Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Hej jestem nowa, nie mam diagnozy - zossia2
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zossia2
Kadet
Kadet


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 39

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 4:28 pm    Temat postu: Hej jestem nowa, nie mam diagnozy - zossia2 Odpowiedz z cytatem

Witam was wszystkich ,sporo czasu minelo zanim odwazylam sioe tutaj napisac.
Nie mam narazie zadnej diagnozy chorob tkanki lacznej ,prawde mowiac nie za daleko moje badania sie posuwaja.
Mam Hashimoto ,moja tarczyca jest unormowana a ja czuje sie bardzo zle,mam okropne bole stawow,sztywnosc miesni,dretwienia ,klikania ,taka mala porazka.
Wszystko do tej pory zrzucalam na garby hashimoto,to tez podstepna choroba ,choc wielu lekarzy nie widzi w niej zadnego zgrozenia.
Dopiero moja ostatnia wizyta u endokrynologa troche mi rozswiecila w glowce,poniewaz mam powiekszone tetnice szyjne (caly czas myslalm,ze to wezly) doktor skometowal to tylko tym ,ze czesto przy chorobach tkanki lacznej sa problemy naczyniowe.
Mieszkam w W.Brytanii ,a tutaj niestety wszystko lecza paracetamolem.
Ograniczyli sie tylko do zrobienia faktora reumatologicznego ,ktory wyszedl ok ,wiec wszystko niby jest ok ,mimo niezaciekawych pozaostalych wynikow krwi.
Nie twierdze ,ze mam jakas z "tutejszych" chorob,jestem daleka od stawiania sobie diagnoz,choc wiele rzeczy bardzo pasuje.
Mysle,ze jestescie wspaniala grupa wsparcia i chcialabym czasami korzuystac z waszej wiedzy ,doswiadczenia i pomocy.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam nadzieję, że poczujesz się u nas jak u siebie. Na wsparcie i zrozumienie możesz tutaj liczyć. Wink
Hashimoto wiele razy już się pojawiało - każde info znajdziesz poprzez forumową wyszukiwarkę.
Dla relaksu zapraszam do działów stricte towarzyskich w dolnej części forum.
Czytaj i pytaj w razie czego.

Lektury obowiązkowe:
Wątek Specjalny
Netykieta
Instrukcja obsługi forum

Pozdrawiam!

PS. O, kolejna forumowiczka z Wysp zapodaje info o powszechnej terapii paracetamolem Shocked Poważnie tak jest? Coś kurczę nie bardzo mogę uwierzyć skoro zdecydowana większość informacji nt. naszych chorób pochodzi z krajów anglosaskich... Trochę to dziwne, ale... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam bardzo cieplutko!
Czuj sę, jak w domu Very Happy . Tutaj jest naprawde rodzinnie Exclamation Razz
Mam nadzieję, że jednak otzrymasz fachową pomoc. Bądź dzielna i nie załamuj rąk Exclamation
3maj sie!

Hm..., co nieco już słyszałam na temat lekarzy anglosaskich, a raczej ich podejścia do obcokrajowców, chyba nie traktują ich poważnie, nie wiem...
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Cię cieplutko i serdecznie Exclamation Very Happy
dobrze, że tu trafiłaś Razz dużo tu informacji i wspaniałych ludzi

trzymaj się zdrowo Very Happy

Robert co do paracetamolu-to raczej prawda, moja koleżanka wyjechała na Wyspy i to samo mówi
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli mam rozumieć, że tego typu działania skierowane są tylko w stosunku do obcokrajowców? Jestem wręcz zdumiony. W to, że wszędzie są problemy z dotarciem do doświadczonego lekarza (jeśli mowa o naszych przypadłościach), wierzę i nie przeczę. Ale żeby paracetamol stanowił panaceum? Ja po tym miałem zwrot szpitalnego obiadu Laughing i reakcję w ogóle. Bezpiecznie to nie jest.
Może to tylko subiektywne odczucia? Nie wiem, ale to ciekawe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zossia2
Kadet
Kadet


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 39

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ,tak ,paracetamol to chyba rozporzadzenie ministerstwa zdrowia.
Podstawowa sluzba zdrowia jest na bardzo niskim poziomie ,to nie tylko moja opinia ale rowniez Anglikow.
faktem jest ,ze sie nas(polakow) zle traktuje przez lekarzy i personel medyczny,oczywiscie sa wyjatki,
ja zauwazylam ogromna zmiane po wejsciu Polski do Unii i przybyciu tu wielu rodakow.Kiedys troszeczke inaczej to wygladalo,przynajmiej podejscie lekarzy do nas bylo o niebo lepsze ,
Gdyby polscy lekarze mieli taki sprzet i taki naklad pieniedzy ,mysle ,ze mielibysmy najlepsza sluzbe zdrowia na swiecie.

W tym momencie jezeli pomysle ,ze musze isc do lekarza robi mi sie bardzo zle,a najgorsze jest to ,ze to odnosi sie rowniez do dzieci,
Paracetamol + nurofen to jest lepsza mieszanka ostatnio na modzie w brytyjskiej sluzbie zdrowia.
Chyba moglabym godzinami.ale nie po to tutaj jestem.
Dziekuje za bardzo szybkie powitanie mnie w waszym gronie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj ciesze się ze tak nas obierasz, i mysle ze zostaniesz z nami na dłuzej
coz nie znam realiów lecznia w Anglii i trochę mnie to zszokawało,
fatycznie objawy ktore masz moga byc przypisywanie chorobie tarczycy pasuja bardzo, ale jak sama mówisz chorba jest pod kontrolą wiec musi byc cos jeszcze, nie wiesz jak to przeskoczyć ? aby zabarli się za lecznie a nie tłumienie obajwów paracetamol owszem ale doraznie to nie prowadzi do niczego ,nie ma sposobu aby znależc lekarza ktory sie zainteresuje
nie wiem co ci doradzic,

Robert paracetamol jest uważny za jeden z bezpieczniejszych leków przeciwbolowych , miałes pecha i pamiętaj o tym, bo nastepnym razem moze się skonczyć niezbyt ciekawie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też to wprowadziło w stan lekkiego szoku, bo często nasze wyobrażenie o zachodniej służbie zdrowia jest nie-wiadomo-jakie. Najwyraźniej należy uważać cyt. "żeby te plusy nie przesłoniły nam minusów".
Nie sądzę też żeby każdy lekarz miał na Wyspach ustawowy prikaz stosowania paracetamolu gdzie tylko można. To niedorzeczne skoro komisje europejskie narzucają pewne standardy, no i najłatwiej o dostęp do informacji właśnie w krajach anglojęzycznych (choć pewnie nie tylko, bo kto szukał info o toczniu na stronach szwedzkich chociażby Wink ).
Nie uogólniajmy zatem. Gdyby taki sposób "leczenia" był powszechny, to państwa wysoko rozwinięte miałyby najwyższy odsetek umieralności. A tak nie jest. Są lekarze i "lekarze". Szkoda tylko, ze pacjent na tym traci.

Monika, owszem, paracetamol uważany jest za bezpieczny, ale niestety to jest znowu teoria. U mnie na przykład aspiryna nie wywołuje żadnych negatywnych objawów, ale jak ze wszystkim - nie należy przesadzać i brać kiedy popadnie bez zastanowienia. Zdrowy rozsądek przede wszystkim. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Zossiu,

cieszę się ,że jesteś z nami, w kupie zawsze raźniej Laughing
zmartwiła mnie Twoja opinia nt.brytyjskiej opieki zdrowotnej...przyjechałam niedawno i mam podjąć decyzję czy zostajemy w Szkocji...zakładam,że jesienią zdążę się zdiagnozować w Polsce albo choć nazbierać tyle solidnych wyników,że mnie nie odeślą tutaj z paracetamolem...
Ale może bym zdążyła coś więcej na temat mojej choroby dowiedzieć gdyby nie to,że polscy lekarze robili ze mnie hipochondryczkę i odsyłali od jednego do drugiego...
Mieszkam na takiej prowincji,że nie chcę się na razie zastanawiać jak długo się jedzie do specjalisty...
Specjalistów mają ponoć dobrych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Zosiu. Witamy serdecznie z naszym gronie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zossia2
Kadet
Kadet


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 39

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAGULO , czytalam wiele pozytywnych opini na temat Szkocji,ale poki nie sprobujesz nie bedziesz wiedziala.Zrob wszystkie wyniki w Polsce,bedzie bezpieczniej.

ROBERCIE ;"ustawowy paracetamol" to moja teza.na pewno nie ma takich wytycznych.
Nie wiem za bardzo o co chodzi w brytyjskim systemie lecznictwa,trudno t
o zrozumiec.
Na moim przykladzie ,dwa lata temu poronilam ,kiedy zaczelam krwawic ,pojechalismy z mezem do szpitala,czekalam kilka godzin az mnie przyjma,wkoncu kiedy do tego doszlo ,lekarka powiedziala mi bez jakichkolwiek badan,albo ma pani jakis problem z ciaza,albo pani poronila,to wszystko.a na bol paracetamol.

Moglabym przytaczac ci setki przykladow,przyjaciel z stwardnieniem roz. 10 lat robili z niego kretyna ,niemal nie zwariowal,wygral teraz odszkodowanie,to byla jawna zmowa lekarzy ,wszelkie badania juz u zarania jego zlego samopoczucia wskazywalu na MS.

A dzieci ,jeszcze nigdy nie wystawiono innej diagnozy mojemu synkowi jak wirus, paracetamol max prosze brac.Niewazne czy brzuch ,gardlo ,wezly ,ospa...

A ja wiem ,ze nic tutaj nie zdzialam,wiec chce sie jak najlepiej przygotowac na wizyte u polskiego reumatologa ,dermatologa,w koncu wypada zajac sie swoim zdrowiem,o ktore nie za bardzo dbalam do tej pory.
Jeszcze raz pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Zossiu i walcz o zdrowie.Diagnoza to już kawałek sukcesu.Może faktycznie Ci się uda uzyskać diagnozę w Polsce to i na wyspie będzie łatwiej.Często odsyłani jesteśmy od lekarza do lekarza ale choroby tkanki łącznej należą do tych cięższych w diagnozie .Powodzenia.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kather
Senior
Senior


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 77
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam i ja
a może to dobrze ze na początku diagnostyki nie podają nic innego tylko przeciwbólowe
ja dostałam od razu encorton i teraz jest utrudniona sprawa z postawieniem jednoznacznej diagnozy
sterydy jednak zaciemniają obraz
Pozdrawiam serdecznie Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to akurat zle ze wciemno dali ci encotron, mysle ze gdybys dostala wtedy paracetamol byc moze terz byloby wszystko jasne
u ciebie przegieli w druga strone, dając silny lek bezpodstawnie nie mając nic tylko to co im mówiłas i terz masz praoblem bierzesz go nie wiodomo po co nie wiadomo dlaczego, bo choroby jak na razie nie ma ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Zosiu, cieszę się, że do nas dołączyłaś Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group