Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziekuje
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aggy75
Junior
Junior


Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 10

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 11:51 am    Temat postu: Dziekuje Odpowiedz z cytatem

Kochani,

Od lat (mniej wiecej od 1999) zmagam sie z moimi dziwnymi dolegliwosciami. Od czasu do czasu, tak raz na rok, pol roku, przykuwa mnie po prostu do lozka: jestem wyczerpana, mam lekka goraczke, nie wiadomo skad, rwa mnie stawy (szczegolnie kolana), dretwieja rece i nogi, dlonie robia sie to biale, to zielonkawe, to niebieskawe.., wszystkie wezly chlonne puchna i bola jak nie wiem..teraz wlasnie jestem w 'toku' jednego z takich 'wyrzutow'.. Trwa to kilka tygodni i mija. W zeszlym tygodniu musialam brac wolne z pracy, bo nie moglam wstac z lozka, tak mnie wszystko bolalo..Poce sie, wysypek dostaje, kreci mi sie w glowie...

Bylam u reumatologa, robilam badania na stawy, wszystko w porzadku. Morfologia raczej dobra, z lekka anemia. Zalecili mi pic czerwone winko..

Potem zaczelam czytac wasze forum, i mnie olsnilo. W 1999 roku wyladowalam w szpitalu na dermatologii z piekelnym rumieniem twarzy. Wyszlam z tego szpitala z diagnoza 'lupoid milliaris faciei'. I tyle. Dostalam lekartwa na twarz, od tamtego czasu twarz sie dalej rumieni, ale juz nie tak bardzo, za to czuje sie jakbym miala 90 lat.

Chcialam Wam podziekowac za trop, moje male olsnienie. dzieki temu co piszecie, a co mi sie bardzo zgadza z moimi dolegliwosciami, pojde teraz do lekarza z lista badan do zrobienia. czasem niestety trzeba wpasc na cos samemu.

Zanim jednak pojde, czy ktos moglby mi napisac jakie konkretnie badania najlepiej zrobic, tak, aby zdiagnozowac, lub wykluczyc.

Czekam bardzo bardzo na pomoc.

Aggy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 876
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię bardzo sedecznie!!! wszysto znajdziesz w dziale Porady i doświadczenia czyli tutaj http://www.toczen.pl/forum/viewforum.php?f=5&sid=56918d8faf6ccd0f941af1362a768e8a (szczególnie polecam Przewodnik po naszych chorobach, Przeciwciała oraz Badania - wyniki)
_________________
De gustibus non est disputandum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Aggy75
Junior
Junior


Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 10

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 12:32 pm    Temat postu: aggy Odpowiedz z cytatem

Dzieki, Kicia.

Czy z waszych doswiadczen i z tego co napisalam, myslicie, ze to moze byc lupus? Dodam jeszcze, ze mam duze problemy z glosem (a jestem lektorka angielskiego...Smile, rozpierajace bole w klatce piersiowej, suchy kaszel i okresowo male nadzerki w ustach, razem z nagminnie pekajacymi kacikami ust (pomimo brania konskich dawek witamin B). Poza tym mam stwierdzone duze braki potasu. Najbardziej dokuczaja mi wezly chlonne, szyjne, pachwinowe, pod pachami, wszystkie...Mam spuchnieta szyje, ucisk, od tego bole glowy...

Poszukam na forum o badaniach, ale moze ktos ma jakas gotowa ich liste? Bo ja jestem calkiem tu nowa, i ulatwilo by mi to poruszanie sie po tym forum.

Jeszcze raz wam dziekuje, ze jestescie i pomagacie. Nigdy nie przypuszczalam, ze znajde takie forum
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
pierwszy rzut oka na listę objawów wg mnie usprawiedliwa podjęcie szczegółowej diagnostyki w kierunku chorób tkanki łącznej, niestety żadne z nich nie są na tyle specyficzne by mozna jednoznacznie przypisac je np-. toczniowi.
bez badań immunologicznych na pewno się nie objedzie...
pierwszym krokiem powinno być jednak znalezienie dobrego specjalisty - reumatologa, który będzie nadzorował przebieg badań, bo jest ich sporo i dopiero całościwoy obraz czyli wyniki badań, historia choroby (wywiad) i aktualne objawy pozwolą potwierdzić lub wykluczyć tocznia, wg mnie sama tego nie ogarniesz - koniecznie znajdź lekarza!
spis spcejalistów polecanych przez forumowiczy:
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=853

Co do listy badań to popatrz na ten spis:
http://www.immuno.amp.edu.pl/dzien1.htm

Powodzenia!


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Pon Lut 26, 2007 1:42 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aggy75
Junior
Junior


Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 10

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 1:22 pm    Temat postu: dziekuje! Odpowiedz z cytatem

dziekuje za pomoc!

Milego dnia, pozdrawiam najserdeczniej! Obecnie mieszkam w Anglii, moze tu kogos znajde, chociaz jakos bardziej ufam naszym polskim lekarzom, sa naprawde wspaniali. Tutaj jakos na wszystko zapisuja paracetamol... Shocked No nic, trzeba bedzie wracac do Polski sie sie przebadac porzadnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Cię bardzo cieplutko i serdecznie!!! Very Happy
mam nadzieję, że uda Ci się szybko zrobić potrzebne badania i postawią w koncu jakąś diagnozę Exclamation
dużo zdrówka życzę oraz uśmiechu Very Happy Razz Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj w naszym gronie.Dobra diagnoza jest bardzo istotna a więc powodzenia
Laughing
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Aggy75
Junior
Junior


Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 10

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 3:09 pm    Temat postu: do Lidii Odpowiedz z cytatem

Droga Lidio,

Dzieki wielkie. Widze, ze jestes z Gliwic, ja z Tarnowskich Gor (choc mnie ostatnio wywialo het do Anglii), wiec jesli bym potrzebowala, jesli to czy moge liczyc na Twoja porade dotyczaca lekarzy, dobrych miejsc, czy to diagnostycznych, czy leczniczych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cie i ja serdecznie i duzo zdrowia zyczę Smile
kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aggy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aggy75 !!! Myslę,ze najlepsze co Cie ostatnio spotkalo - to trafienie tutaj... Wink Jest u nas tylu wspanialych, chetnych do pomocy osób, że nigdzie wiecej takich nie znajdziesz!
Powodzenia i zdrowka! Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Aggy75
Junior
Junior


Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 10

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 5:38 pm    Temat postu: hello Odpowiedz z cytatem

Czesc, moja imienniczko! Rzeczywiscie jestescie niesamowici!
Siedze wlasnie w pracy (chowam sie za komputerem, bo dzis szefa nie ma w biurze Very Happy ) i mecze sie strasznie, bo mi caly kark puchnie (wezly) i boli, fale ciepla, palce mi sie znow niebieskie zrobily, caly czas lodowate, jezyk calkowicie fioletowy, do tego wysypuje mnie na ciele malymi plamkami. Dzisiaj zauwazylam uposledzone czucie juz nie tylko w dloniach i nogach, ale tez na twarzy (policzki mam takie zdretwiale, jak po wyjsciu od dentysty, po znieczuleniu...). Jejciu, chyba musze dzialac szybko...Boje sie co mi jest, bo nie wyglada to dobrze, pamietam ze juz dwa razy takie cos mialam w zyciu, przebiegalo identycznie, za kazdym razem pojawialo sie w odpowiedzi na duzy stres zyciowy. Tak jest i teraz.

Ciesze sie, ze jestescie, bo choc nikt mi jeszcze diagnozy nie postawil (oprocz lupoidu skory twarzy, w Kilinice dermatologii we Wroclawiu), to jakos lzej jest czlowiekowi z Wami, mniej sie boje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 5:49 pm    Temat postu: Re: Dziekuje Odpowiedz z cytatem

Hey...
Podobnie trafiłem na dermatologie z piekelnym rumieniem twarzy ..

Aggy75 napisał:


Zanim jednak pojde, czy ktos moglby mi napisac jakie konkretnie badania najlepiej zrobic, tak, aby zdiagnozowac, lub wykluczyc.



Nie mam zamiaru nikomu nic doradzać ..bo lekarzem nie jestem
ale kiedy trafiłem na dermatologie pobierali mi wycinek skóry
przy dość wielkim rumieńcu myślę ,ze to jest wskazane .. Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aggy75
Junior
Junior


Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 10

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 6:28 pm    Temat postu: biopsja Odpowiedz z cytatem

Podczas pobytu w klinice pobrano mi wycinek skory do badania, wyszlo cos nieprawidlowego, 'komorki o utkaniu sarkoidalnym'. Podano mi archine, ktorej potem nie bralam, poniewaz balam sie o oczy (podobno zle wplywa na wzrok, a ja widze tylko na jedno oko...). I tak wlasciwie wyszlam z tej kliniki i o sprawie troche zapomnialam do czasu, kiedy dolaczyly sie bole stawow, te dziwne goraczki i poczucie totalnego wyczerpania. Nie mialam wtedy wiedzy na temat czym jest lupus, zajeta bylam pisaniem pracy magisterskiej, rumien sam sie zaleczyl.

No i teraz mam te wszystkie niepokojace objawy. Po kilku dobrych latach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!

Miło powitać nową forumowiczkę. Widzę, że trochę już załatwione zostało. Ja tylko dorzucę parę przykładowych linków, które mogą zainteresować (jeśli rzeczywiście masz do czynienia z toczniem):
Toczeń. Choroba podstępna. - "podręcznik"
Diagnostyka chorób autoimmunologicznych układowych
Toczeń - nieznana choroba kobiet
Z ciekawości można zajrzeć. Więcej w wątku: Przewodnik po naszych chorobach

Jednak z całą pewnością pierwszą rzeczą powinno być znalezienie doświadczonego w takich przypadkach lekarza, co już wyżej sugerowano. Tylko jakoś ciężko mi uwierzyć, że w UK na wszystko zapisują paracetamol Wink Wiedz, że najwięcej danych dot. naszych chorób pochodzi właśnie z serwisów anglojęzycznych z USA lub UK. Ale miło, że ktoś jeszcze darzy zaufaniem naszych lekarzy.

Przyjemnego pobytu na forum i zdrowia życzę.


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Pon Lut 26, 2007 9:34 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group