Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kawa na różne sposoby :)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 6:25 pm    Temat postu: Kawa na różne sposoby :) Odpowiedz z cytatem

Hmmm, może nie szczególnie zdrowa, ale niebiańsko pyszna Laughing
A więc:
*200ml zaparzonej, mocnej kawy sypanej (na 200ml wody trzy czubate łyżeczki kawy - najlepiej świeżo mielonej , po zaparzeniu odcedzonej)
*do takiej porcji kawy 100ml whisky
*A na wierzch wielka kupa bitej śmietany Laughing ,posypanej startą zamrożoną czekoladą Laughing
Rozpusta na całego! Smacznego!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mozna zmniejszyc troche ilości alkoholu ? dla mnie to dawka smiertelna Wink , chociaz o polowę ?
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raczej można zmieniać - w tą czy w tamtą Very Happy jak kto lubi i może Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale czy smak będzie taki jak powinien ? zresztą próby i degustcje dopiero z 10 dni, po skonczeniu atybiotyku Wink , może juz ktoś inny spóbuje w innych proporcjach
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MOżna dać mniej whisky, jasne i np. więcej bitej śmietany,mniam Laughing to tak do smaku, i kawa musi być dobrze schłodzona!!! Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mniam Slina brzmi swietnie chyba skusze się i kupie sobie whiski Laughing takiej kawusi to jeszcze nigdy nie piłam Rolling Eyes
Ps. a może ktos ma inne pomysły na parzenie kawy...
ja uwielbiam mrozona... parze kawe wystudzona przecedzam i dodaje bita smietane .... tychotka latem jak znalazł na ugaszenie pragnienia... Very Happy
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha, to ja mam jeszcze przepis w dechę! Very Happy Do garnuszka wlewamy około dwóch szklanek wody ( na dwie porcje), doprowadzamy do wrzenia, wsypujemy cztery łyżeczki świeżo zmielonej kawy, szczyptę cynamonu, szcyptę imbiru, kardamonu, kilka goździków, można dodać trochę przyprawy do piernika,wszystko bulgoczemy na małym ogniu około 8 minut. POtem należy miksturkę odcedzić Wink Podawać w filiżankach z miodkiem do smaku - najlepiej wielokwiat Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wolno tak rozbudzać smaka na noc Laughing to powinno byc karalne Laughing
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agnieszka29 napisał:
Ps. a może ktos ma inne pomysły na parzenie kawy...
możesz sobie tu poczytać

http://www.fiveoclock.com.pl/g_rozwiniecie_tematu.php?idtemat=52

same smakowitości Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hi,hi, hi, a ja znowu dziś gofry zrobiłam i kawusia korzenna była, a co! Przecież w sumie jest karnawał Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miłe Panie, jako amator kawy czuję się na siłach i zabiorę głos w tejże sprawie. Wyszukane przepisy i sposoby parzenia są ciekawe i prawdopodobnie warte uwagi. Ja wolę klasycznie. Czyli dwie-trzy łyżeczki kawy zalane wrzątkiem i już. Parafrazując fragment scenariusza pewnego filmu: to swoiste dzień dobry Polsko Wink

Spróbujcie też tak:

Po turecku - Bardzo drobno zmieloną kawę i zmieszaną z cukrem należy wsypać do tygielka (najlepiej miedzianego), zalać zimną wodą i kilka razy podgrzewać (nie dopuszczając do gotowania) aby wywar się podniósł. Zanim przelejemy gorący napar do filiżanek, należy dodać kilka kropel zimnej wody aby "fusy" osiadły na dnie.
Warto dodać do kawy odrobinę cynamonu lub kardamonu, co wzbogaci jej smak.

Kawa mocca - caffetierka - Ten rodzaj parzenia jest nieco podobny w działaniu do parzenia w ekspresie ciśnieniowym. Dolną część specjalnego czajniczka napełnia się zimną wodą, nad nią jest sitko ze zmieloną kawą, a nad nim z kolei - górny pojemnik na napar. Całość stawiamy na kuchence (istnieją wersje eklektryczne takiego czajniczka), gotująca się woda w dolnym zbiorniczku przechodzi do góry i pod ciśnieniem przechodzi przez kawę. W górnej części wylewa się gotowy napar.

Polecam stronkę www.kawa-online.com (i www.arkom.waw.pl )- do wyboru! Na zdrowie. Tylko nie przesadzać. W Doniesieniach Medycznych znajdziecie wszystkie informacje o kawie - stricte zdrowotnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie lubię wymyślać rózniastych sposobów parzenia kawy. Najbardziej mi smakuje i najczęsciej pijam kawę zaparzana dokładnie tak jak Robert, dwie łyżeczki kawy sypanej(trzy nigdy) zalane wrzątkiem, łyżeczka cukru i czasem lubię dolać troszeczkę mleka. Tylko mleko po jakiejś chwili, dopiero jak się kawa dobrze zaparzy.
Bardzo lubię kawę z ekspresu, ale nie mam niestety takowego, więc pijam rzadko, tylko będąc u moich przyjaciół. Nie znoszę natomiast kawy cappucino.
Ostatnio poróbowałam w pracy kawę ricore, jest to kawa z dodatkiem cykori i muszę powiedzieć, że nawet niezła.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez kawusi nie ma życia Wink Ale ja też bardzo lubię kawę parzoną w najprostszy sposób, czyli dwie łyżeczki na szklankę plus wrzątek, tyle mi do szczęścia wystarczy Smile tylko mleka w kawie nie lubię i cukru też, za to słodkie małe co nieco wręcz uwielbiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, jeszcze dorzucę co nieco. Trochę ogólnych spraw. Smile Do Doniesień Medycznych nie bardzo pasuje.


Ziarno prawdy o kawie


Gorzka czekolada, suszone owoce, pieczony chleb, karmel. Nawet tysiąc aromatów i smaków mogą mieć kawowe ziarna.

Przez lata królowała u nas kawa zalewana wrzątkiem, tzw. zalewajka. Dziś coraz częściej delektujemy się kawą poza domem. A bary kawowe uczą nowych sposobów jej picia.

Zbyt gorzkie espresso

Zawodowo parzeniem i podawaniem kawy zajmują się bariści. W Polsce jest ich około stu. - Kunszt baristy poznaje się po espresso - mówi Kacper Kossowski, który razem z Pawłem Maliszewskim założył firmę Coffee Zone, zajmującą się m.in. szkoleniem baristów.

W jednej z warszawskich kawiarni zamawiamy espresso. Kacper Kossowski łyżeczką miesza napar w malutkiej filiżance. Wącha. - To mieszanka kaw arabica. Ma intensywny, charakterystyczny smak, zapach gorzkiej czekolady i suszonych owoców - opisuje. Dodaje, że espresso jest zbyt gorzkie. Za długo parzone. Dosypuje do filiżanki trochę cukru.

Ważny jest czas ekstrakcji, czyli kontaktu wody z kawą. Minimalnie powinien wynosić 20, maksymalnie 30 sekund. Jeżeli okres od włączenia ekspresu do jego wyłączenia jest dłuższy, kawa będzie gorzka.

Dopuszczalne rude cętki

Kiedy dostajemy espresso, bardzo ważna jest kremowa pianka z włoskiego tzw. crema. Jej warstwa o grubości od dwóch do czterech milimetrów ma być elastyczna i po zamieszaniu wracać na swoje miejsce. Kolor cremy powinien przypominać kolor ziarna, z którego zaparzono napój. Dobrze, by miała barwę od jasnego do ciemnego orzecha. Dopuszczalne są rude cętki.

- Crema to podstawowy parametr espresso. Włosi wyznają zasadę: "no crema, no serva" - wyjaśnia Paweł Maliszewski. - Jeżeli otrzymamy kawę bez cremy, powinniśmy ją zwrócić jak źle przygotowany obiad czy zepsute wino.

Tej piance espresso zawdzięcza dużą część aromatów. Blokuje ich uwalnianie. Łatwo się zorientować, wąchając napój w filiżance przed ipo zamieszaniu. Kawa bez cremy jest uboższa o aromaty. - Ale nie każda kawa, która ma cremę, jest dobrym espresso - zastrzega Kacper Kossowski. Znaczenie ma też ekspres, młynek i mieszanka.

Obaj założyciele Coffee Zone zawodowo zajmują się testowaniem kawy (są tzw. cup testerami). Majądyplomy jednego z większych domów kawowych we Włoszech - Sandalj. - Dobry specjalista potrafi określić, skąd jest dana kawa, tylko na podstawie jej smaku - twierdzą.

Jakie ziarno

Kupując kawę, należy zwrócić uwagę na wygląd ziaren (powinnybyć wolne od defektów), skąd pochodzą, jaki okres upłynął od ich palenia. W czerwonym owocu kawowca znajdują się zazwyczaj dwa zielone ziarenka. Podczas palenia karmelizacji ulegają znajdujące się w nich cukry i powstaje charakterystyczny bukiet aromatyczno-smakowy. Od momentu palenia kawa zachowuje świeżość jeszcze przez mniej więcej dwa tygodnie. Później szybko traci swoje właściwości. Nie należy też kupować kawy wcześniej zmielonej. Po 15 minutach od zmielenia 60 razy szybciej traci ona świeżość niż przechowywana w ziarnach.

Najdroższą kawą na świecie jest robusta z Indonezji - Kopi Luvak (luvak - lis). Kilogram zielonych ziaren kosztuje około trzech tysięcy złotych (po paleniu kawa traci około 20 procent wagi). Jej owoce zjadane są przez lisa, wydalane i dopiero wtedy zbierane. W żołądku zwierzęcia dochodzi do unikalnego procesu fermentacji. Inna słynna kawa to Blue Mountain z Jamajki. Ma wyczuwalny kwiatowy aromat. Kawowce rosną bardzo wysoko, zbiór jest niewielki, a cena wynosi 500 - 600 złotych za kilogram zielonych ziaren. Znawcy polecają też kawy arabica z Nikaragui, Salwadoru, Indii oraz z małych farm (o powierzchni poniżej 5 ha).


Rutyna gubi Włochów

- Najlepsza kawa na świecie? - powtarza pytanie Kacper Kossowski. - Ta, która nam najbardziej smakuje. Kawy o wysokich notach sensorycznych mogą mieć smak, który nam nie odpowiada.

Ciekawe, że espresso jest najzdrowszą formą parzenia kawy. Ma najmniej kofeiny. Najwięcej ma jej kawa zalewana wrzątkiem w kubku. Wypicie zalewajki jest porównywalne z wypiciem jednej po drugiej pięciu espresso. Im dłużej ziarna pozostają w kontakcie z wodą, tym więcej kofeiny uwalnia się do szklanki czy kubka.

W przypadku kawy ważna jest pasja. Na mistrzostwach świata baristów wygrywają wcale nie Włosi, ale Skandynawowie, Islandczycy, Estończycy. Aktualnym mistrzem jest Duńczyk Klaus Thomsen. - Oni bawią się kawą i stąd ich sukcesy. Włosi zaś podchodzą do tego rutynowo. Uważają, że nikt już ich niczego na temat espresso nie nauczy - mówią osoby zajmujące się szkoleniem baristów. Kto ma wątpliwości, powinien odwiedzić Estate Coffee, bar kawowy Thomsena w Kopenhadze.

źródło, 04.03.2007
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 5:13 pm    Temat postu: kawa po irlandzku Odpowiedz z cytatem

W czasie moich okresów ostrego dbania o swoje zdrowie i dietę zmieniam sposób parzenia kawy: mieloną kawę (2,5 solidnych łyżeczek)gotuję w wysokim rondelku ok.1minuty, zlewam bez fusów i słodzę miodem.Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group