Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to zapalenie wyrostka?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 6:15 pm    Temat postu: Czy to zapalenie wyrostka? Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy był już gdzieś poruszany ten wątek (gdzie bym mogła się dokleić), ale wpisałam w wyszukiwarke i nic, więc... W piątek wieczorem zaczął mnie brzuszek pobolewać (w dole), ale nie jest to związane na pewno z tym, że okres ma zawitać. Od soboty pobolewa mnie juz tylko w dolnej prawej części brzucha, u ginekologa byłam dość niedawno i było wszystko ok... czy może to być zapalenie wyrostka? jak ja sama mogę sprawdzić czy to na pewno to Question ktoś miał wycinany wyrostek, też Was tak bolało, czy raczje to jakiś ostry ból przy tym towarzyszy Question
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie miałem, ale ponoć trudno zlokalizować źródło bólu. Co nieco poczytaj tutaj: zapalenie wyrostka robaczkowego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie to ostatnio cały brzuch też bolał... długo nie mogłam wpaść na to z czego... Az w koncu do lekarza poszłam i on powiedzial, że to może być po ostatnich antybiotykach. zapisał lakcid, kazał duzo jogurtów jeść i pszeszło. oby i w Twoim przypadku powód był tak błahy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tatsu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 101
Skąd: Kandrzin

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, że jak miałam atak wyrostka, to nie mogłam podnieść prawej nogi, ani się schylić. Mama musiała mi buta założyć i zapiąć. No i gorączka, wymioty...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja już nie mam wyrostka - pierwszy i ostatni atak miałam w nocy, całkiem z nienacka Laughing nigdy wczesniej nie czułam nic dziwnego, nic się nie działo (być może z powodu sterydów, które maskowały objawy zapalenia?nie wiem...), obudził mnie ból i mdłości, wysoka temperatura i wymioty, potem karetka pogotowia, a kilka godzin później było po wyrostku Laughing
nie potrafię powiedzieć czy twoje dolegliwości mogą mieć związek z wyrostkiem, najbezpieczniej iść do lekarza i zrobić usg, lepiej dmuchac na zimne niz dopuścić do rozlania się i zapalenia otrzewnej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie miałm (jak do tej pory) z tym do czynienia, ale sądzę podobnie jak nenya - najbezpieczniej będzie jeśli udasz się do lekarza

dużo zdrówka Exclamation
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapalnie wyrostka to ból po prawiej stronie, oraz trudności zgieciem nogi w kierunku brzucha w pozycji leżacej, oraz temp. ale nie zawsze, i mdłości,
bol po prawej stonie może oznaczac także jak u mnie pęknięcie , cysty na prawym jakjniku, co może szybko doprowadzic do zapalenia otrzewnej, może także oznaczac, schodzenie kamienia z nerki, ból jest podobny, jasli boli mocno, tak ,ze masz trudności z wstaniem poruszeniem sie zmainą pozycji ciała natychniast do lekarza, tylko on może zdiagnozowac co to jest,
jesli bol jest taki sobie , możesz się poruszać wez no spe powinno pomóc
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i już dzisiaj nic nie boli, ale pewnie do wieczora. Dziwny to ból bo to ni ból ni nie wiem co. Jak nie przejdzie do czwartku to w piątek chyba najpierw pójdę do ginekologa, myśle że tak będzie najlepiej.
Dziękuję za odpowiedzi i takie szybkie Smile
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli ból przechodzi i wraca, to chyba ginekolog w pierszej kolejności , tak to bolą jajniki, piluj tego ,żeby nie skonczyło sie tak jak u mnie, zapaleniem otrzewnej bo to juz cięzka sprawa
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno temu miałam podobne objawy, jak Ty Angelo. Odwiedzilam ginekologa - wszystko OK, badania podstawowe - w miarę, co sie okazało? Ze to zespół jelita wrażliwego, kolki jelitowe - dziwne, po jednej stronie, ale No-Spa i jakies inne leki /nie pamietam już nazw/ pomogły.
Teraz tez zdarzaja mi sie takie bole - wtedy no-spa w ruch /duspatalin dla mnie za mocny/ i ciepły okład.

Pozdrawiam.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agatko czy zespół jelita wrażliwego to coś poważnego? trzeba na coś uważać, albo w czymś to przeszkadza??
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie , nie przeszkadza, często to są bole brzucha skurcze, wzdęcia, mozna z tym zyc
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe żyć na pewno, ale już sobie wyobrażałam że znów będą kolejne ograniczenia, ale co ja mówie przecież nie wiem sama jeszcze co to jest...
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, Angela, to przykra dolegliwość, ale nie gorsza, niz te ,co mamy... Jak już wiesz, co Ci dolega, to odpowiednia dieta / np. goloneczka gotowana, a nie smażona Wink / pozwala ograniczyc bóle. No i zawsze mam pod ręka No-Spę.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wyrostka pozbyłam się w 6 klasie szkoły podstawowej i u mnie to nie było nagłe...bo na kilka dni przed głównym atakiem też pojawił się taki ból ,że dosłownie nie mogłam kroku zrobić.
Z tego co piszesz u Ciebie bol chyba nie był aż tak drastyczny.Ja bym się bacznie przyjrzała jajnikom.
Poza tym niektóre kbiety odczuwają takie bóle podczas jejeczkowania.
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group