Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zespół cieśni nadgarstka - chryzantema
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chryzantema
Junior
Junior


Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 3

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 2:59 pm    Temat postu: Zespół cieśni nadgarstka - chryzantema Odpowiedz z cytatem

Witam wszyystkich forumowiczów. Nie jest mi niestety do śmiechu.Tuż przed świętami byłam z wizytą u neurologa. Lekarz ogólny zapisał mi zabiegi na kręgosłup szyjny,więc najpierw obejżał mnie neurolog. Otóż od prawie pół roku bolą mnie dłonie,tylko w nocy. Drętwieją, pieką i bolą. Neurolog stwierdził, że da mi te zabiegi przepisane przez lekarza pierwszego kontaktu, ale to nie pomoże, ponieważ według niego mam zespól cieśni nadgarstka. Powiedział ze jest to choroba tkanki łącznej i tyczy całego organizmu. Po powrocie do domu poszukałam na necie coś na temat i ..zamarłam z przerażenia. Przypomniało mi się , że przed dziesięciu laty miałam kleszcza,po miesiącu siniak na nodze około dziesięć cm. od ukąszenia, ból. Miałam dwa tygodnie antybiotyk, ale nie skojarzyłam z kleszczem. Wiele myśli kołacze mi się po glowie. Nie chcę wpadać w hipochondrię, ale różne fakty same się cisną . Czy można mieć sam zespół cieśni nadgarstka bez twardziny?. Był taki moment w moim życiu, że bardzo przepracowałam ręce.Potem mocno bolały, właśnie w nocy. Po dwoch miesiącach przeszło, a ostatni, obecny ból przyszedł jakby bez wyrażnej przyczyny.Przed dwoma laty zauważyłam też na opuszku małego palca stwardnienie, takie woskowe. Myślałam, że to coś jak grzybica, chociaż nie swędziało. Smarowałam lamisilatem i zeszło. Obecnie jednak jest spowrotem. Po świętach pójdę na tą rehabilitację i do neurologa, ale czy ktoś z forum, czytając mój post mógłby mi coś powiedzieć. Macie duże doświadczenie. Jak to wygląda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Czy miałaś robione dokładniejsze badania, które wskazywałyby na jakąkolwiek chorobę tkanki łącznej? Zespół cieśni nadgarstka niekoniecznie musi współwystępować z tego typu zaburzeniami (gł. twardziną czy zesp. Raynauda), ale nie można tego wykluczać. Tutaj masz co nieco opisane i parę linków: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=988
Jak się w ogóle czujesz? Czy oprócz objawów, o których piszesz występują inne? Nie da rady gdybać i podejrzewać cokolwiek bez dokładnych badań. Może lepiej udać się do reumatologa? Nie wiem.
W każdym razie, przy zespole cieśni możesz mieć do czynienia z błyszczącą i suchą skórą ręki.
Nie przejmuj się też na zapas. Nie ma potrzeby się denerwować. Wink

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chryzantema
Junior
Junior


Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 3

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Robert, piszesz, że zespół cieśni nie musi być powiązany z twardziną. Więc zanim nie zrobię badań, będę myślała pozytywnie. Oprócz objawów bólu w nocy, miewam nagłe zaczerwienienia twarzy, ale być może jest to przywilej pań w wieku do którego powoli się zbliżam. Dzięki za linki.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry! Chetnie się podzielę doświadczeniem, bo z zespołem cieśni nadgarstka przed rokiem przechodziłam prawdziwą gehennę. Badaniem emg neurolog zdiagnozował tą przypadłość w obu moich dłoniach. Miałam bardzo dokuczliwe bóle nocne, kilka razy w nocy wstawałam, żeby pochodzić z opuszczonymi dłońmi...Bolałao tak, jakby ktoś szpilki wbijał w dłonie, takie rozgrzane do czerwoności...Piekielnie nieprzyjemne uczucie...Dłonie były sztywne, niejednokrotnie spuchnięte...Po około pól roku dolegliwosci, same, bez jakichkolwiek zabiegów zaczęły przemijać, aż w końcu pozostało lekkie drętwienie nocne, które jest tylko troszeczkę uporczywe.
Wiem, że można mieć zespół cieśni nadgarstka bez towarzyszących chorób tkanki łącznej, tak jest na przykład u mojej cioci, która nabawiła się tego z przepracowania, wiele koleżanek z mojej pracy cierpi na zespół cieśni z przeciążenia (pielęgniarki lub ratownicy), u mnie dolegliwości nasiliły się podczas intensywnego uprawiania sportu...
Życzę powodzenia i duuuużo zdrowia Exclamation
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kather
Senior
Senior


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 77
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Mnie też bolą ręce a zwłaszcza wieczorem
Też jestem w trakcie diagnozowania ale jak czytam orumowiczów to mam strasznie dużo objawów o których nawet nie mowilam lekarzowi bo nie zdawalam sobie sprawy ze to ma powiazanie
Pozdrawiam
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Chryzantemo...
głowa do góry -będzie dobrze
Laughing
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Chryzantema! Witamy serdecznie i trzymaj się Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc Smile Witam i duzo zdrowka zycze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj, moja koleżanka była diagnozowana w kierunku chorob tkanki łacznej, , otóz nic jej nie wyszło, badnia byly powtarzane kilkakrotnie, , nie ma zadnej z tych chorób, , dlaczego o tym piszę ? poniewaz od kilku lat cierpi na zespól cieśni nadgarstka, dokuczliwe i bolące wiem, miała juz kilka operacji ale nie bardzo pomogły,
tak wiec wcale nie musisz miec choroby tkanki łacznej, więc moze najpierw zrób badania a potem wapadaj w panikę, zreszta nawet gdybys miala cos z tych chorób to jeszcze nie jest powód do paniki,
kleszcze nie maja nic wspolnego z tym na co cierpisz, a gdybys miała chorobę pokleszczową to juz dawno dałaby o sobie znac, tak wiec , bez paniki, i grzebania niepotrzebengo w całym zyciorysie, bo przypiszesz sobie wszystkie choroby swiata, kazdy tak ma ,ze czytając zabyt duzo o chorobach odnajduje symptomy choroby u siebie, , spokojnie nie ma się czym na razie matrwic, oczywiscie to na co cierpisz sprawia wiele bolu ale byc moze ograniczy sie tylko do tego, i po zabiegach moze ustąpic
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i ja tak juz napisali wczesniej bez badań niczego niemozna sugerowac a i po co na zapas się zamartwiać zycze duzo zdówka i głowado góry bedzie dobrze 3m sie hej:)
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam cieplutko Very Happy jak już Aga napisała-nie mart się na zapas, bez wyników diagnozy pewnej postawić nie można
trzymaj się i dużo zdrówka Exclamation Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chryzantema
Junior
Junior


Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 3

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję wszystkim za ciepłe powitanie. Dodaliście mi otuchy.
Na razie mam zabiegi na kręgosłup szyjny, bo też może być przyczyną bólu dłoni. Laser i pole magnetyczne, czuję że sa dla mnie dobre. Mam też zabieg z elektrodami. I on trochę mnie niepokoi. Te drżenia przechodzą po całym organiżmie. Po trzech zabiegach, ręce w nocy drętwiały mi więcej niż przedtem. Czy miał ktoś doświadczenie z tym zabiegiem?.Ja czuję, że być może dobry jest na dyskopatię, ale może też zaszkodzić na krążenie tzn. zwęzić drobne naczynka w dłoniach.
Zrobiłam też sobie badanie na elektrolity, które diagnozują zespół ciesni. Dziękuję raz jeszcze, pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam cieplutko i życzę miłej lektury i kontaktów.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powinnas miec tez zabiegi na ręce, z tego co wiem, kolazanka miała ich wiele, poznej miała podawane leki w miejsce zmienione chorobowo, stale jest na lekach przeciwbolowych, dłonie moga ci drętwieć z powodu zmian chorobowych w nich,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Chryzantema! I jak-pomogły zabiegi? Zespół cieśni nadgarstka może być różnymi rzeczami spowodowany, nie warto martwić się na zapas. buziaki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group