Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nawrót twardziny - nowe leki?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shirlej
Junior
Junior


Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 6

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 4:25 pm    Temat postu: Nawrót twardziny - nowe leki? Odpowiedz z cytatem

Znowu trafiłam do szpitala, na oddział Reumatologii. Twardzina umnie postępuje, bardzo mnie bolą mięśnie. ruszyć się nie mogę . Dostaje dostaje nowy lek Arechine, jak na razie nieczuje żeby mi pomagał. Lekarz myśli żeby mi dać encorton. Ja jakoś jestem przeciwna żeby brać go. Słyszałam o nim że jak się encorton wedźmie to już trzeba brać go cały czas.Ale nie wiem czy to prawda? Może ktoś bierze czy brał encorton, pomóżcie? Cały czas leżę Sad dobrze że mam laptopa i jest internet darmowy w szpitalu to oglądam sobie różne strony tak jak forum:). Mam chociaż zajęcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej,

arechina nie zadziała natychmiast, w niektórych przypadkach efekty może dac dopiero po 4-6 tygodniach, co do encortonu to ogromna większośc z nas brała go, to absolutna nieprawda, że trzeba go brać juz zawsze!
ja najlepszym dowodem Wink 2 lata i odstawka.
zresztą, celem kazdego sterydziarza jest stopniowe zmniejszanie dawek aż do odstawienia, tak szybko jak tylko pozwalają na to poprawiające się wyniki badań! i lekarz prowadzący Wink

jeśli twój uznaje, że tego własnie ci trzeba, to przy wszystkich skutkach ubocznych - warto to rozważyć, nie bazując na "zasłyszanych" gdzieś niepradziwych opiniach.
to silny lek, ale skuteczny, jeśli u ciebie są wskazania do stosowania to czasowe włączenie na pewno zadziała znacznie szybciej niż antymalaryki, które teraz bierzesz...

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

encotron brali, lub biorą prawie wszyscy , dla nas to podstawa jesli jest remisja nie biorą, a wiec nie prawda ze trzeba tego brac na zawsze
Arechina faktycznie działa dopiero po jakim czasie, a wiec ciepliwosci, tez bierze lub brało ja wiele osob tak ze nie sa to nowe leki wrecz stare sterydy zadziają szybciej, my zyjemy z nimi w przyjazni Wink bo to one nas postwiły na nogi,
lezysz, nie probujesz chodzic, ? mnie nakoazano chodzić chociazby na siłe,( zresztą nie trzeba mi tego bylo nakazac ) musisz sie trochę ruszac, mimo iz boli , bo potem długo będze zle
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano, encorton i pochodne to nasze leki pierwszego wyboru Laughing jakby ktoś zsumował nasze łączne dawki to byśmy chyba zapełnili Pałac Kultury od piwnic po iglicę pigułami z trójkącikiem Twisted Evil
więc, ludzie biorą, schodzą, potem znów zwiększają, odstawiają i tak w kółko, takie nasz los, encorton to nasz stały towarzysz, więc nie stresuj się z jego powodu Wink

przyszło mi do głowy natomiast, że stryd czy antymalaryk to nie są leki standardowo podawane przy twardzinie, czy się mylę?
może przyplątało ci się zapalenie mięśni i stąd te środki?

tak czy inaczej - głowa do góry!
i na twoim miejscu zapewniłabym sobie razczej rozrywkę przy pomocy laptopa, a nie jakieś tam rozmowy o entku Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, nie są ale w pewnych przypadkach się stosuje. Z tego co mgliście teraz kojarzę mogą nasilić proces zwłókniania, a chodzi właśnie o uniknięcie tego procesu. Musi być jednak podstawa skoro lekarz chce wprowadzić. Ja bym nie dyskutował.
O ile kojarzę koleżanka ma tw. linijną, zatem na skórze i mięśniach zwykle się kończy. Wierzę, że wszystko skończy się pomyślnie. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez braałm arechine ale z marnym skutkiem i odstawiono mi ja i podano encorton i szybko nastapiła poprawa stanu zdrowia ..kiedys myslam jak ty niechiałam go brac mają 16 lat niewiele miałm do powiedzenia,,,choc bywało ze niełykłam leków Embarassed bo skoro szybko mi pomogły to pocobyło dalej łykac.. ha ha ale skończyło się to ... chyba niemusze kończyc potem byłam juz posłuszna..encorton biore juz dośc długo odstawiany miałam tylko jak byłam w ciązy .. i wtedy czułam się dobrze:)
obecnie jestem na minimalnej dawce 5mg. ale dąze do 0 i wierze że niedługo mi sie uda to!
duzo zdrówka zycze i powodzenia ..
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group