Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Klimakterium, hormony i toczeń
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nina
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 33

PostWysłany: Sob Sty 19, 2013 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B - mam 34 lata. Bóle w podbrzuszu skończyły się operacją usunięcia prawie całych jajników (powinni usunąć całe ale ja się dogadałam z lekarzem, żeby zostawili tyle ile potrzeba do produkcji hormonów). Dlatego też z jednego nie wycieli do końca zmiany. Ze strony moich reumatologów w czasie szpitalnej konsultacji padła propozycja wycięcia radykalnego wszystkiego ale ja się nie zgodziłam nie wiedząc z czym mamy do czynienia. Zmian mam więcej - chcieli zakładać stałą stomię itp ale nie było o tym mowy przed operacją i nie mieli mojej zgody. Wyniki histopatologii są dziwne - raz są pewni, że to rak - drugi raz nie wiedzą co to jest. Ale ginekolog upiera się przy tej HTZ nawet po leczeniu nowotworu. I tak jestem między młotem i kowadłem - dodatkowo mam powoli odstawiać sterydy bo podobno powodują rozrost tych zmian - a toczeń szaleje. W poniedziałek podobno będą już coś wiedzieli i mam przyjechać po wynik.
kina - Dzięki, będę wdzięczna za każdą nowinkę i radę w tym temacie. Każdy lekarz patrzy zawsze z punktu widzenia swojej specjalizacji i ich poglądy na niektóre sprawy się wykluczają a decyzję często pozostawiają choremu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sty 19, 2013 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odstawić sterydy ? przecież nawet przy nowotworach podaje się sterydy , i to te najmocniejsze Confused
żeby zmniejszyć obrzęk wokól guza a tym samym uśmierzyć ból,
przy chemii są podawane duze dawki sterydów przez kilka dni , czasem zostają juz do konca zycia

nie wiem
czy to toczen szaleje czy nowotwór?życzę ci żeby to był tylko toczen
konsultowałas się z reumatologiem ?
jakis markery chyba miałas robione ?
jesli to rak( mam nadzieję że że nie ) a operacja nie była radykalna to wiesz że trzeba jak najszybciej ją wykonać ponownie tak aby mozna było wyciac radykalnie wszystko
a potem dalsze leczenie
i gdzie jest pierwotny guz ? wiedzą , jajniki ? macica ? jelito ? bo skoro miała byc stomia to i tam było coś nie tak
poszukaj ginekologa ktory zna się na toczniu , wtedy raczej nie będzie taki chętny do HTZ, zresztą i tak trzeba wyjasnic co tak naprawdę u ciebie się dzieje
jesli wyniki będa niejednoznaczne to
mozna wypożyczyć samemu bloczki z hist- patu i oddać je do innej placówki do badania , masz do tego prawo ,dodatkowa opina może byc na wagę złota

pytam bo ja sama miałam mnogie guzy na jelitach, wycieto mi ich jakoś połowę ,okazało się ze to tylko zarniniaki gruzlicze, bardzo rzadko spotykane ale jednak możliwe

będe trzymać za ciebie kciuki , koniecznie daj znać co dalej
ciekawi mnie także czego kina się dowie
trzymaj się
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Wto Gru 31, 2013 1:17 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nina
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 33

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B Te sterydy też mnie zaskoczyły - zawsze uważałam, że to terapia skojarzona z lekami przeciwnowotworowymi a tutaj taka opinia (podobne zdanie miał reumatolog!). Sterydy zawsze można na coś zamienić. Stomia to propozycja chirurga, który był poproszony podczas operacji do konsultacji. Guzy były także na jelitach oraz przy odbytnicy czy jelicie grubym (jakoś tak). Bardzo mi zależy na tej HTZ - w klinice kiedyś już się zgodzili na bardzo duże dawki hormonów i w sumie nic się nie wydarzyło - toczeń się nie rozszalał, przeciwciała nie wzrosły a ja nawet jakoś się tak lepiej czułam. Leczenie trwało w sumie kilka miesięcy. Oczywiście HTZ to nie to samo - bierze się pewnie dużo mniejsze dawki hormonów ale przez długi czas. Zastanawia mnie tylko fakt, że są kobiety z toczniem, które biorą pigułki antykoncepcyjne i nic się nie dzieje złego (przynajmniej tak deklarują). Pewnie zależy to od rozwoju choroby i samego organizmu.
Pisałaś, że stwierdzono u Ciebie ziarniniaka gruźliczego - ja miałam podobną historię parę lat temu - miałam bardzo powiększone węzły chłonne i byli pewni, że to chłoniak a po licznych badaniach okazało się , że to jakieś niespecyficzne zapalenie węzłów chłonnych - wyglądało jak nowotwór. Natura nas zawsze zaskakuje! Ten obraz histopatologiczny też jest bardzo dziwny.
Dzięki za podpowiedź z tymi płytkami - wolałabym, żeby je w razie czego pokazać je jeszcze mojemu onkologowi.
Dam znać w poniedziałek co i jak!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzymam kciuki

z tego co się orientuje chorzy na nowotwory często sami robią dodatkowy hist- pat , własnie zeby mieć niezależną opinię jesli nie wszystko jest jasne
, jesli okaze się to tym najgorszym to tutaj znajdziesz pomoc z prawdziwego zdarzenia http://www.forum-onkologiczne.com.pl/forum/ , warto tam zajrzeć w razie potrzeby , profesjonali w każdym calu
chociaz mam nadzieję że tej potrzeby nie będzie

pozdrawiam
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nina
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 33

PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nadal nie mam wyników...dziś dzwonili ze szpitala i powiedzieli że mimo przesłanych wyników z histopatologii jednak coś będą tam jeszcze badać. Nadal poszukuję jakiś artykułów o HTZ w toczniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nina dlaczego upierasz sie przy HTZ?
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałam z ordynatorem i mówił,że co prawda nie trafił mu się nigdy pacjent z toczniem i nowotworem. Czasami w różnych nowotworach lepiej jest wprowadzić w menopauze i nie ma co się upierać przy HTZ. Gdyby w przypadku wznowy nowotworu trzeba było stosować hormonoterapie to by radził zastosować w sytuacji gdyby były większe korzyści z chemioterapi i hormonoterapii niz samej chemioterapii. Ryzyko zgonu z powodu nowotworu jest większe jak z powodu tocznia. Poza tym nie u każdego chorego na toczeń hormony powodują zaostrzenie. Podsumowując-zastosowałby hormony tylko wtedy gdyby ich zastosowanie miało znaczący wpływ na leczenie nowotworu ale dokładnie obserwowałby czy ich stosowanie nie wpływa na zaostrzenie. Gdyby znacząco wpływały na zaostrzenie to by odstawił i rozważał tylko chemioterapię. Wszystko też zależy jaki to typ nowotworu-ten wynik histopatologiczny ma ogromne znaczenie bo wtedy wiadomo jakie leczenie zastosować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nina jak długo juz czekasz na wyniki ?
powiedzieli Ci ile jeszcze to potrwa ?
chyba na razie i tak będziesz musiała poczekać wyniki ,reszta jest uzależnona od nich

weż pod uwagę to czego dowiedziała się Kina
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nina
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 33

PostWysłany: Sro Sty 23, 2013 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinia Dzięki za informacje! Ta opinia częściowo pokrywa się z opinią ginekologów.
Monika B operację miałam 11.01 więc stosunkowo nie czekam długo na ten wynik (ostatnio węzły badali 2 miesiące). Ale podobno bardzo intensywnie badają te wycinki - szczególnie z tych zmian na jajnikach. W sumie najgorsze to jest to czekanie. Mają dzwonić - prawdopodobnie do końca tygodnia.

No i mam wyniki - adenocarcinoma probabiliter metastaticum - Krukenberg tumor Sad - niestety rak z przerzutami a guz pierwotny w wyrostku robaczkowym - uwierzycie? Tak, że na razie HTZ idzie w kąt. Pozdrowienia dla wszystkich!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mascha
Senior
Senior


Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 51

PostWysłany: Sro Maj 06, 2015 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nina napisz co u CIEBIE?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mascha Nina juz nie napisze - http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=5189
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Nie Paź 18, 2015 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry, może powinna poszukać innego topicu ze wzgl. na post wyżej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gania
Junior
Junior


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 7:56 pm    Temat postu: HTZ Odpowiedz z cytatem

Dobry wieczór ,
mam pytanie odnośnie HTZ w chorobach tkanki łącznej .Wiem ,że lekarze są na nie -ale może ktoś mógłby się ze mną podzielić doświadczeniami w tej sprawie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group