Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ostry bol w klatce piersiowej....pomocy!!!!!!!!!!!!
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 3:13 pm    Temat postu: ostry bol w klatce piersiowej....pomocy!!!!!!!!!!!! Odpowiedz z cytatem

Witam.Od trzech tygodni mam bole w klatce piersiowej(pieczenie,klucie itp)Do wczoraj byly do wytrzymania.Od wieczora boli mnie strasznie ,nie przespalam nocy,bol nasila sie przy lezeniu,ale w chwili obecnej nawet przy chodzeniu czy siedzeniu poprostu nie moge wytrzymac!!!!!!!!Rano bylam u lekarza na zastrzyku MTX powiedzialam lekarzowi o moich dolegliwosciach i stwierdzil ze to przez watrobe jakies tam kwasy i przepisal mi leki,ktore mam zazywac godzine przed spaniem.Niedosc ze czuje sie fatalnie po zastrzyku tzn.glowa mi peka nudnosci itp to do tego jeszcze ten bol w klatce piersiowej.Nie wiem co robic zeby usmiezyc ten bol..................
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniu-żadnego bólu w klatce piersiowej nie można ignorowac,przechodzic tyle czasu. Nie mnie oceniac Twojego lekarza-ignoranta Wink Pamiętaj,ze zawsze możesz zgłosić się na oddział ratunkowy w szpitalu-co na Twoim miejscu czym prędzej uczyniłabym.Powodzenia Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przede wszystkim pasowalo by zrobic EKg serca, a moze jakies przeswietlenie,u nas w takich przypadkach mozna isc na pogotowie gdzie zrobia co potrzeba i jak cos to do szpitala.
pozdrawiam cieplutko,i zycze zeby bol poscil Wink
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
locman
Senior
Senior


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: ok.zielona gora

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Zapewne lekarzowi chodziło o kwasy żołądkowe. Następuje chemiczne podrażnienie końcówek nerwowych, które wywołują właśnie taki ból. Tak mi tłumaczył kardiolog przepisał leki na zgagę (stosować rano i wieczorem) powiedział, że po tygodniu przejdzie ale nie przeszło. Takie uczucie jak opisujesz plus stan podgorączkowy jest charakterystyczny dla zapalenia osierdzia dlatego trzeba to dobrze sprawdzić. Na razie wycisz kwasy żołądkowe. Ja dla "spokojności" zrobiłam bym echo serca. Przy zapaleniu osierdzia ekg to może być za mało.
Powodzenia.
_________________
locman[a]wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Wam za odpowiedzi,zdziwilam sie wlasnie,ze lekarz bez zadnych badan (rtg klatki piersiowej czy ekg stwierdzil ze to watroba.......hmmm)przepisal mi leki nie wiedzac tak naprawde od czego pochodza te bole,nawet nie zrobil mi usg jamy brzusznej,poprostu strzelal chyba w 10............jestem bardzo zla,ze tak jest w tych czasach,nie moge sobie wyobrazic ze z tak ogromnym bolem nie zrobil mi zadnych badan ,wyslal do domu z czekaniem do wieczora kiedy bede mogla wziac tabletke,ktora i tak nie wierze ze pomoze!!!!!Co mam robic?brac wogole ta tabletke???moim zdaniem bez badan nie mogl on stwierdzic ze to watroba.

Oj widze ze chyba nie obejdzie sie bez szpitala Sad Prawie juz nawet nie moge rozmawiac ani sie poruszac tak boli do tego zmierzylam temp. i mam 37,6 czy moze ta goraczka swiadczyc o czyms innym a nie o watrobie???Boje sie ze to cos z sercem ...........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast do szpitala zadzwonilam do mojego lekarza Praxis i mialam szczescie bo akurat zamykali ale powiedzial ze mam przyjechac on poczeka na mnie ,bardzo milo z jego strony Very Happy Zrobil mi ekg i usg jamy brzusznej,wsyzstko ok ,ten bol pochodzi z Bauchspeeicheldrüse(po polsku to chyba trzustka),dostalam kroplowke i jest mi juz o niebo lepiej Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama widzisz Aniu że trzeba zaraz sie skonsultować ze specjalista a nie męczyć ze strachem i bólem później o ratunek może byc za późno przy takim bólu dbaj o siebie..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniu ufff całe szczęście, że tak to się skończyło....dbaj o siebie i odpoczywaj Very Happy teraz macie wolne, bo święto Buziak Love
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Wam za odpowiedzi.Chcialam sie poprawic bo to nie chodzi o trzustke ,zle zrozumialam,ale w takim jak ja wczoraj bylam stanie to nic dziwnego.Chodzi o kwasy zoladkowe i przelyk stad ten silny bol,jeszcze mnie boli,ale da sie wytrzymac,mysle ze po paru dniach powinno przejsc.Musza zaczac dobrze tabletki dzialac.Mam takie pytanko nie na temat,ale czy pijecie dziewczyny siemie lniane?czy ochrania ono zoladek?I czy powinnam sobie zrobic dietke w tym stanie jakim jestem???bo niestety lekarz mi nie powiedziala ja nie zapytalam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 6:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ania siemie laniane jest bardoz dobre jak się je pije jako oleisty płyn musisz zalać siemię leytnią wode i odsatwic na kilka godzin jets bardzo skuteczne ale można troche po nim przytyć choc niekoniecznie a co do diety to raczej duszone gotowane a nie smażone i nie ostre..trzymaj się dzielnie oby leczenie pomogło ale już musisz uważać na jedzenie i koniecznie brać tez leki osłonowe i to siemie lniane..pozdrawiam
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Wrocilam wlasnie od lekarza,bo niestety leki ktore mi przepisal na zoladek nic mi nie pomogly,ja wogole sie zastanawiam czy to dobra diagnoza.Dzisiaj zrobil mo rtg pluc i dal termin na gastroskopie,ktorej sie bardzo boje!!!!!!!!!Nie powinno sie wykluczyc najpierw innych przyczyn,nie zrobil mi np.usg serca,czy ta gastroskopia jest naprawde potrzebna?Nie mam wymiotow,brzuch mnie nie boli,moge normalnie spozywac posilki ,tylko ten bol w klatce piersiowej jest ogromny i wcale sie nie nasila po jedzeniu ,jest w sumie caly czas ten sam.A moze to jakis nerwobol?Napisze jeszcze ze ten bol nasila sie przy lezeniu ,przy chodzeniu czy zmiany pozycji ciala no i przy glebszym wdechu.Prosze poradzcie mi cos ,co mam robic bo moim zdaniem gastroskopia narazie jest niepotrzebna...............I jeszcze jedno jak ja mam wogle przezyc ta gastroskopie z takim strasznym bolem w klatce piesiowej??????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ania gastroskopia to własciwie nic strasznego już kilka razy ją miałam a plus jest tego że trwa kilka najwyżej kilkanaście minut może lekarz chce się upewnić czy po drodze do żołądka nic złego się nie dzieje co mogłoby świadczyc i być przyczyna tego bólu a przy okazji zobaczy czy z żołądkiem wszystko w porządku z XII-cą i czy nie masz przepukliy przełykowej która też jest bardzo bolesna i to tez może byc przyczyna ...życze powodzenia i zrób to badanie jak masz skierowanie nadrmo by Ci skierowania lekarz nie dał bo oglądają każdą złotówke musi miec swoje podejrzenia..pozdrawiam
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jolkag
Senior
Senior


Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Pniewy

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 6:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ania__32- tak sobie czytam o tym twoim bólu i przypomniało mi się że w zeszłym roku przechodziłam to samo no może podobnie. Miałam okropny ból w piersiach bardziej zlokalizowany po lewej stronie. Bolało jak diabli nawet nie mogłam oddychać tylko tak płytko łapałam powietrze. Były to ból rwący, szczypiący i ciągnący tak że każdy ruch sprawiał mi okropny ból i łzy same cisnęły mi się do oczu Evil or Very Mad . Tak wytrzymywałam ok tygodnia i z dnia na dzień było coraz gorzej a o spaniu nie było mowy Sad Pamiętam że kilka razy mnie już takie cos łapało ale jakoś przechodziło samo a ten ostani raz to masakra. Poszłam do swojego reumatologa i i mówię że okropnie boli że to może zawał bo ja czułam jakby serce a on na to że to rwa barkowa i dostałam w ramiona zastrzyki z depo-medrol. Kolejne były co dwa tygonie chyba z sześć razy. I co najważniejsze przeszło jak ręką odjął i do dzisiaj mam spokój. Życzę szybkiej poprawy Laughing zdrowia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Nie wiem czy mam sie smiac czy plakac,ale bol w klatce piersiowej przechodzi mi,jaka ulga Smile Minal 6 dzien zazywania przeze mnie lekow na zoladek,chyba rzeczywiscie byly to te kwasy,ale dla swietego spokoju poprosze jutro lekarza zeby zrobil mi usg serca.Oczywiscie bol jeszcze zostal ale znikomy,bardzo maly,wystepuje tylko wtedy jak sie pochylam albo ukladam do lezenia,przy tym mam caly czys stan podgoraczkowy ponad 37 stopni.We wtorek mam termin na gastroskopie i teraz nie wiem czy mam ja robic skoro dolegliwosci przechodza czy tez nie.Nie boje sie juz badania bo zrobie go w krotkiej narkozie taka u nas podaja.Tylko prosze doradzcie mi czy w tej sytuacji musze ja robic????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym na Twoim miejscu ja zrobila tym bardziej, ze bedzie wykonana pod narkoza.

Pamietaj, ze jesli cos bedzie nie tak to zawsze mozna pobrac wycinek, nawet jesli bedzie to polip (lagodna zmiana w sluzowce).

Ja mialam ja robiona, wzieto wycinki ze zmian, nic strasznego nie wykazaly wiec poki co mam spokoj i moge spac spokojnie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group