Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kriokomora przy Twardzinie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rob1980
Junior
Junior


Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 6:22 pm    Temat postu: Kriokomora przy Twardzinie Odpowiedz z cytatem

Witaj !!! Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z szanownych "Twardzinowców" zetkną się z Kriokomorą i jakie były jej skutki u Was Smile Bo ja już jestem po 3 seriach pierwsza 12*3min. w Sopocie komora całościowa, i dwa razy w Warszawie na spartańskiej 35*3min. I zauważam poprawę ból stawowy się zmniejszył a i skóra lepiej wygląda jest bardziej delikatna. A choruję od 9 lat i do tego Tran i Wit. E 400mg*2 do tego Appo-pentox 400mg*2. Ale najbardziej zależy mi na temat KRIO....
Pozdrawiam wszystkich bo Ja tu jestem nowy. I cieszę się że Ty trafiłem...
_________________
Robert Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Robert. Wink Miło, że napisałeś. Twój post jest kolejnym dowodem na to, iż zastosowana terapia u jednej osoby nie musi być skuteczna w przypadku innej. Generalnie przy twardzinie zaleca się traktowanie zmian skórnych ciepłem (np. o parafinoterapii pisaliśmy w jednym z wątków dot. Zespołu Raynauda i Walki z Bólem - polecam wyszukiwarkę przy okazji). Tak wynika z najczęstszych doświadczeń twardzinowców. Ciepło i odpowiednie nawilżenie skóry wspomaga leczenie główne i uelastycznia skórę. Piszesz, iż zmniejszyły się bóle stawów, co by się zgadzało z ogólnym działaniem krioterapii, która nie jest jednak stanowczo zakazana.
Jeśli w Twoim przypadku lekarze nie widzieli przeciwwskazań, to możesz być spokojny. Szczególnie, gdy poprawia się stan ogólny.

Więcej o samej krioterapii: Wpływ krioterapii ogólnoustrojowej na organizm ludzki

Cytat:
Wskazania do krioterapii
1-reumatoidalne zapalenie stawów,
2-zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
3-łuszczycowe zapalenie stawów,
4-choroba zwyrodnieniowa stawów obwodowych i kręgosłupa,
5-dna moczanowa,
6-dyskopatie,
7-zapalenie okołostawowe ścięgien, torebki stawowej, mięśni,
8-fibromialgia,
9-urazy stawów i tkanek miękkich,
10-zespół Sudecka,
11-niedowłady spastyczne,
12-odnowa biologiczna zmęczonych mięsni,
Krioterapia nie jest przeciwwskazana w następujących schorzeniach:
1-toczeń rumieniowaty(w początkowym stadium),
2-twardzina układowa(w początkowym stadium),
3-cukrzyca,
4-żylaki podudzia,
5-częstoskurcz napadowy,
6-metal w tkankach położonych głębiej,
7-choroba Reynauda


Plus: uciążliwy zesp. Raynauda

PS. Z jaką odmianą twardziny masz do czynienia? Układowa czy ograniczona?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Rob na forum Smile . Ja osobiście nie miałam do czynienia z kriokomorą. Jestem chora na twardzinę układową uogólnioną i mam bardzo silnie wyrażony objaw Raynauda. Dlatego też mam absolutny nakaz unikania zimna, choć w naszych warunkach jest to niewykonalne.
Jeśli Tobie zalecono ten zabieg i czujesz po nim poprawę to trzeba się cieszyć.
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rob1980
Junior
Junior


Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie lubię a i nie mogę przemarznąć (objaw Raynauda) dla mnie od +8'C do -5'C jest najgorszą temperaturą jaka może dla mnie być Sad . Bo Raynauda się odzywa bardzo często (a i ciepłe rękawiczki nie pomagają). A moje spotkanie z Krio zaczęło się dość dziwnie bo dostałem ten zabieg ale na kręgosłup który mnie bolała a przy okazji zauważyłem że skóra stała się lepsza i to mi sie spodobało ze względów oczywistych Smile Smile Smile.
_________________
Robert Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedz mi, czy w takim razie masz sklerodermię układową. Czy Twój lekarz prowadzący wie o tych zabiegach?. Jak wyglądają Twoje dłonie w trakcie zabiegu i po nim Question
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rob1980
Junior
Junior


Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 12:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak lekarz leczący wie o tym że biorę Krio całościową jak i miejscową. Bo bez jego zgody bym się nie odważył. Za duże ryzyko i tak byłem bardzo sceptyczny bo jest dosyć ryzykowny zabieg tym bardziej że czucie w rękach już nie to samo jakie było kiedyś Sad Ale nie mogę narzekać, bo było kiedyś znacznie gorzej. Zasznurowanie sznurówek było niemożliwe a było to na samym początku.
A co do Krio to ręce wytrzymują na poczatku ok.1minuty po kilku zabiegach nawet do 2min. dlatego pod tym względem jest dobra komora w której głowa pozostaje na zewnątrz dzięki kołnierzowi i ręce można wystawić w trakcie zabiegu.
Przed zabiegiem bardzo ważne jest aby skóra była pozbawiona wszelkiego rodzaju Kremów i do tego nie może być wilgotna(spocona) bo to niezbyt dobrze robi. Po zabiegu czuję tak jak bym miał igły wbite w całe ręce i całe Cieło, ale nie jest to tak samo jak przy (objaw Raynauda) że sinieją lecz są zimne i skóra na początku jest ściągnięta i nie można od razu intensywnie pracować nimi. Dopiero po około 5-10 minutach stają się w pełni 'ruchliwe' Smile
Po samym zabiegu dobrze jest rozcwiczyć i rozgrzewać bo tylko w tedy zabieg ma sens. Wiele ludzi zapomina a nie o to chodzi aby tylko schłodzić ale jeśli nie ma przeciw skazań to jest to jak najbardziej wskazane.
Pozdrawiam
_________________
Robert Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wyjaśnienia. Chciałem właśnie zapytać o skutki krioterapii, jakie być może wywiera na Twoje przypadłości autoimmunologiczne. To mi zaoszczędzi czasu. Jednak wciąż nie widzę odpowiedzi na moje wcześniejsze pytanie... Oczywiście, jeśli nie chcesz, nie musisz. Czy to twardzina ograniczona, czy też układowa? Pytam, bo sama scleroderma to stosunkowo rzadkie przypadki u mężczyzn, a szczególnie odmiana układowa. Byłoby miło, gdybyś zechciał podać choć trochę informacji, bo to kolejne interesujące doświadczenia. Szczególnie dla nas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rob1980
Junior
Junior


Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twardzina układowa ograniczona ale ta diagnoza się zmienia jak to się mówi co lekarz to inna diagnoza ale ja wiem że to jest ograniczona bo wszystko na nią wskazuję. Ale najlepsze jest to bo tydzień temu miałem komisję lekarską a miałem jak dotąd Całkowitą niezdolność do pracy a wystarczyła jedna tylko wizyta u znachora orzecznika który stwierdził że tak zdrowego człowieka nie widział. I chyba uleczył mnie SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile Jaki ten świat jest zwariowany
Pozdrawiam i chyba jednak opiszę swoją historię "Sclerci" Ale jak tylko znajdę więcej czasu bo pogoda zrobiła się WIOSENNA i wolę świeże powietrze od komputerka POZDRAWIAM wszystkich PaPa
_________________
Robert Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rob, mam nadzieję, że nie będziemy czekać na Twoją historię aż do nadejścia przyszłej zimy Laughing . Ale masz rację korzystaj jak najwięcej ze świeżego powietrza. Tym bardziej, by nabrać sił do poszukiwania upragnionej pracy, która do niedawna była dla Ciebie owocem zakazanym Wink .

Pozdrowienia Very Happy .
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rob1980
Junior
Junior


Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie długo w ten weekend pozostaję w warszawce nie jadę na Kaszuby i postaram się przedstawić moja sclercię Smile Sawono Wink
_________________
Robert Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group