego organizmu. Dlaczego? Boją się o swoją męskość, mimo że pierwsze próby kliniczne wypadły pomyślnie.

Alternatywne podejście, którego autorem jest Chuen Yan Cheng z nowojorskiego Population Council, bazuje na związku zwanym adheryną. Adheryna bezpośrednio oddziałuje na proces dojrzewania plemników. Podczas testów okazało się, że niedojrzałe gamety męskie rozwijają się "pod opieką" specjalnej tkanki, komórek podporowych Sertolego. Adheryna oddziela je od siebie, nie dopuszczając do kolejnych przekształceń.

Komórki Sertolego mają stożkowaty kształt, są komórkami podporowymi kanalika nasiennego. Znajdują się na błonie podstawnej (między komórkami plemnikotwórczymi). Sięgają aż do światła kanalika. Kontrolują proces spermatogenezy.

Nie twierdzimy, że podejście hormonalne jest złe. To jedna z najlepszych standardowych metod antykoncepcji męskiej. Uważamy jednak, że konsumentom należy dać wybór — tłumaczy Cheng.

Eksperymenty na szczurach, opisane na łamach Nature Medicine, pokazały, że produkcja spermy spadała do poziomu uznawanego za niepłodność.

Adheryna jest znana z wywoływania toksycznych efektów w innych częściach ciała. Zespołowi Chenga udało się jednak przezwyciężyć ten problem poprzez połączenie jej z syntetyczną wersją hormonu FSH (folikulotropowego), który u mężczyzn wiąże się tylko i wyłącznie z komórkami Sertolego. Skutki zastosowania połączenia adheryna-FSH zbadano m.in. na nerkach, wątrobie, mózgu, sercu, prostacie i nie zaobserwowano efektów ubocznych.

Lek będzie miał prawdopodobnie postać implantu, a nie pigułki doustnej, ponieważ ulega rozłożeniu w układzie pokarmowym.

Szczury szybko odzyskiwały zdolność do wytwarzania normalnej liczby plemników, gdy z układu krwionośnego znikały związki chemiczne składające się na pigułkę. Cheng zwraca uwagę, że aby została ona uznana za bezpieczną dla ludzi, podobne zjawiska muszą wystąpić i u naszego gatunku.
źródło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w kwestii spirali. Aneczka, też mam tyłozgięcie (ponoć trudności z zajściem w ciążę miałam mieć...taaa Wink ) i założoną spiralę. Co prawda gin musiał sie trochę napocić i nagimnastykować ale trwało to może minute dłużej niż normalnie.
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:
ale to nie to samo, co doświadczenia kobiet chorujących na toczeń!
jest pewna specyfika z tym związana, nieprawdaż?
oczywiście, że gadałyśmy o tym nie raz, ale ciągle brak dobrych pomysłów na metody alternatywne do hormonalnych, zawsze ktoś nowy może dorzucić opis swoich praktyk Wink

a teraz rewelacyjne i rewolucyjne doniesienie, które prawdopodobnie rozwiąże nasz problem w przyszłości!


Nie chcę się sprzeczać, ani snuć totalnie laickich wywodów. Unikać tematu też nie można, choć jest to już któryś z kolei wątków traktujących o tej kwestii. Ale spoko... dyskusje zawsze mile widziane. Ile głów, tyle opinii. Dużo ode mnie raczej nie będzie. Wiatru też rozsiewać nie będę. Jak wiadomo to grozi zebraniem burzy.
Niestety nie spełniam dwóch podstawowych warunków: nie jestem kobietą i nie choruję na toczeń. Nie wiem, czy nawet wypada mi w tym towarzystwie zabierać głos, bo do tego dochodzi również brak doświadczenia w materii hormonalnej (poza teorią, bo kwestia tzw. pigułki była szlagierem na testach z historii najnowszej praktycznie każdego roku). Czyli laik ze mnie totalny, przyznaję się bez bicia Laughing Jednak ostatecznie ustosunkowując się do powyższych oraz wspomnianego doniesienia, które ma niby rozwiązać tzw. "problem" (choć akurat tutaj to pojęcie względne) - manipulacja ciałem i hormonami bezpieczna raczej nie jest. Skutki uboczne zawsze będą. Tak sądzę. Tego typu informacje często się pojawiają w wiadomościach, zatem to nie nowość. Wydaje mi się jednak, że to czysta komercja, ale jeśli miałoby to mieć dodatkowo jakieś zastosowanie terapeutyczne w przypadku potencjalnych problemów zdrowotnych (ogólnie, bo trudno powiedzieć jakich konkretnie) - czemu nie. Chyba, że służyć ma tylko wiadomym celom. Natenczas wygląda to jak zabawy pana Gregory Goodwina Pincusa ponad pół wieku temu. Facet nawet nie przypuszczał, że kilka lat później stanie się.... zbawieniem dla feministek (swoją drogą, ciekawe co one powiedzą nt. powyższego Wink ). Zostaję przy swoim (choć na placu boju pewnie pozostanę sam - ciężkie działa zostaną wytoczone i w ogóle...) - zdrowy rozsądek przede wszystkim. Podobnie jak w innych sprawach. Człowiek jest przecież z natury istotą myślącą, więc jeśli pojawiają się problemy zdrowotne i przeciwwskazania do stosowania pewnych specyfików - należy konsultować z lekarzem prowadzącym i wziąć wszystkie czynniki pod uwagę. Jak nie to nie, bo czy warto na własną rękę robić sobie bałagan? Trudno, powiedzenie mieć ciastko i zjeść ciastko do tego, jak i do wielu innych przypadków zupełnie nie przystaje. Wszystkiego mieć raczej nie da rady. Chyba. Confused


PS. Ciekawe w jaki sposób ów implant miałby być podany... wszczepiany przez Obcych? Wink
PPS. Co masz na myśli mówiąc o braku dobrych pomysłów na metody alternatywne do hormonalnych? Alternatyw to chyba trochę jest Confused Chyba, że źle Cię zrozumiałem, to przepraszam. Niemniej dwa grosze dorzuciłem.
Zachęcam innych, niekoniecznie tutaj, ale w pozostałych wątkach "górnego działu".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie ten watek przewija sie od poczatku forum jesli ktos chce wystarczy kiknąć i znajdzie tyle lektury ze wystarczy na zaspokojenie wszlekich watpliwości, jedno jest pewne, my mozemy mówić co chcemy, tutaj decyduje ginekolog koniecznie po kostultacji z lekarzem prowadzącm, jesli ktos to pominie to wiele ryzykuje i potem moze miec pretensje do siebie a nie całego świata, łacznie z Panem Bogiem, bo najczęściej to swoje zaniedbania i gdybania , (jakos to będzie)zrzucamy na nieudolność i niewiedzę lekarzy nie na siebie, ale to my decydujemy o naszym zdrowiu i życiu
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedługo to nikt nie będzie pisał jak ciągle będziecie odsyłac do starych wątków. W nowym zawsze może się znaleźć cos nowego i chętniej ktoś coś dopisze niż do starego,którego już nikt nie chce czytać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej, nie bardzo rozumiem sugestii Confused Żaden to problem przecież - jest wyszukiwarka i opcja PostReply pozwalająca dorzucić kolejny post do wątku. Data będzie aktualna, a i w jednym miejscu skupione będą sprawy z tego samego tematu - nowe! Wink To kwestia porządku i komfortu poruszania się, a nie tego, czy ktoś będzie pisać czy nie. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group