Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

leki p/bolowe
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewa k
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: usa

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 10:35 am    Temat postu: leki p/bolowe Odpowiedz z cytatem

czesc dziewczyny i chlopaki! nie daje sobie rady z bolem rak ,najwiekszy jest przy poruszaniu palcami .takie leki jak ;ketonal, tramal,lub poltram odpadaja ,bo juz moj organizm na nie nie reaguje.moja pani doktor jak jej rzuce haslo to mi przepisze.w koncu kto jak kto ale wy najlepiej wiecie co pomaga ,a co nie z gory dziekuje za porady
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm niewiem co Ci poradzic ale skoro leki niepomagaja może warto poprosic o skierowanie na rechabilitacje badz jakieś zabiegi typu jontoforeza...mnie to pomaga zawsze..
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewa k
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: usa

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co to jest jontoforeza? jezeli pomaga to biore . mam jutro wizyte u mojej doktor no i chyba musze jej cos podpowiedziec .pierwszy raz bede narzekac u niej na chorobe zawsze na pytanie jak sie pani czuje byla odp;bardzo dobrze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na mnie działa tylko Efferalgan (paracetamol) z kodeiną ....i skorzystaj z rady Agi, rehabilitacja, dobrze dobrane zabiegi też przynoszą dobre efekty
trzymaj się i duzoooo zdrówka Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy już jeden wątek dot. Walki z bólem więc zapraszam właśnie tam. Jeśli o leki chodzi - to raczej nic na własną rękę. Skoro nie pomagają, to problem warto, a nawet trzeba skonsultować z lekarzem.
Leki przeciwbólowe pojawiły się m.in. przy Działaniu sterydów, ale wystarczy wstukać w wyszukiwarce stosowne hasła i znajdziecie sporo informacji na forum. Wątek Walka z Bólem stworzony został właśnie po to, aby wymieniać się doświadczeniami i informacjami dotyczącymi tego problemu. Nie ma potrzeby otwierania nowego.

Jonofereza polega na wprowadzeniu pod wpływem prądu przez skórę do tkanek cząsteczki leków lub jonów. Przy bólu kręgosłupa, rwie kulszowej lub ramiennej leki używane do jonoferezy to najczęściej niesteroidowe leki przeciwzapalne w żelu i lignokaina. Zalecając jonoferezę należy mieć na uwadze, że lek używany do niej może dawać niekorzystne objawy, związane z innymi współistniejącymi schorzeniami.
źródło

Zapraszam tutaj: Walki z bólem

Natomiast co nieco o zabiegach łagodzących ból, rozkurczających, rozgrzewających było też tutaj: uciążliwy objaw Raynauda plus odnośniki do innych wątków dot. m.in. rehabilitacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jonofereza polega na wprowadzeniu pod wpływem prądu przez skórę do tkanek cząsteczki leków lub jonów. Przy bólu kręgosłupa, rwie kulszowej lub ramiennej leki używane do jonoferezy to najczęściej niesteroidowe leki przeciwzapalne w żelu i lignokaina. Zalecając jonoferezę należy mieć na uwadze, że lek używany do niej może dawać niekorzystne objawy, związane z innymi współistniejącymi schorzeniami.
Ewo ładnie Robert Ci to opisał...
a ja powiem Ci tak po swojsku...na rece miałam zakładane takie bandarze nasaczone odpowiednimi dawkami leków i to podłączone do takiej maszyny... ale jak się ona zwie niemam pojecia Embarassed uczucie jest takie jakby cos szczypało w rece...bądź takie mrowienie... dla mnie bomba ale wiadomo o tym decyduje lekarz...
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Nie Wrz 19, 2010 9:42 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie byłam w takiej sytuacji... Mi na ból pomaga zwykły Apap lub Ibuprom. Gdy miałam rumień na twarzy i mnie strasznie piekło, ulgę w bólu przynosił Tramal i w dodatku usuwał rumień. Do dziś nie wiem, dlaczego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ita czy Ty bierzesz Ibuprom??? Rolling Eyes Shocked przy chorych nerkach nie wolno stosować NLPZ Exclamation
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no widze że Robert nikt ciebie nie słucha Wink nie chcą jednak pisac w wątku do tego przeznaczonym , a szkoda bo jest tam wiele informacji , ja tez podaję co mi pomaga,aby zyc w miarę dobrze i sprawnie,
moze połącz te oba wątki co ? , a chyba tutaj prosba do Neny jednak Exclamation nie do Roberta Embarassed da się to połaczyć w jedno ? czy pisać po raz kolejny o tym samym Question
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety nie da się, połączenie jest niemożliwe z przyczyn technicznych Sada moje prośby do Piotra ciągle nie skutkują Crying or Very sad
czyli zostaje tak jak jest...
ewa, poczytaj o tym co zaproponowała Agnieszka i Robert, może potrzebna jest rehabilitacja i ćwiczenia? to może budzic opory, że w fazie ostrych bóli trzeba zmuszać się do uaktywnienia bolących miejsc, ale własnie na tym często to polega...
zabiegi przynoszą ulgę doraźnie i na trochę dłużej - oczywiście trzeba by wiedzieć jakiego rodzaju są potrzebne własnie tobie, z czego wynika ten ból, czy to efekt Raynauda czy elementy twardziny, czy zapalenie stawów i mięśni, czy wszystko na raz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to wszytko jasne, zatem zeby nie pominąc dodaję a włsciwie przenoszę to co kiedys pisałam na ten temat po pewnych przeróbkach

W klinice profesor dopuszcza apap, lub w powazniejszych przypadkach ,ketonal, pózniej tramal, podawane są takez leki lekko zwiotczające ,wtedy ból oraz sztywność jest mniesza ,to moze być Myolastan czy np. Polmesilat, ja mam plastry Durogesic, od prawie 2 lat, teraz jestem na dawce 50 czyli takiej sobie, ten lek w zasiadzie nie jest dla nas refundowany, powinnismy płacic go na 100 % , traz on trochę stanił ale i tak koszty są ogromne czyli okolo 800 zl miesięcznie i wypisyywane sa na różowe recepty , czyli leki narkotyczne , substancja z plastra czyli fentanyl uwalnia się przez cały czas w jednakowym nasileniu przez 3 dni, potem trzba nakleic nowy , przed wprowadzeniem ich byłam jednym wielkim bólem ,może dlatego .ze to są głownie mieśnie ? a kazde pouszenie palcem ,odwrocenie się podniesienie ręki..nogi .to było nie do wytrzymania ,na tramal jestem uczulona ,inne nie pomagały wcale , ketonal tylko na chwilę inne NLPZ nie działały i zostałam na plastrach i teraz żyję w miarę normalnie , ewentualnie( bardzo rzadko ) dodaję do tego ibuprom max
Wszelkie leki o składzie paracetamolu nie pomagają , może dlatego ze przez parę lat zbijano mi temperaturę własnie paracetamolem...pyragina -uczulenie.........Srodki przciwbólowe jeśli uzywa się czesciej powinny być dobrane przez spcjalistów leczenia bólu , własnie poprzez konsutacje z poradnią lecznia bolu i przy wyczerpainu wszelkich kombinacji leków jestem na durogesicu , dostalam na to własciwe zgodę odziału w klinice w sumie sumie to zaproponowali a poradnia wyrazila zgode, przez okres roku bylam takze na meslonie, czyli syntetyczej morfinie ale tutaj trzeba bylo bardzo szybko zwiększać dawki , wycofałam się z tego sama, one niewiele pomagały,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
Ita czy Ty bierzesz Ibuprom??? Rolling Eyes Shocked przy chorych nerkach nie wolno stosować NLPZ Exclamation


A tam biorę... Z ciągu ostatnich 3 miesięcy raptem 2 razy mi się zdarzyło. Ogólnie nie mam powodów, żeby stosować leki przeciwbólowe. A tak na marginesie, to moja nefrolog powiedziała, że nerki są już zdrowe, białkomocz śladowy - <0,1g. Ale dzięki za troskę Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewo a czy brałaś Aulin? Na mnie żaden ketonal nawet setka 3 razy dziennie nie działa inne cuda medycyny na bóle rąk i kolan nie pomagały ale aulin przy bólu 2 razy dziennie trochę pomaga napewno na tyle że można w miarę normalnie funkcjonować. Przy dłuższym braniu nawet ból na jakiś czas ustepuje. Trzymaj się
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ita, NLPZ uszkadzają nerki, więc lepiej z nich zrezygnuj-nawet z brania od czasu do czasu Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group