Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sulfasalazinum
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy bardzo się ciesze , moze masz racje , troche przystopowałas i jest dobrze, na razie daj spobie spokój , dla bezpieczeństwa , swolin tempo, ognizm musi odpocząc, byc moze leki tez zaczęły robic swoje ,
w kazdym razie masz milą niespodzianke na śiweta , ciesze się bardzo, jak to miło czytac cos takiego , trzymaj się oby tak dalej
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm, intrygująca ciekawostka o sulfasalazynie, może nieświadomie lecząc jelita leczę również moją zdziczałą wątrobę?! kto by pomyślał.... Laughing

Lekarstwo na marskość wątroby
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w Szkocji być może będzie to zbawienne bo naprawdę potrafią wypić morze alkoholu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, a to ciekawe, szczególnie ze względu na to, że większość lekarzy twierdzi, że sulfasalazyna działa obciążająco na wątrobę, może powodować wzrost poziomu bilirubiny i transaminaz Confused Trochę mi się to sprzeczne wydaje Confused z odkryciem naukowców... Jeśli o mnie chodzi, to dzisiaj spytałam lekarza czy mogę zejść z 6 tabletek do 4, na co on odpowiedział, że nie, bo kiedy brałam 4, to dolegliwości się nasilały, a teraz jest ok. Tak więc pozostaje mi robić co 2 miesiące badanie krwi, w tym również na transaminazy...i faszerować się cegiełkami Wink
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm, nie wiem jak jest z sulfą i wątrobą, ale nie może być tak źle jak niektórzy to widzą, ja mam autozapalenie wątroby, transaminazy miałam ok 400 U/l i nie było to przewciwskazaniem dla przyjmowania sulfasalazyny Cool teraz są w normie, a na sulfie jadę 3 rok non stop!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja faszeruje sie sulfa juz od czasu oprecaji jeslit czyli od 2001 roku najpierw były to bardzo duze dawki nawet 12 tabletek , pozniej długo byłam na 8 a na stałe zostałam na 4 tabletkach i tak juz zostanie kazda proba zmiejsznia czy odstwanie nie ma sensu jelita od razu się buntuja, sulfa jest mi potrzeba jak woda do zycia
biorę sporo lekow i mam nadzieje ze sulfa wpływa dorze na moja wątobę, nie piję co prawda ale leki swoje robia a wyniki z watroby sa superowe, nie przekraczaja nigdy norm i niech tak zostanie.
Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, moje transaminazy są idealne jak na razie, coś około 23, ale lekarz mówił, że przy sulfie ich poziom może wzrosnąć, dlatego trzeba kontrolować obraz krwi i pod tym względem...
Zastanawiam się natomiast czy sulfasalazyna może mieć wpływ na obraz retikulocytów we krwi? Musiałam być dzisiaj niestety znowu kłuta, bo do badań okresowych musimy dołączyć również to. Grrr, nienawidzę być kłuta na igłę, a najbardziej nienawidzę, kiedy mi się tą igłę wyciąga, aż mi dreszcze chodzą po plecach, a żyła wręcz piecze.
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no doładnie tak jest , mnie to szczypie potem przez kilka dni, ciekawe ze byl okres kiedy miałam badania codziennie i na okrąglo kroplowki co drugi dzien nowy welfron i jakos mi nie przeszkadzalo a teraz mnie boli i boje się igły i kroplowek dostałam ich juz chyba tysiace a teraz sie boję dziwna jestem albo zaczynam fixować Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale wiesz co? Chyba dokładnie tak jest, im więcej razy Cię kłują, tym gorzej jest następnym razem, a poza tym żyły też w kość dostają, no bo ile razy można naruszać ich ciągłość Question Zawsze jestem kłuta w dołach łokciowych, dłoni jeszcze nie dałam, ale chyba będę się musiała nad nimi zastanowić...bo niestety stare miejsca za każdym razem bolą coraz mocniej Crying or Very sad
A tak poza tym, pobieranie krwi na wenflon jest o niebo mniej bolesne, tym bardziej, że potem wyciągasz plastikowy, giętki mandryn, a nie stalową igłę.
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja juz nie mam za duzo miejsca aby kłuc bo większośc zniszona przez kroplowki , oraz bardzo niszczący zyły potas i endoxan, pękaja jak diabli i zrobiły się cienutkie jak niteczki , coraz dziwniejsze miejsca znajdują do kłucia, kiedys welfron miałam nawet w kciuku Wink
a w dołach łokciowych obie zyły zanikły skutecznie w obu tez bylo zapalenie zyl po welfronie własnie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja także jestem od niedawna na Sulfie, na początku były 4 a teraz 2 i wdzę efekty, miałam potworne sztywnienia dłoni, już prawie się do nich przyzwyczaiłam i zapomniałam jak to było kiedyś, ale Sulfa mi przypomniała, teraz moje dłonie są bardziej elastyczne Wink
co prawda czytałam ulotkę, ale nie przywiązywałam dużej wagi do kontroli krwi, ale jesli będę brała to cudo dłużej, to trzeba będzie się tym zainteresować
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, mi lekarz kazał bezwzględnie krew kontrolować, ale na razie nic takiego się nie dzieje. Łykam 6 tabletek od połowy marca i jest ok.
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2014 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Nie Gru 21, 2014 11:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2014 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorę Sulfasalazynę pod 12 lat- na stałe. Będę ją brać az umrę

raz mam leukopenie raz nie mam- szczerze to nie słyszałam żeby ona działała na leukocyty
ale tez nigdy mnie to nie interesowało
jakie dawkowanie masz ?
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2014 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Usunięty

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Czw Paź 02, 2014 10:01 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group