Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

powitanie i podziekowanie 2 w 1 - mucha
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mucha
Junior
Junior


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 17
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 3:17 pm    Temat postu: powitanie i podziekowanie 2 w 1 - mucha Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
jestem doktorantka biologii. ostatnio diagnozowalam sie na SLE. Forum okazało sie najlepszym dostępnym zrodlem informacji. (nie czulam sie zle ale zakładowy lekarz med. pracy uznal na 1 wizycie ze z dużym prawdopodobieństwem jestem chora i musiałam sie zmierzyć z systemem i niepewnością- jak Wy to dobrze znacie). Po 3 miesiącach niepewności dowiedziałam sie ze jestem zdrowa ale chciałabym cos dla Was zrobic. W zw. z zawodem mam dostęp do sporej liczby czasopism fachowych - instytut ma wykupiona subskrypcje. nie jestem lekarzem ale sporo rozumiem i mogłabym pomoc w szukaniu informacji u źródła Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DzieńDobry!
Oby jak najwięcej takich forumowiczy jak ty Exclamation Very Happy
Zdrowych i chętnych do pomocy - wielkie dzięki że się odezwałaś, mam nadzieję że jakoś użytecznie cię "wykorzystamy" Wink
więc wpadaj do nas jak najczęściej, bo w tej chwili nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mucha
Junior
Junior


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 17
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 3:33 pm    Temat postu: czekam na wykorzystanie ;) Odpowiedz z cytatem

Nenya byłam i jestem pod wrażeniem Twojej fachowości!
Żeby było ciekawiej jestem w tej grupie ludzi co maja radośnie ANA pozytywne (miano 160, powtorzone badania, ENA negatywne) i babcie z RZS (zdiagnozowana ok 40 roku życia) i jakieś tarczycowe historie rodzinne (oczywiscie auto.).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki, ale o fachowości mowy być nie może, nie jestem lekarzem, a mój zawód nawet nie jest spokrewniony z medycznymi Laughing

faktycznie, masz ciekawy zestaw, pewnie byłaś nielada wyzwaniem dla diagnostyków, zawsze są problemy jak ktoś za bardzo odstaje i nie pasuje do schematu Laughing
ANA bez objawów, czy objawy bez ANA - to zawsze zabija ćwieka Wink
dobrze, że się wszystko wyjaśniło, ale przynajmniej wiesz "w razie czego" gdzie szukać Wink oby nigdy nie było takiej potrzeby Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mucha
Junior
Junior


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 17
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytałam forum intensywnie, wiec wiem nie jesteś lekarzem, co do fachowości miałam coś innego na myśli 1. dużo wiesz na temat wiadomy 2. bardzo sprawnie zarządzasz Wink 3. sam dyplom akademii medycznej nie sprawia, że ktoś jest kompetentny... niestety Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wie, wiem, ale ostatnio jestem przerważliwiona w sprawie samozwańczych autorytetów internetowych, stąd takie uporczywe czepianie się i prostowanie Laughing
cieszę się skorzystałaś z naszych zbiorowych wysiłków, mam nadzieję że się u nas zadomowisz, nie koniecznie tylko w działach medycznych, na dole ględzimy na znacznie przyjemniejsze tematy, zapraszam Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, więcej takch, jak ty, pamietam jak ja szukłam informacji na początku, , każdy diagnozowany szuka tego co to jest, szuka informacji lub jakiejs rady, a wtey nie bylo forum, nie było żadych informacji, była niepewnośc i starch, każdy objaw dodatkowa dolegliwośc była dla mnie zaskoczeniem,
dlatego dobrze ,że jest forum i chorzy moga podzelic sie swiomi watpliwościami a co najwaznejsze skonfrontowac swoej dolegliwości z innymi, ciesze sie ,ze przybyl ktos kto wniesie w to forum wiecej wiadomości , i wiecej teorii z twoej wiedzy skorzysta na pewno wiele osób
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!

Nie wiem zatem czy jest sens wspominania o wątkach obowiązkowych (tak czy siak nikt tego nie zrobił, ale wierzę że forumowiczka je zaliczyła Wink )
Hmm, teraz to się zastanawiam, czy nie przystopować (albo się nie wycofać...) z wyszukiwaniem i "podawaniem" informacji. Confused Amatorszczyzna w tłumaczeniach, jedynie niewielkie doświadczenia własne i to, co wyczytane, choć nie zawsze wszystko zrozumiałe. Mój zawód to zupełnie inna dziedzina... Nigdy nie wiadomo kto to czyta. Liczę, że koleżanka pomoże nie tylko przy sprawach toczniowych.


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Nie Sty 21, 2007 8:30 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie nowego forumowicza ... i to zdrowego Very Happy
poadrawiam-ewela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kicia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 876
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i ja serdecznie Buziak ...cieszę się, że zagościła tu kolejna osoba oczyszczona z podejrzeń Wink czyli diagnozowana w kierunku tocznia i szczęśliwie badania wykluczyły chorobę...GRATULUJĘ i pozdrawiam Kicia Laughing
_________________
De gustibus non est disputandum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko .Jak to fajnie że Cię nie dopadł lupusek ale chcesz być z nami.
Zdrówka życzę z całego serca
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Mucha..cieszę się że jesteś fachowej lektury na temat tocznia nigdy za wiele najwazniejsze jednak że jesteś zdrowa i z lupusem nic Cię szczegolnie nie łaczy ..zagladaj na nasze forum ..pozdrawiam Very Happy Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łał jak miło ze ktos zdrowy chce nam pomagac .super...miłego pobytu u nas ... Buziak
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To super, że chcesz być z nami... Witam Cię Mucha bardzo gorąco i serdecznie pozdrawiam.
Ania
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mucha
Junior
Junior


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 17
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 10:19 am    Temat postu: nadmierna skromnosc Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:

Hmm, teraz to się zastanawiam, czy nie przystopować (albo się nie wycofać...) z wyszukiwaniem i "podawaniem" informacji. Confused Amatorszczyzna w tłumaczeniach, jedynie niewielkie doświadczenia własne i to, co wyczytane, choć nie zawsze wszystko zrozumiałe. Mój zawód to zupełnie inna dziedzina... Nigdy nie wiadomo kto to czyta. Liczę, że koleżanka pomoże nie tylko przy sprawach toczniowych.


Robercie, bez wyglupów, Wink
Twoja wiedza znacznie przewyższa moją. im więcej osób szuka tym lepiej. Pacjent musi wiedzieć wszystko o swojej chorobie i już. moje tłumaczenia też nie będą bajecznie piękne tylko możlwie streszczone i zrozumiałe. to co dotychczas przejrzałam nie dotyczyło terapii (i o tym nie chciałabym się wypowiadać, bo nie jestem lekarzem) ale mechanizmów powstawania choroby i funkcjonowania organizmu.
Dziękuję Wszystkim za miłe powitanie Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group