Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ból pięty
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dorami
Junior
Junior


Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 12

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 5:23 pm    Temat postu: ból pięty Odpowiedz z cytatem

Stwierdzono u mnie toczeń układowy,ale od ponad roku czuję się dobrze nic mnie nie boli od lipca nie biorę lekarstw ostatnia wizytę u lekarza miałam w 04/2006 a teraz strasznie boli mnie pięta lewa , po nocy nawet mocniej niż w ciągu dnia , czy to ma jakiś związek z toczniem -proszę o pomoc Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno powiedzieć. Może mieć, ale nie musi skoro... nic Cię nie boli Confused Wspominałaś lekarzowi?
Bóle stawów to jedna z dolegliwości występujących w przypadku naszych chorób. Nie zawsze, ale jednak. Tutaj chociażby trochę było: bolące stopy/kolana - stawy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odwieczny dylemat - czy to co sie akurat dzieje, ma związek z chorobą podstawową...
moim zdaniem to loteria, może ale nie musi, niebezpiecznie zwalać wszystko na tocznia, trzeba pamiętać że toczniowcy czy twardzinowcy mogą chorować także na każdą inną chorobę znaną ludzkości...

może to stan zapalny związany z toczniem, a może tzw. ostrogi, które mogą dokuczać niemal każdemu, bez opinii lekarskiej się nie obędzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dorami
Junior
Junior


Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 12

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 5:48 pm    Temat postu: ból pięty Odpowiedz z cytatem

31.01.07 mam wizytę u reumatologa muszę o tym powiedzieć ,ale ogólnie czuje się dobrze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiedz koniecznie, może zleci tylko usg pięty i wszystko się wyjasni, jeśli to stan zapalny to miejscowo i szybko sobie z tym poradzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pieta kojarzy mi się z ostrogami, one tak bolą , ale niekoniecznie musi to być to, wystarczy zdjęce rentgenowskie aby ortopeda mógł się wypowiedzieć czy to ostrogi czy ćos innego , coz ja kojarze naszą chorobe z bolem, ale kości i stawów, a czy pięta miesci się w normie ? nie mam pojęcia , mozesz powiedzieć, i zapytać, nic nie ryzykujesz , nawyżej powie ci że nie , i pokieruje dalej
bol piety moze byc tez związny z pracą na stojąco, lub butami na wysokich obcasach , ale niekoniecznie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Sty 07, 2007 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też od czasu do czasu bolą piety i lekarz ma dylemat od czego.Nie ma mowy o ostrogach.Ból jest silny i trochę trwa a potem znika na czas dłuższy.
USG piety nigdy nie miałam robione tylko rentgen.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 07, 2007 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój tata ma ostrogi, usg ma przy każdej wizycie i naświetlaniach oraz zastrzykach Rolling Eyes za to przyznaj, że takie leczenie bardzo mu pomaga...
acha, może warto kuoić sibie odpowiednie wkłądki do butów, takie z dziurką pod piętę, nawet jeśli to nie ostrogi, a jakiś stan zapalny czy sprawy osteoporozy to zawsze będzie jakaś ulga, bo zmniejsza się obciążenie tego miejsca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antonelka
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Nie Sty 07, 2007 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trudno powiedziec co to moze byc. Moze ostrogi, jak pisaly moje poprzedniczki albo moze to tez byc dna moczanowa-w takim przypadku trzeba zrobic badanie moczu na obecnosc kwasu moczanowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dna moczanowa to raczej nie dotyczy piety a stawu przy duzym paluchu w nodze, moze zaatakowac obie nogi, staw robi sie nieruchomy, obrzmiały i bardzo bolesny, pózniej może ale nie musi przenieśc się na inne stawy, i na organy wewnetrzne , w tym przypadku wystaczy zrobic badnie moczu na obecnośc kryształków kwasu moczowego
dna to znana choroba , kiedyś nazywana podagrą .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Charisma
Junior
Junior


Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 12
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje bóle piet miały związek z ostrogami,pozbyłam się ich chodząc na rehabilitacje i to dość często: lasery itp.Ale czy to ma związek z toczniem to nigdy mi nikt tego nie powiedział.Nawet zdrowy człowiek może miec kłopoty z ostrogami.Tez mam toczeń układowy+rzs.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parę lat temu bardzo bolała mnie pięta - taki ostry,przeszywajacy ból. Okazało sie,że kwas moczowy zamiast w paluchu - odkladał mi sie w piecie.
To może byc objaw dny.
Pozdrawiam.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dorotta-a
Junior
Junior


Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 4

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem tu nowa mam ten sam bol...lewa pieta, cierpie na to od kilku lat(mialam robiony rengen, wszystko jest ok ,a bol , wlasnie tak jak piszecie po nocy jest najgorszy czlek kuleje zanim rozchodzi stope....potem dopada w dzien i znow cierpimy, ja czasem az usta z bolu zagryzam...)
_________________
Czy jeden pechowy moment może sprawić, że szczęście
odwróci się od Ciebie raz na zawsze? Lindsay Lohan
w komedii "Całe szczęście"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorami
Junior
Junior


Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 12

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorotta a ja mam identyczne objawy tylko jeszcze nie miałam robionego RTG A co wykazały Twoje badania jak walczysz z bólem bo ja na razie jem ketonal trochę jest ulgi ,ale ból wraca

właśnie doczytałam że badania były ok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorami
Junior
Junior


Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 12

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już tyle chorób mam że nie zdziwię się że to jest początek kolejnej (dny)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group