Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wegetarianizm a nasze choroby
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomtom
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 23

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, biorąc pod uwagę to, że ŻADEN lekarz nie wie czym tak naprawdę jest toczeń, bo medycyna najzwyczajniej w świecie tego nie odkryła, nie muszę się specjalnie martwić brakiem wiedzy.

Biorąc pod uwagę to, że w Polsce w zasadzie żadna klinika nie potrafi tak naprawdę odróżnić tocznia, sarkoidozy, RZS czy boreliozy, tym bardziej nie mam powodów do niepokoju Smile

ps. co do poprzedniego postu - takie głupoty jak ACNE czy łupież łojotokowy leczę ludziom w zasadzie "od ręki" ze skutecznością bliską 100%, więc propozycja niezbyt trafiona
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Biorąc pod uwagę to, że w Polsce w zasadzie żadna klinika nie potrafi tak naprawdę odróżnić tocznia, sarkoidozy, RZS czy boreliozy, tym bardziej nie mam powodów do niepokoju Smile
a czy Ty wiesz, co w ogóle piszesz? i niby na jakiej podstawie?
Twoja wiedza jest rzeczywiście bardzo bardzo bardzo niska
ja bym się zaczęła z tego powodu niepokoić na Twoim miejscu
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również nie łapię o co chodzi! Rolling Eyes

Dajcie spokój!
Nie wiem do czego zmierza ta jakże owocna dyskusja, jak do tej pory po dogłębnej analizie ciężko to wyłapać i nie wiem z jakim przesłaniem przybył do nas ze swojego forum Pan terapeuta/hobbysta dietetyk-amator z internetu, ale - przestańcie prowokować, ok? W przeciwnym razie rozmowa wkółko o tym samym będzie się toczyć przez kilka(naście) stron. Jak nie o diecie cud, która niby wyleczyła, to najazdy na lekarzy i przyjęte oficjalnie skuteczne leczenie, co wynika z czysto subiektywnej oceny sytuacji.

Identyczna sytuacja miała miejsce rok temu (skończyło się jak na razie pierwszym w historii naszego forum banem), i dwa lata temu - nt. boreliozy i sclerodermy.
Piękne słowa, tyle że rzeczywistość bywa często niestety inna. I ten Pan nie jest dla mnie żadnym autorytetem ani źródłem wskazówek co do diety i sposobu leczenia. Jak będę czuć potrzebę - skorzystam z oficjalnej porady certyfikowanego dietetyka.

Dla przypomnienia - podstawa tego miejsca sieciowego:

Cytat:
Pamiętaj!!! Nie ma wśród nas lekarza - wszystkie porady to tylko nasze doświadczenia, obserwacje i wiedza teoretyczna Exclamation , w razie każdej wąptliwości co do przebiegu choroby i leczenia koniecznie skontaktuj się zwłasnym lekarzem prowadzącym.


Na eksperymenty jak widać chętnych nie ma.
Za to facet ma fantazję. Miło. Tyle, że gorszej bzdury jak to powyższe chociażby o trądziku i łupieżu, to w życiu nie czytałem!

Koniec Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomtom
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 23

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOL

Człowiek dzieli się wiedzą nt wegetarianizmu, co więcej bardzo istotną wiedzą - nikt przede mną nie poruszył tego tematu, a tu rzuca się banda trolli i zaczyna sobie po nim jeździć.

Jakby ktoś chciał się czegoś o wegetarianizmie i wpływie tej diety na zdrowie dowiedzieć (wszystkie aspekty łącznie z najnowszymi badaniami statystycznymi), będę na forum gdzie takie pytania nie kończą się ordynarnymi pyskówkami.

bye
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę szacunku poproszę i bez ordynarnych określeń w rodzaju "banda", "głupi". Szczyt ignorancji.

Żegnamy trolla.

Niech już nikt nie pisze w tej sprawie. Nie ma o czym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wreszcie, bye-bye tom-tom Razz !
mam nadzieję, że będziesz konsekwentny, tak samo jak w dotychczasowej działaności na naszym forum Wink
wpaść, namieszać, zmieszać z z błotem stałych bywalców nazywając ich trollami, całkiem zgrabna metoda zyskiwania zaufania Laughing

nie wspominając o koszmarnie kulawej "wiedzy" na temat tocznia z wesołym refrenem o tym żaden lekarz nie wie czym on jest Shocked (to też zapewne z twoich rozlicznych źródeł z przed 50 laty? no może może sprzed 15 jak ten o wpływie mięsa na tocznia Laughing ), zresztą miejsza o to...

szkoda gadać, mam głęboką nadzieję, że będziesz nas miał w równie głębokim poważaniu jak my "trolle" ciebie. Cool
tak samo jak całą resztę samozwańczych terapeutów na siłe niosących swoją i jedynie słuszną Dobrą Nowinę (o witaminie D, o ziołach andyjskich, o lewatywach z kawy, itd, itd, itd.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No... Wreszcie Very Happy Ulżyło mi, nie ukrywam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nicola
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 3

PostWysłany: Czw Sty 26, 2012 1:51 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
nie dla każdego taka dieta też jest zdrowa
cześć roślinnych produktów wysokobiałkowych jest dość ciężko strawna
oczywiście każdy inaczej przyswaja pokarm
mnie po fasoli, soczewicy, soi brzuch boli a o wzdęciach już nie wspomnę
też muszę uważać na wątrobę przy okazji Very Happy

bardzo lubię owoce i warzywa i dużo ich jem, ale mięskiem i nabiałem nie gardzę-szczególnie uwielbiam to drugie Very Happy

ja na wzdęcia i problemy z trawieniem piję wielką pieniawę, którą poleciła mi lekarka. Sposób sprawdzony i skuteczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wilkam
Junior
Junior


Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 3

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2012 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, no nie wiem, może to racja, że dieta wegetariańska nie jest dla każdego, bo jak się ma takiego dolegliwości to może nie warto się męczyć, ale wiem, że naprawdę warto spróbować - zupełnie inna jakość życia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group