Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam serdecznie! Ani
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 5:17 pm    Temat postu: Witam serdecznie! Ani Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich bardzo serdecznie:) Od dłuższego czasu zaglądam na wasze forum, bo i u mnie pojawił się niezidentyfikowany problem zdrowotny. Ponieważ pracuję, jako ratownik medyczny w szczecińskim szpitalu w SOR, mam niejako dostęp do lekarzy wielu specjalności. Niestety nie za bardzo mogę uzyskać ostateczną diagnozęSad
Może przytoczę Wam po troszę w czym rzecz.
Otóż od trzech miesięcy pojawiły się u mnie dziwne stany podgorączkowe, z chwilowymi szczytami gorączki do 39.4 kresek. Temperatura potrafi bardzo szybko wzrosnąć i szybko opaść. Towarzyszą temu bóle stawów, zwłaszcza kończyn dolnych i nadgarstków, Około 10 miesięcy temu w badaniu emg zdiagnozowano u mnie zespół cieśni nadgarstka w stopniu pierwszym. Puchły mi palce, drętwiały ręce i nie mogłam spać w nocy. Po około dwóch miesiącach wszystko minęło.
Robiono mi badania krwi, w których stale mam podwyższone CRP - 34, limfopenię - 13, hormony tarczycy w normie, trochę podwyższone neutrofile, przeciwciał ANA nie robiono. W ciągu dwóch miesięcy schudłam około 7 kg, z powodu braku apetytu.
Zaobserwowałm również spadek kondycji fizycznej (wyczynowo uprawiam sport - dlatego łatwo to zauważyć).
Porannemu wstawaniu często, aczkolwiek nie zawsze, towarzyszy sztywność stawów. W listopadzie przyplątał się stan zapalny w prawym stawie kolanowym, do teraz zupełnie wyleczony.
Praca zmianowa często nasila objawy związane z gorączką i bólami stawów, również treningi się do tego przyczyniają.
I co ciekawe, od niedawna zauważyłam, że po każdym pobycie na świeżym powietrzu skóra twarzy piecze i swędzi, rumieńce miałam zawsze, więc trudno powiedzieć czy tak ma być czy nie Confused
Piszę tak o tym i sama nie wim, czy się przejmować czy nie? A, lekarze zrobili mi jeszcze poziom ASO - 26 - a więc zupełnie dobrze.
Skończyło się na tym, że to prawdopodobnie wirus i nie ma się czym przejmować. No a ja nie wiem już co o tym myśleć. Gorączka przeszkadza w pracy i treningach, osłabienie z resztą też. Moje ruchy często są nieprecyzyjne i nerwowe, a tak być nie może, tym bardziej, że praca wymaga precyzji, często z rąk "wylatują" mi różne rzeczy.
Uff, ale się rozpisałam, a miałam się tylko przywitać i powiedzieć kilka słów o sobie Smile
Co o tym wszystkim myślicie? Bo ja się już chyba zupełnie pogubiłam Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antonelka
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ani!!! Buziak

Sama jestem tu od niedawna, wiec nie jestem expertem, ale jestem pewna, ze na tym forum znajdziesz wiele osob, ktore beda staraly Ci sie pomoc jak mogą (chocby tylko dobrym slowem - a to nieraz cenne jak zloto). Czuj sie jak u siebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj! Love

korzystajac z okazji mozesz mi powiedziec czy aby dostac sie na ratownictwo medyczne trzeba zdawac testy sprawnosciowe?
pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety tak, co prawda ja zdawałm pięć lat temu, ale chyba nic się nie zmieniło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielka szkoda Crying or Very sad
moja pikawa tego nie wytrzyma.. choc regularnie cos robie ale nie az tak strasznie intensywnie...
choc jesli w czerwcu uda mi sie dostac rente na stale to nie ide na studia tylko do pracy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no coś ty ,nie zartuj !( sorry ani)
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Antonelka
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Didulka - moja znajoma zdawalam jakies trzy lata temu - test sprawnosciowy byl. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 6:29 pm    Temat postu: Re: Witam serdecznie! Odpowiedz z cytatem

Ani napisał:
Piszę tak o tym i sama nie wim, czy się przejmować czy nie? (...)
Co o tym wszystkim myślicie? Bo ja się już chyba zupełnie pogubiłam Confused


Zależy co masz na myśli mówiąc o przejęciu się... Wink Ewidentnie coś się dzieje, ale jak czytam wciąż jesteś niedodiagnozowana. I tu jest klucz do wszystkiego. Zespół cieśni nadgarstka jest syndromem anatomicznym mylonym często z objawami zespołu Raynauda, ale może w jakiś sposób pozostawać w związku. Po drugie - objawy skórne, które opisujesz, mogą teoretycznie sugerować pewne sprawy - rumień na twarzy, swędzenie itp. Plus zmęczenie, spadek wydolności, bóle stawów - to może wskazywać na wiele, aczkolwiek niekoniecznie na którąkolwiek chorobę tkanki łącznej. Ale możemy sobie znowu gdybać. Po raz kolejny ta sama wskazówka - ważne, abyś znalazła jednego, doświadczonego lekarza, najlepiej reumatologa. Przejrzyj sobie nasz wątek teleadresowy: Lekarze specjaliści Ze Szczecina polecana była tutaj np. dr Ostanek, o ile dobrze pamiętam. Znajdziesz tam wszystkie namiary.

PS. Mam nadzieję, że zaliczyłaś obowiązkowo: Netykietę i Wątek specjalny. To podstawa naszej forumowej działalności Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani witaj serdecznie ..no wiadomo czeka cie zapewne droga przez którą kazdy przechodzi a więc szereg badań bo bez tego ani rusz..Życze wiele wytrwałości w diagnozowaniu i duzo zdrówka... pozdrawiam 3m sie ..hej
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj , myslę że musisz się zając sobą , znasz lekarzy więc pojdzie ci łatwiej, poproś o zestaw badań , niech którys przyjrzy się twoim probelmom, , musisz zacząc szukać, bo objawy bez podstaw wynikowych niczego nie sugerują, to może byc wiele spraw, coż może i choroba tkanki łącznej, zatem do lekarza
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Cię bardzo serdecznie Very Happy
musisz uzbroić się w cierpliwość i porobić badania Smile
życzę szybkiej i trafnej diagnozy
dużo zdrówka Exclamation
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko i życzę szybkiej diagnozy bo najgorsza niepewność,domysły i kombinacje.Trochę to potrwa ale z tego co piszesz wynika że masz możliwości uzyskać szybko skierowania.Powodzenia.Pozdrawiam serdecznie.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kicia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 876
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, pozdrawiam i życzę szybkiej oraz "pozytywnej" diagnozy Laughing Laughing ( mi się upiekło Wink )
_________________
De gustibus non est disputandum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ani Very Happy

Jeśli Ci się udaje nie przejmować zbytnio tym problemem, to bardzo dobrze. Każde przejęcie się jakimś problemem jest warunkiem wstępnym mobilizującym do zajęcia się nim. Przejmowanie się budzi lęk i niepewność, natomiast konkretne zajęcie się problemem, aby zrozumieć jego istotę i go rozwiązać, daje poczucie kontroli i przywraca poczucie bezpieczeństwa. Moim zdaniem dobrze byłoby znaleźć jak najszybciej dobrego reumatologa. Czytając opis Twoich objawów, pierwsze moje skojarzenie było z boreliozą (wzrost CRP, objawy grypopodobne, zapalenie stawów kolanowych, acrodermatitis chronica atrroficans - "skóra pergaminowa"). Czy miałaś może wykonane badania wykluczające taką ewentualność?.
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group