Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Krew pępowinowa - odkrycie czy sposób na kasę?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Clarisa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Kwi 2006
Posty: 139
Skąd: okolice Rzeszowa ;)

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 11:26 am    Temat postu: Krew pępowinowa - odkrycie czy sposób na kasę? Odpowiedz z cytatem

Witam!
mam takie pytanie czy ktoś z Was słyszał o "Krwi Pępowinowej" i o jej cudownych możliwościach zastosowania m.in w leczeniu raka itd... i czy ktoś słyszał by tą krew wykorzystano w leczeniu TOCZNIA ...? dzięki za każdą odpowiedź!

pozdrawiam!
_________________
"Wymagajcie od siebie choćby nikt od Was nie wymagał..." (Jan Paweł II, Jasna Góra 1983r.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krew pepowina jest pobierana z pepowiny przy porodzie , moze ona posłuzyc w przyszłości dla dzieka lub rodzeństwa, przy powazych schorzeniach np. białaczce, leczeniu szpiku kostengo, chorb sreca mozlwosci jest sporo , ale krew ta słuzy w obrebie rodziny, musi bowiem byc zgodnośc tkankowa,
nie słyszałam aby leczono nia tocznia i raczej do tego celu nie zostanie uzyta,
za przchowywnie krwi sie płaci i to sporo,
niedawno czytałam o tym,ze jest to tylko niepotrzbne naciaganie ludzi, poniewaz krew ta nie jest odpowiednio przechowywana i nie spełnia norm jakośc tak wiec nie będze mozna jej do uzyc, była cała afera na ten tamat ,

masz tutaj infomacje medyczne na ten temat
http://pl.wikipedia.org/wiki/Krew_p%C4%99powinowa
cyz mozna bedzie leczyc nia toznia nie wiem chyba nikt nie rozważał takiej opcji ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Clarisa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Kwi 2006
Posty: 139
Skąd: okolice Rzeszowa ;)

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie Monika ja też słyszałam pierwsze o tym jaki to jest świetny pomysł pobranie takiej krwi i przechowanie dla dziecka ....a później właśnie wpadło mi gdzieś w ręce doniesienie że to tylko czyjś pomysł świetny ale na robienie kasy (bo przechowywanie takiej krwi... to ok. 2000 zł. miesięcznie… chyba już nie pamiętam dokładnie Smile )
ale mi nie chodzi właśnie o przechowywanie takie krwi tylko jeśli ktoś z mojej rodziny byłby w ciąży to czy taka krew zaraz po urodzeniu i pobraniu (za co płaci się już tylko 500 zł) może być jakoś przydatna dla Toczniowca ... miałam sie o tym zapytać lekarza ale w sumie nie wiem czy jest sens, żeby mnie nie wyśmiał Smile
_________________
"Wymagajcie od siebie choćby nikt od Was nie wymagał..." (Jan Paweł II, Jasna Góra 1983r.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spotkałam się z tym tematem w szpitalu,krótko przed porodem. Na ulotkach była chyba mowa również o kolagenozach i powiem szczerze,że nawet mnie to zainteresowało.
Poród jednak nastąpił szybciej i przepadło.Miałam taki żal.....że szkoda.....że może to było "coś". No, ale po tym co pisze Monika.......sama nie wiem.............a koszty przechowywania były faktycznie duże.
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ostatnio gdzieś czytałam, że ta krew taka super nie jest, bo nawet nie ma (ponoć) żadnego udowodnionego przypadku, który by potwierdzał jej "cudowną moc i właściwości"
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to może i dobrze,że nie zdążyłam się zdecydować Wink
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba wygląda na to ze bedzie to kiedys byc może dbry intrers ale na razie to ogrom kasy włożej w jej przechowywanie a krew po prosu nie bedzie sie nadwac do niczego,
nie wiem jak to jest na zachodzie, u nas banki krwi nie maja miejsca na jej gromadzienie a prywatne owszem ale potm mozesz sobie ja wyrzucic,
co do toczniowoców coz jakos nigdzie nie czytałam ze moze to byc dla nas dobra terapia, nie te czasy , nie ten etap, za 10 lat byc moze, ale warunkiem jest odpoiwiednie jej przchowowyanie a nie spełania się norm, wiec błędne kolo na razie nie ma na to szans
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam bardzo ciekawy artykuł z archiwum Polityki:

Krew w banku. Wojny pępowinowe


ja jak zwykle jestem sceptyczna, tym bardziej że komórki macierzyste "dla toczniowców" jak widać nie muszą być koniecznie pępowinowe, coraz więcej doniesień o przeszczepach tego typu płynie z całego świata, ale w żadnym z nich nie ma mowy o korzystaniu z krwi pępowinowej, to są przeszczepy autogeniczne, czyli z własnego materiału pacjenta, ale raz jeszcze - to nie są procedury stosowane powszechnie, są jednak kolejną opcją ratującą życie pacjentów w bardzo ciężkim stanie, gdy tradycyjne terapie nie skutkują,
może kiedyś...
ale czy warto inwestować kupę kasy w przechwowywanie kilku kropel krwi? ja całe szczęście nie mam takiego dylematu Laughing


PS. o wspomnianym Przeszczepie komórek macierzystych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli naet chce sie zmrozic krew podczas porodu , to po pirwsze jest jest za mało dla dorosłego człowieka, po drugie raczej to chwyt marketingowy aby płacic za przechowywanie, mysle ze autoprzeszczepy maja taka samą rację bytu jak z krwi pepowinowej a nawet chyba sa korzystniejsze
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

autoprzeszczepy sa rewelacyjne i daja wspaniale efekty... moj tata jest juz 4 lata po i ma wyniki takie za kazdy z was by mu pozazdroscil a robiono go kiedy byl w takim stanie ze lada moment mogl umrzec...
slyszalam sporo dobrego o krwi pepowinowej ale nie wiem czy w to wierzyc czy nie tym bardziej ze w gre wchodza kolosalne sumy za jej przechowywanie Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a potem ci powiedza ze nie ten bank ja przechowywał i pojdzie do zniszczenia, jak zreszta wiele rzeczy u nas
co do autoprzeszczepów juz od wielu lat stosuje się je w leczniu białaczek i nie tylko, rezultaty zadowalające, ale tez nie jest to cos co na 100% zadziała, moj kolga mial 3 autoprzeszczepy po trzcim umarł, , nie chce tutaj podważac metody leczenia, ale ryzyko jest zawsze, a lepej przyjmuje sie autoprzeszczep niz z krwi pepowinowej ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dori792
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 166
Skąd: bydgoszcz

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście zdeponowałam krew pępowinową.
Czy te duże sumy za przechowanie to 400 zł rocznie? - bo ja tyle płacę.
Czy też chodzi o sam koszt pobrania i zdeponowania? (razem z zestawem i opłatą za pierwszy rok płaciłam 2100zł)
Jeśli chodzi o "wydajność" to rzeczywiście wystarcza dla dziecka o masie 30 kg, jednakże poza granicami naszego "wysoko rozwiniętego" kraju komórki macierzyste są namnażane i ograniczenia masy nie ma.
Kilka informacji ogólnych można znaleźć na stronie:
http://pbkm.pl/
Jak będę miała chwilkę wolną to poszukam bardziej szczegółowych wiadomości Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group