Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Remisja czy wyleczenie?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 5:50 pm    Temat postu: Remisja czy wyleczenie? Odpowiedz z cytatem

czy to ze wczasie cizy właściwie nawt obu przeciwciała miałam ujemne i jescze 2 razy podczas ponad 20 letniego leczenia ..to ..znaczy ze w tych momentach toczeń był nieobecny czy tylko nieaktywny...odkąd rozpoznano SLE u mnie to nie przerywam leczenia immunosupresyjnego Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toczeń to choroba nieuleczalna, co znaczy że nie można się jej pozbyć definitywnie, możliwe jest jednak jej wygaszenie i wtedy przy braku objawów i prawidłowych wynikach badań można mówić o remisji
jak długo może trwać remisja i co powoduje wybudzenie się choroby i jej ponowny rzut - nie da się powiedzieć jednoznacznie Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe jaka jest granica gorna przeciwciał myślałam że 1:1280 jest wysokie ale chyba nenya miała drugie tyle tj1:2560 dla mnie to ogromna ilość te wyniki faktycznie nie są najleprzym miernikiem samopoczucia i dolegliwości Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie! Co to jest właściwie ta remisja. Ja od 7 lat, czyli ostatniego pobytu w szpitalu czuje się dobrze i moge normalnie funkcjonowac. Jednak moje wyniki troche odbiegaja od normy tzn. podwyzszone OB ( 20 ) minimalne białko ( mniej niz gram na dobe ), reszta w porzadku jesli chodzi o te podstawowe badania. Czy to znaczy ze jestem w remisji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ob bym nie traktowała jako wskaznik 20 nie jest dużo, ale ten gram bialka raczej nie wskazuje na remisję raczej na utrzymywanie się choroby , nic się nie zmienia, ale w nerkach ale nie jest tez dobrze, gdyby białka nie było, to tak,
co to jest remisja ? myslę że ze cofnięcie się obawów choroby i wycofanie a leków , ale chyba raczej u ciebie tego nie ma
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jeszcze nie remisja... Sad ale oby wkrótce nadeszła!

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Wrz 11, 2010 10:56 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg mnie kliniczna remisja całkowita jest wówczas gdy ustępują objawy a wyniki badań potwierdzają, że toczeń nie jest aktywny (wyniki badań w normie), można więc odstawić leczenie - bardzo rzadkie zjawisko.

częściej ma miejsce remisja częściowa - tzn. gdy okres ustąpienia objawów jest krótki i/lub nie towarzyszy mu powrót do normy wyników badań (albo odwrotnie - wyniki sa ok, ale ciągle obecne są dolegliwości). czyli jest lepiej, ale toczeń w jakiś sposób daje o sobie znać - niską aktywnością, ale jednak potrzebne jest leczenie podtrzymujące...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Randalena
Junior
Junior


Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 5

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wg mnie kliniczna remisja całkowita jest wówczas gdy ustępują objawy a wyniki badań potwierdzają, że toczeń nie jest aktywny (wyniki badań w normie), można więc odstawić leczenie - bardzo rzadkie zjawisko.

Mnie to szczescie spotkalo, lekow nie biore, zadnych dolegliwosci od hm 6,5 roku, wyniki badan sa w normie Jupi2 nie wiem czym jest to spowodowane, moja cioteczna siostra tez choruje na SLE i ma krotko mowiac nieciekawie. Moge chyba czuc sie wybrancem? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to super, oby trwało to nieskończenie długo Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Randanela ciesz się że remisja jest tak dobra u Ciebie to nie zdaża sie często a w Nowym Roku życze Ci aby pozostala jak najdłużej..pozdrawiam Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Randanela Smile i remisji długaśnej w nieskończoność Ci życzę! Smile Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Randanela - to super! Ja w sumie też nie narzekam... Leków biorę mało, wyniki mam bardzo dobre (odpukać!)... Oby tak dalej. Długaśniej remisji wszystkim! A najlepiej tej całkowitej Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Randalena
Junior
Junior


Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 5

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za mile slowa Wink Wierze, ze Wy takze poradzicie sobie z choroba. Pozdrawiam wszytkich i dosiego nowego roku Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Perłowy Dżem
Junior
Junior


Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 10
Skąd: Lbn

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Randaleno jestes w podobnej sytuacji jak ja:)Oby takich osob bylo wiecej:)ja,ostatni nawrot choroby mialam w klasie maturalnej...mysle ze z powodu ogromnego stresu,ale nie z powodu matury tylko z powodu zmiany szkoly i srodowiska ,tego ze nie moglam sie wpasowac do nowego towarzystwa, poza tym pewna kobita od niemieckiego nadszarpnela mi nerwy ostro, i jeszcze oblałam egzamin na prawko i wogle tak sie jakos wszystko zle ukladalo:/ tak wiec dostalam w zyłe pulsy kilka razy i mnie wyprowadzili na prosta Smile teraz jestem w okresie remisji znaczy ze czuje sie dobrze,zadnych objawow podmiotowych.tylko wyniki badan troche dziwne czasem,bo mam odwrocona zaleznosc miedzy granulocytami obojetnochlonnymi a limfocytami (30:60,a powinno byc odwrotnie).poza tym OB chyba w normie,zreszta nie wiem,bo teraz raczej bada sie poziom bialka C reaktywnego,jest lepszym wskaznikiem toczacego sie stanu zapalnego,a to mam niziutkie,przeciwcial dawno nie robilam,bo lekarze oszczedzaja na badaniach. czasem popijam ziolka oczyszczajace:) mysle ze 8 lat temu to ziola andyjskie uratowaly mnie przed biopsja nerek i właczeniem ostrzejszego leczenia.
mialam juz nic nie pisac bo mam do roboty duzo...ehh.pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prłowy Dzem..dobrze że jesteś w remisji..a wyniki czasem mogą być niezbyt dobre ale to jest dowodem że toczeń nie zniknął a jedynie śpi i oby jak najdlużej ...ważne że czujesz sie dobrze i nie zaniedbujesz wizyt kontrolnych..lupusika należy mieć mimo wszystko na oku.... Laughing Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group