Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Serce
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam napady tachykardii i zaburzenia ortostatyczne
jestem posiadaczką małego tętniaka międzyprzegrodowego i wiotkości przedsionków,ale źle nie jest na szczęście tylko nad częstoskurczem trudno zapanować-biorę Cytoprotectine-2x1 i isoptin -3x1.Isoptin działa "średnio" i chyba raczej na Nebiwolol przejdę
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Asona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 162
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zastanawiałaś się nad ablacją?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co,na razie nie Wink
jestem pod kontrolą kardiologów w instytucie w Wawie i nie wspominają jeszcze o takiej konieczności ;u mnie najgorzej jest w czasie infekcji-mały koszmar Confused
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Asona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 162
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie próbują namówić na ponowną próbę ablacji, ale raczej prędko się nie zdecyduję.Obecnie więc muszę brac leki.A za 2 tygodnie jadę do sanatorium poszpitalnego-na "rahabilitację"po operacji...Smile Pozdrawiam i zdrówka życzę Smile

Ostatnio zmieniony przez Asona dnia Sob Paź 05, 2013 9:43 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam własnie wyszłam ze szpitala z badań kontrolnych Otóz czy ktos umiałby mi pomoc z odczytem ekg ? nie zapytałam lekarki zapomniałam ale sama nic nie napomknęła wiec mysle ze nic powaznego to nie jest lecz wyszło mi PŁASKi ZAŁAMEK T W ODCINKU III pozatym norma niewiem boje sie jakos prosze o pomoc
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badanie EKG (elektrokardiogram) jest to najprostsze i najczęściej przeprowadzane badanie w diagnostyce chorób serca. Aparat EKG zapisuje aktywność elektryczną serca w postaci graficznego obrazu na papierze milimetrowym.

Przyjęto umownie, że główne załamki (wychylenia zapisu aktywności elektrycznej) EKG są określane literami P, Q, R, S, T, U. Każdy załamek odpowiada depolaryzacji (rozładowanie elektryczne) albo repolaryzacji (ponowne naładowanie) pewnego określonego obszaru serca.
EKG pozwala również określić czas trwania poszczególnych zjawisk w sercu. Przy stałej prędkości przesuwu papieru w aparacie - 25 mm/s - możesz zmierzyć np. czas trwania depolaryzacji przedsionków, której odpowiada załamek P. Badanie EKG doskonale nadaje się do obrazowania niedokrwienia mięśnia sercowego, zawału, zaburzeń rytmu.
Wychylenia w zapisie EKG

* Załamek P - powstaje w momencie depolaryzacji mięśniówki przedsionków szerzącej się z węzła zatokowo-przedsionkowego (SA);
* Odstęp PR - jest to nic innego jak czas potrzebny na przewiedzienie bodźca elektrycznego z przedsionków do komór serca za pośrednictwem węzła przedsionkowo-komorowego AV, który działa jako regulator przewodzenia;
* Załamek Q - załamki te odpowiadają depolaryzacji przegrody międzykomorowej, która normalnie przebiega od strony lewej do prawej (często określane są jako przegrodowe załamki Q);
* Zespół QRS - depolaryzacja mięśniówki komór serca;
* Załamek T - załamek ten odpowiada repolaryzacji komór.

kardiolo.pl

może podejrzewają niedokrwienie? pamiętaj,że nie jesteśmy lekarzami Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie za bardzo znam się na problemach kardiologicznych, ale z tego, co pamiętam - gorzej jest jeżeli jest wyskoki załamek T (ostre niedokrwienie)albo co gorsza ujemne (to najczęściej przy zawałach).
Płaski jest małomówiący. Pojawia się m.in. przy niedoczynności tarczycy, menopauzie, niskim poziomie potasu we krwi, anemii...
więcej nie wiem na ten temat:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Joasia180681
Kadet
Kadet


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 32
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm szukałam, szukałam i znalazłam. Ja też mam problem z serduchem. Miałam bardzo często częstoskurcze napadowe, lądowałam na pogotowiu, rozpracowałam mój organizm i od kiedy się nie schylam tylko kucam nie mam ataków. Przy każdorazowym schylaniu wywoływałam atak. Obecnie dobija mnie takie bulgotanie w sercu, przelewanie...... nie wiem z czego to. Nadciśnienie leczę od 14 roku życia czyli ponad 15 lat, nerki mam ok, ale to moje durne serce mnie wnerwia. Nie lubię bardzo gdy mi daje popalić Twisted Evil

A powiedzcie mi czy ktos z Was ma chorobę wieńcową?
_________________
Joanna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam wiencowke od ponad 10 lat

ostatnio serducho daje mi popalic
miedzy innymi mam tez płyn w worku osierdziowym za co odpowiada moj kochany toczen
jak wynika z ostatniego UKG mam tez sporo blizn na osierdziu czyli przebyłam sporo stanow zapalnych osierdzia co tez czesto zdarza się przy naszych chorobach
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja również mam tego typu problemy-serce obrywa głównie przez niewydolność oddechową-nie mam płynu w osierdziu,ale dokucza mi tachykardia,mam silen zaburzenia ortostatyczne...Masz rację-"kucki" sa lepsze od pochylenia Wink
bierzesz jakies leki? Ja jestem na Cytoprotectine i Isoptinie-mam miec wprowadzony nebiwolol-ale w tym półroczu nie dostałam się już do poradnikardiologicznej Wink
Przeszłaś może ablację?
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Joasia180681
Kadet
Kadet


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 32
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ja biorę Concor 5mg, ogromne ilości magnezu i potasu ponieważ mój organizm traci jakimś dziwnym trafem te pierwiastki. magnezu biore 6 tabl na dobę Wink do tego acard, Otrex i tysiąc suplementów Laughing do tego dochodzą leki na Hashimoto- bo tarczyca tez ma wpływ na mój mięsień, no i standardowe leki przy toczniu, sterydki, arechina itd- nie musze zanudzać bo wszyscy wiemy o co biega Wink

Co do badań miałam przezprzełykową stymulację, która niczego nie wykazała, miałam mieć w Ochojcu badanie elektrocośtam i przy okazji wykonaną ablację miejsca zapalnego, ale jako dociekliwy i bardzo oczytany pacjent- przeleciałam wszystkie za i przeciw ablacji na necie, nie wyraziłam zgody na wykonanie ani tego inwazyjnego badania ani ablacji. Ja mam mamę która ma poważną wieńcówkę, jest po dwóch zawałach, ma bypasy, ostatnio stenty kilka razy pod rząd już, co 2 lata ma robioną koronarografię, ma stały blok mprzedsionkowy Crying or Very sad Z kardiologią jestem na TY!! ale ponieważ nie urodził się jeszcze taki lekarz który dałby mi 100% gwarancji że po zabiegu nigdy więcej incydent częstoskurczu się nie powtórzy, nie wyrażam zgody na grzebanie w moim serduchu.

Jak długo tylko będe mogła będę ratować się lekami, kikami na pogotowiu no i zdrowym stylem życia, jeżeli takowy jest wogóle możliwy w dzisijeszych czasach.

Nie ukrywam jednak że bardzo nie lubię gdy moje serduszko nawala. Pisałam w temacie Leki, że miałam Endoxan, musiałam go odstawić bo miałam wrażenie że staje mi po nim serce tak mną telepało, teraz jade na antydepresantach- wybłagałam u mojej pani dr, bo sfiksowało mi to serducho. Myślę że ogromne znaczenie ma też tutaj psychika.......

A co to znaczy że masz płyn w worku osierdziowym. Wogóle Monia podziwiam Cię za spokój, pozytywizm i sama nie wiem za co jeszcze......
_________________
Joanna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam wolny płyn w wroku osierdziowym najprawdopodobniej jest to stan zapalny ktory powoduje gromadzenie się płynu
tym sposobem mam stale uczucie ze serce mi sie nie miesci w piersi bo płyn uniemozliwia jego odpowiednie kurczenie sie
odpowiedzialne sa za to rozne czynniki u mnie wykuczono inne skupiono sie na toczniu
trzeba podniesc sterydy i co jeszcze bede wiedziec we wtorek
poniewaz nie mam na razie narastajacej neiwydolnosci wysokiego ob oraz wysokiej goraczki nie musze byc w szpitalu

a trachykardie mam od lat ale mam dobrze dobrane leki i od długiego czasu mam spokoj
na mnie Isoptin tez nie dzialal w porywach miałam i 150 tentno teraz rzadko przekracza 90
ja takze mam stały niedobr potasu magnezu i sodu czyli wszystkich pierwiastkow odpowiedzialnych za prawidlowa prace serca, i chociazby wlano we mnie wanne kroplowek i tak nie da sie ich podniesc do dolnej granicy normy
jesli leczysz sie w Ochojcu to ja propnuje przeniesienie sie do Tychow u nas jest rewelacyjna klinika serca gdzie zaden zbieg nie bedzie ci straszny jesli zajdzie taka potrzeba zerknij sobie
http://www.klinikiserca.pl/tychy/index.php
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 162
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj dostałam nowe leki -Rytmonorm-3xdz. oraz Biosotal x2 dz. oraz skierowanko do szpitala na dodatkowe badania Sad Czy ktoś z Was brał taki zestaw leków?

Ostatnio zmieniony przez Asona dnia Sob Paź 05, 2013 9:44 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki zestaw nie ale Biosotal tak i bardzo dobrze sie na nim czuje do chwili obecnej ja bore 40mg 2x na dobę
co prawda mam go odstawic bo mam przepisany nowy lek o nazwie Lokren ktory powinien działac i na serce i na uspokojenie rtymu
zobaczymy czy tak bedzie jesli nie wroce do Biosotalu
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Joasia180681
Kadet
Kadet


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 32
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia a do jakiego Reumatologa chodzisz? Kardiologa rozumiem masz w tym centrum Laughing Ja do Tychów jezdzę do reumatologa własnie do Centrum Paprocany.
_________________
Joanna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group