Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wegetarianizm a nasze choroby
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chantall
Junior
Junior


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 21
Skąd: swidnik

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 7:28 am    Temat postu: Wegetarianizm a nasze choroby Odpowiedz z cytatem

Wlasciwie nie wiem czy temat powinien byc tu czy w "poradach i doswiadczeniach" ale ze sie scisle wiaze z odzywianiem, zamiescilam tutaj.
Od 8 miesiecy jestem lakto-wegetarianka, czyli przyjmuje tylko mleko z produktow pochodzenia zwierzecego. Zauwazylam ze odkad zywie w ten sposob mam wiecej sily, energii, i poprawia sie moje samopoczucie, ogolnie korzystnie wplywa to na moj prganizm, pryznajmniej na razie tak mi sie wydaje. Jednak nie wiem wlasciwie, i nigdzie nie moge znalezc informacji na temat wplywu odrzucania miesa na choroby z autoagresji. Moze czytaliscie cos na ten temat, albo sami macie jakies doswiadczenia. Bede wdzieczna jelsi ktos podyskutuje.
Przypomne ze choruje na zespol toczniopodobny. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Very Happy jeśli tak dieta na Ciebie dobrze działa to super. Ważne, że się dobrze czujesz, masz dużo energii Very Happy
najważniejsze, żeby dostarczać organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminki, minerały Very Happy

na temat wplywu odrzucania miesa na choroby z autoagresji - niestety nic nie słyszałam
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niejako z przymusu byłam wegetarianką przez pół roku (białkomocz - dieta niskobiałkowa). Strasznie poleciała mi ferytyna i musiałam potem brać żelazo. Teraz jem już normalnie i wyniki są w normie. Jeżeli dobrze się czujesz, kontynuuj dietę, ale może skonultuj się najpierw z lekarzem i rób co jakiś czas badania krwi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chantall
Junior
Junior


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 21
Skąd: swidnik

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badania krwi zmuszona jestem robic co 4-6 tygodni gdy jade na wizyte do reumatologa. Dawno jednak ich nie robilam, bo bralam dlugo antybiotyki na chore zatoki, i nie wiem jak sie w obecnej chwili sytuacja przedstawia. pozyjemy , zobaczymy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Itunia napisał:
Ja niejako z przymusu byłam wegetarianką przez pół roku (białkomocz - dieta niskobiałkowa)..
i jak to jest z ta dietą przy białkomoczu Rolling Eyes mi kiedyś lekarka zaleciła przyjmować preparty białkowe by uzupełnić uciekające białko, a innym razem powiedzieli, żeby mało go, bo wtedy się białkomocz zwiększy Rolling Eyes
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi nefrolog powiedziała, że muszę przejść na dietę niskobiałkową. Białka uzupełniać nie musiałam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Wrz 11, 2010 11:02 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jem to na co mam ochote , oczywiście w rozsądnyc ilościach, czasem jest ak że rzeczywiście nie jem miesiąc wędlin i mięsa
a czasem bym zjadał jak to się mówi woła z kopytami
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem wegetarianką ...od przejścia na wegetarianizm polepszyło mi się w kwestii alergii pokarmowych i problemów z górnymi drogami oddechowymi. Prawidłowa dieta wegetariańska jest lżej przyswajalna i odciąża organizm.
Większość naukowych autorytetów w sprawach żywieniowych (m.in. American Dietic Associaton, Physicians Committee for Responsible Medicine, National Health Service") zgodnie twierdzi, że przemyślana i dobrze zrównoważona dieta wegetariańska jest jedną z najzdrowszych diet stosowanych przez ludzi. Potwierdzają to liczne statystyki i badania epidemiologiczne prowadzone na dużą skalę w USA i w Wielkiej Brytanii. Wegetarianie jako grupa, w porównaniu z resztą populacji na tym samym terenie, zazwyczaj wykazuje niższą, średnią masę ciała, niższy poziom cholesterolu we krwi, niższe ciśnienie krwi, znacznie mniej przypadków zawału serca, nadciśnienia, cukrzycy, kilkunastu rodzajów nowotworów, osteoporozy i miażdżycy.To w skrócie z wikipedii
Nie mogę trafić na żaden artykuł ,który wyjaśnił by tę kwestię, jeśli się uda to go oczywiście podrzucę
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy przez jakiś czas nie jadłam mięsa, morfologia poleciała kompletnie... To było okropne. Za mięsem nie przepadam, ale staram się je jeść co najmniej 3 razy w tygodniu. Natomiast ryby jadam bardzo często Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powinniśmy być raczej roslinożerni ale ewolucja sparwiła że zjadamy silniejszy słabszego nigdy nie starałam sie przejśc na wegetarianizm choc sama ideologia jest słuszna
podziwiam osoby które potrafia zawalczyc o swoje.
skoro to ci Jagulko w jakiś sposób pomogło to wszystko w porzadku , ale w rzypadku innych ludzi cos tam szwankuje np. u Ituni
trzeba znaleźć złoty środek
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, ja jestem wegetarianką od 15 lat, w tym 4 lata byłam weganką i badania krwi mam bardzo dobre, morfologię, poza rzutami choroby, też mam idealną, czasami na dolnej granicy normy, ale w normie jeszcze... To jest prawdziwa zagwostka dla lekarzy, w ogóle badania krwi mam dobre, CRP jeden raz przekroczyło 50, a tak, nawet przy 39 stopniach gorączki jest zwykle 1, OB - 5. Wszystko zależy od organizmu, a osłabienie po przejściu na dietę wegetariańską, pojawiające się po jakimś czasie jst naturalną reakcją. Po pierwsze organizm dopiero po jakimś czasie wyczerpuje zapasy zgromadzone z poprzedniego sposobu odżywiania, a po drugie następuje naturalne oczyszczanie z tksyn. Tłumaczył mi to kiedyś dietetyk....
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dietę niskobiałkową zalecił mi nefrolog, a moja kochana dr reumatolog aż złapała się za głowę i kazała mi wrócić do mięsa, a w szczególności do ryb. Od razu się poprawiło Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie namawiałabym nikogo kto nie jest przekonany do wegetariaqnizmu...
Itunia- dieta wege nie jest wcale dietą niskobiałkową, różni się od tradycyjnej diety tym,że białko mięsa jest zastąpione białkami roślinnymi(kasze, strączkowe).
Bez znajomości diety ciężko jest zachować dobrą kondycję...jak sobie przypomnę co ja jadłam na początku - to pozostaje mi dziękować,że byłam młoda i zdrowa Very Happy na samych serach ciężko długo pociągnąć Confused
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie dla każdego taka dieta też jest zdrowa
cześć roślinnych produktów wysokobiałkowych jest dość ciężko strawna
oczywiście każdy inaczej przyswaja pokarm
mnie po fasoli, soczewicy, soi brzuch boli a o wzdęciach już nie wspomnę
też muszę uważać na wątrobę przy okazji Very Happy

bardzo lubię owoce i warzywa i dużo ich jem, ale mięskiem i nabiałem nie gardzę-szczególnie uwielbiam to drugie Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group