Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Endoxan - a ciąża!!!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Gru 16, 2005 7:07 pm    Temat postu: Endoxan - a ciąża!!! Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
Nazywam się Angela i chciałabym prosić o jakieś porady, czy też może ktoś coś wie... Very Happy Mam teraz 21 lat<prawie> w wieku 17,5 miałam pierwszy puls z endoxanu, gdzie w rezultacie było ich 6.Nastąpiła remisja, aż do teraz... wyniki ogólnikowo są dobre i ja się czuje dobrze, ale najbardziej niepokojące jest fakt, że za dużo białka mam w moczu<mam zajęte przez toczeń nerki> i sądze, że będzie trzeba jeszcze raz ,,przejść przez endoxan" i chciałabym się dowiedzieć czy to prawda, że będe miała problemy z zajśćiem w ciąże,albo inaczej to prawda, że doprowadzają do tego, że jest się bezpłodnym?? ?? ?? prosze o jakieś rady....
dziękuje- angela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Gru 16, 2005 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć ! Poszukaj w Poradach i Doświadczeniach postu ... na temat
Stare jak świat ---dziecko...tam jest dyskusja na interesujący cię temat
..lub w wyszukiwarce napisz ...co cie interesuje .w temacie.....Endoxan a ciąża .ukaże sie sporo wątków na ten temat. Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 16, 2005 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum

z endoxanem to sprawa niejednoznaczna, na pewno jest przeciwskazany w ciąży, natomiast jako jego skutki uboczne wmienia się m.in. możliwość czasowej lub trwałej niepłodności, przedwczesne wygaśnięcie funkcji jajników - ale należy podkreślić że to nie jest pewnik i coś co zdarza się każdemu pacjentowi poddanemu terapii endoxanem.

co więcej były kiedyś badania ciężarnych kobiet po pulsach endoxanu i wyniki nie były tragiczne, na świat przychodziły zdrowe dzieci...
więc wszystko jest możliwe.

więcej szczegółów o wspomnianych badaniach i obszerniejsze informacje o endoxanie i cąży:

Stare jaki świat Smile Dziecko...
Skutki uboczne Endoxanu
Hormonalna terapia zastępcza
Ciąża, Dziecko, Toczeń - podsumowanie

polecam korzystanie z naszej forumowej wyszukiwarki
Szukaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Pią Gru 16, 2005 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angela! Jestes dokladnie w takiej sytuacji jak ja. Tyle ze ja juz jakies dwa lata lykam co miesiac endoxan. Bialko znacznie spadlo, prawie juz do zera.
Rowniez slyszalam takie informacje o endoxanie, ale ostatnio lekarka powiedziala mi o kobieci, ktora po kilku latach leczenia endoxanem urodzila zdrowe dziecko.
Skutki uboczne lekow zawsze sa wypisywane, ale to nie znaczy ze kazdy z nich bedzie nas dotyczyl.
Dlatego przede wszytskim nie wolno panikowac!
Ja wierze ze wszystko bedzie dobrze, a endoxan tylko pomoze mi tak doprowadzic organizm zeby dzidziusiowi nic nie grozilo. To dla mnie bardzo wazne. Nie chcialabym aby przez moja nierozwage cierpiala mala istotka.
Absolutnie wskazane natoniast jest zachodzenie w ciaze podczas leczenie endoxanem. Wtedy nawet sa wskazania do aborcji. A po leczeniu trzeba odczekac minimum rok, a potem.........to juz tylko dzialac z przyszlym tatusiem Smile Smile
ehh...zbereznica ze mnie, ale trzeba podchodzic optymistycznie do takich „rewelacji", bo w koncu dlaczego maja dotyczyc wlasnie nas???
Pozdrawiam Angela i badz dobrej mysli. To najwazniejsze!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Gru 17, 2005 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Marta! ja jeszcze nie myśle o dzidziusiu, ale chcialam się po prostu dowiedzieć co i jak. Chciałabym mieć te pulsy już zaraz nawet, bo wiem, że dobrze na mnie działają tzn.po 3 pulsie nie mam już białka<wogóle,nawet ślad< w moczu, a trzeba coś działać, bo coraz więcej go.Dziwne bo dobrze się czuję,oraz mam dobre wyniki nawet dopełniacze wzrosły, ale mam wysokie leukocyty, oraz płytki mi spadły może to objaw jakkiegoś zapalenia, zobaczymy co powie pani profesor w poniedziałek Smile dziękuje wam- uspokoiłyście mnie... ufff
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
megi
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 160
Skąd: powiat Kraków

PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Angela Smile
spotkałam dziewczynę która po długim okresie brania endoxanu urodziła zdrowe dziecko. ja też czasami zastanawiam się czy będę miała kiedyś dziecko, ale chyba nie ma co zamartwiać się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom widzisz, najbardziej boje się tego, że teraz to by była druga seria pulsów z endoxanu, czyli znów zmniejszy moje możliwości zajścia kiedyś w ciąże; tego oto właśnie najbardziej się boje, żeby to był pierwszy raz to co innego Sad zobaczymy jak to będzie, narazie niewiadomo co i jak z leczeniem czekam do jutra...<boje się> Sad

pozdrawiam ciepło-angela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
megi
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 160
Skąd: powiat Kraków

PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem Cię, może teraz do tego tak podchodzę, bo jak narazie to nie zanosi się na to żebym miała dziecko, bo jak wiadomo do tego trzeba dwojga.
nie wiem czy Ci to pomoże ale mi lekarz powiedział, że będę mogła mieć dzieci, mam zajęte nerki i wysokš gr WHO, do tej pory wzięłam 6 pulsów endoxanu jeden 800mg a pozostałe po 1000mg i prawdopodobnie na tym się nie skończy.
ale mam nadzieję,że kiedyœ zostanę mamš, czego życzę Tobie i pozostałym dziewczynom będšcych w podobnej sytuacji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam osoby .ktore braly po 10 i wiecej serii .a po roku czy 2 urodziły zdrowe dziecko.....
Wazne jest aby odczekać minimum rok .po zakonczeniu Endoxanu.
Raczej w niewielkiej mierze jest on przyczyna nieplodnosci .W trakcie brania można mieć kłopoty z menstruacją ale to mija.
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O mamciu dziękuje wam! Moniś i Megi uspokoiłyście mnie.Bardzo się bałam i nawet rozmyślałam nad tym czy nie lepiej właśnie teraz się rozstać z moim chłopakiem, aby później nie mówił, że dzidzi nie moge mu dać, nam... ale 3 lata razem i całe dzieciństwo ze sobą przekonało mnie, że warto popróbować być razem, tylko co będzie jeżeli kiedyś wypomni mi, że nie możemy mieć dzieci przeze mnie... załamie się, cały mój świat runie... i pojęcie miłości ... o matko ale pesemistycznie zabrzmiało Sad w każdym bądź razie dziękuje wam serdecznie Smile

pozdrawiam ciepło-angela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
klima245
Senior
Senior


Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 56
Skąd: gdynia

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 10:11 pm    Temat postu: Re: Endoxan- a ciąża!!! Odpowiedz z cytatem

angela napisał:
Witam!!!
Nazywam się Angela i chciałabym prosić o jakieś porady, czy też może ktoś coś wie... Very Happy Mam teraz 21 lat<prawie> w wieku 17,5 miałam pierwszy puls z endoxanu, gdzie w rezultacie było ich 6.Nastąpiła remisja, aż do teraz... wyniki ogólnikowo są dobre i ja się czuje dobrze, ale najbardziej niepokojące jest fakt, że za dużo białka mam w moczu<mam zajęte przez toczeń nerki> i sądze, że będzie trzeba jeszcze raz ,,przejść przez endoxan" i chciałabym się dowiedzieć czy to prawda, że będe miała problemy z zajśćiem w ciąże,albo inaczej to prawda, że doprowadzają do tego, że jest się bezpłodnym?? ?? ?? prosze o jakieś rady....
dziękuje- angela

hej tez mam tocznia i jestem po 8 chemiach, mi mowili, ze w ciaze mozna zajsc bez problemu, ale po endoxanie rtrzeba odczekac jakies 2-3 lata bo on jest w organizmie i plod moze byc martwy wiec lepiej odczekac i nie ryzykowac
powodzenia
pozdrawiam
_________________
agatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi moja reumatolog mowila ze moge byc bezplodna.Ja ide do lekarza w czwartek jak znowu bede miec zle wyniki to chca mnie przerzucic na
endoxan.Zobaczymy.
Monika Kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika to nie prawda, po endoxanie trzeba odczekać na to aby zajść w ciązę rok , nie słuchaj takiego gadania, to ze będziesz bezpłodna to ułamek procenta , nie ma naprawdę ryzyka , że tak będzie, nie spotkałam się z tym żeby że któras z dziewczyn po nim nie mogla zajść w ciązę, a znam naprawdę sporo dziewczyn na endoxanie, nie wierz w to Exclamation
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Moniko za pocieszjace wiadomosci.Oni mi tutaj jakies wizyty chca zamowic u ginekologa zeby mi jajeczka zamrozic w razie wypadku ....
W czwartek ide do lekarza to zobaczymy.
Pozdrawiam Monika Kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

idź, idź, ryzyko uszkodzenia jajników niestety pewne jest, więc jeśli masz inne opcje to korzystaj.
to rozsądne podejście.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group