Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witajcie.Basia - to chyba toczen..
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
basia
Junior
Junior


Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 1

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 12:51 pm    Temat postu: Witajcie.Basia - to chyba toczen.. Odpowiedz z cytatem

Witajcie!!!Mam na imie Basia mam 37 lat. Mieszkam we Wroclawiu, a obecnie pracuje w Irlandii. Od kilku lat mam dziwne objawy. Wasze forum znalazlam niedawno i porownalam objawy - kilka razy w roku stany podgoraczkowe 37.4-37.8, uczucie palenia i goraca i "chodzacych mrowek" na twarzy jak po oparzeniu slonecznym, czasem wystepuje to tez w rekach. Towarzysza temu bole miesniowe, powiekszone wezly chlonne, niegojace sie nadzerki w buzi. Nieuzasadnione bole glowy i nudnoscii i nadcisnienie. Lekarze, u ktorych bylam stwierdzili, ze to nerwowe lub jestem na cos uczulona.

Po zapoznaniu sie z Waszym forum jestem juz w wielkim strachu, bo widze jak dalej potocza sie moje losy. (Przepraszam za pesymizm ale trudno mi sie z tym wszystkim pogodzic.

Tu w Irlandii rzeczywiscie ciezko o dobrego lekarza. Jade wiec do Polski zrobic "badania". Bede miec na to 2 tygodnie (inaczej strace tu prace). Czy ktos z Was Kochani moglby mi pomoc , tzn powiedziec jakie badania powinnam zrobic i jak dlugo oczekuje sie na wynik. Bo chcialabym z gotowymi badaniami udac sie juz do lekarza jak najszybciej ale nawet nie wiem do jakiego (dolegliwosci reumatycznych nie mamto moze nie do reumatologa) Podejrzewam, ze bedzie potrzeba bio psje niestety wszystkie badania bede musiala robic prywatnie, ale nie wiem czy to mozliwe? i ile czeka sie na diagnoze z wynikow krwi i jak dlugo oczekuje sie na biopsje.

Z gory dziekuje. I pozdrawiam Wszystkich... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Basiu...
mam nadzieję,że uda Ci się zrobić jak najwięcej badań w Polsce -jednak to wątpliwe bo diagnostyka zajmuje wiele czasu...spróbuj rozejrzeć się za specjalistą na miejscu.
Odezwę się do Ciebie na priv
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!

Po pierwsze - nie martw się na zapas i nie wmawiaj sobie czegoś, co wyczytałaś tutaj. Wiem, że z perspektywy laika pewne dolegliwości mogą wywoływać obawy i myśli o najgorszym. Jednak to, co podałaś nie wskazuje jednoznacznie na cokolwiek. Tutaj potrzeba dokładnego wywiadu lekarskiego i dokładnych badań z pewnością nie "z doskoku" na dwa tygodnie. To lekarz zleca badania stosownie do stwierdzonych objawów i dolegliwości zgłaszanych przez pacjenta. Możemy Ci podać całą listę. Tego jest bardzo dużo. Tylko powiedz mi w kierunku czego chciałabyś te badania przeprowadzić i skąd pewność, że to akurat jest toczeń? Confused Na tym etapie niestety my niewiele pomożemy, choćbyśmy chcieli Wink Aby stwierdzić tę chorobę, pacjent "musi" spełniać przynajmniej 4 z 11 kryteriów (opisane tutaj: Toczeń choroba podstępna) Jedyne co, to możesz przejrzeć wątek z namiarami na lekarzy specjalistów http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=853 Może nie będziesz musiała zbyt długo błądzić i szukać specjalisty. Jeśli takie dolegliwości są u Ciebie długotrwałe, powtarzają się cyklicznie, to coś się dzieje. Z tym, że ustalenie konkretów (postawienie diagnozy i dobranie leczenia) należy wyłącznie do lekarza prowadzącego.
Raz jeszcze - nie stresuj się, nie dopasowuj do siebie objawów występujących u innych, bo nawet jeśli masz do czynienia z którąkolwiek chorobą tkanki łącznej, to każdy przypadek jest inny i niekoniecznie Twoje losy mogą potoczyć się jak u innych Wink Wywody naukowe, wszelkie teksty, które tu posiadamy mają jedynie pomóc zrozumieć istotę chorób.
Spokojnie więc zajmij się swoim zdrowiem, bo to chyba najważniejsze, prawda?
Powodzenia i trochę optymizmu! Very Happy


PS. I nawet jeśli miałby to być toczeń, to musisz wiedzieć, że leczenie wymaga regularnej kontroli lekarskiej i nie da rady wpadać "przy okazji". Nie wiem, jaka rzeczywiście jest sytuacja na Wyspach, ale - co już mówiłem przy paru innych okazjach - jakoś nie chce mi się wierzyć, że jest aż tak "ciężko o dobrego lekarza"... Ale... Confused


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Pon Maj 07, 2007 1:38 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Basiu... jeśli zaobserwowałaś niepokojące objawy i szykujesz sie pesymistycznie że to toczeń to powinnaś udać się do lekarza robienie prywatnie badań w kierunku tocznia bardzo dużo kosztują a diagnostyka nie musi być jednoznaczna ..nie wiem czy powinnaś wszystko robić na własną rękę powinien Cie pokierować specjalista...życze Coi wszystkiego dobrego a przede wszystkim tego bo to jednak nie był toczeń..pozdrawiam.. Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień Dobry Basiu Exclamation Bardzo mocno życzę Ci pomyślnych wyników badań i duuużo optymizmu Exclamation Trzymaj się cieplutko Exclamation
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj,
coz mozesz miec z tego co opisujesz wszystko albo i nic,
czasmi sam układ nerwowy powoduje takie dolegliwości , dlatego przed zrobieniem badan byłabym ostrozna z stawianiem dignozy na wyrost,
wcale nie musisz miec tocznia ! nie musisz miec nic wspolengo z ta chorobą
mnie zaintygowało jedno jak to w Irlandii cięzko o dobrego lekarza ? cos tutaj chyba nie jest tak
znam kilka osob ktore mieszkaja w Irlandii nawet miały zabiegi chirurgiczne, poszło to szybko spwawnie i bez powikłań, nie wiem czy chociaz orientowałas sie w tym kierunku , masz lekarza rodzinnego, wystarcy mu powiedziec a raz dwa ruszy diagnostyka na pewno szybciej niz u nas, tutaj obawiam sie ze 2 tygodnie moze byc za mało

nie wolno stawiac sobie diagnozy na podstawie pasujących objawów na pewno nie pasuje już do obrazu tocznia kilka z tych spraw ktore podałas , na nadcisnienie choruje wielu ludzi a mało osob ma toczen, bol głowy i nudności także , ja predzej szukałabym w kierunku neurologicznym niz w kierunku tocznia,
ale dla swojej pewności mozesz zrobic badnia jakie chcesz
i jeszcze jedno twoje problemy moga jednak wynikac z uczulenia na cos, ja zgodziłabym sie opinia ze mozesz byc na cos uczulona a reszta wynika z systemu nerwowego , ale ty chcesz byc pewna wiec szukaj dalej

co do biopsji - biopsję czego chcesz ? nerek slinianek, watroby, mięsni ? biopsja to raczej już wtedy jest robiona kiedy choroba jest w pełni rozwinięta, i nie poddaje sie leczniu, a profilaktycznie , i diagnostycznie to nie jest badnie pierwszego rzutu,
myslie ze troche tutaj sobie pokręciłas , badnia wykonuje sie z krwi, prywatnie bo tylko tak mozesz zmiescić sie w czasie, mogą potrwac ze 2 3 tygodnie, czeka się bowiem na wiele wyników, aby ustalic czy to toczen musisz spełniac wiele kryteriów, jak na raze to masz podwyzszona temperature , a to moze pasowac do wileu chorob, a może byc samiostnie,
życzę ci wyjasniena swoich probelmów i diagnozy jaka by nie była
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal


Ostatnio zmieniony przez Monika B dnia Sro Maj 09, 2007 10:23 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Basiu Very Happy
posłuchaj wcześniejszych odpowiedzi, mi nie pozostało nic innego jak dołączyć się do nich Very Happy
trzymaj sie optymistycznie i powodzenia
oraz dużo zdrówka Very Happy Razz Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Basiu i nie martw się na zapas.A skierowanie na badania może Ci wypisać lekarz na miejscu. Powodzenia.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Basiu głowa dogróry nie warto martwić się na zapas stres to zły doradca...duzo zdrówka i optymizmu Pozdrawiam serdecznie
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Basiu. Bądź dobrej myśli Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kather
Senior
Senior


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 77
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię i ja Basiu
Ja też mam podejrzenie tocznia i badania moje nie wychodzą jednoznacznie, gdyż brałam sterydy
Robiłam badania w błyskawicznym tempie w większości prywatnie, a potem na odzdziale jednego dnia- ale to tylko z nazwy bo ten jeden dzien mialam podzielony na wiele dni odleglych od siebie
Chyba nie zdązysz w dwa tygodnie
W Warszawie jest Instytut Reumatologii i Tkanki Lącznej na ul. Spartańskiej
Możesz tam zrobić większość badań szybko prywatnie ale na niektore wyniki czeka się miesiąc
Ponadto wiele badan powoduje konieczność wykonania nastepnych
Pozdrawiam
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Basiu, moja imienniczko Smile
Nie martw się na zapas, rób spokojnie badania, ale na miejscu.
W 2 tygodnie nie da się postawić diagnozy... u mnie trwało 3 lata.
Chociaż u ciebie to wcale nie musi być toczeń..bądź dobrej myśli...
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jo.asia
Kadet
Kadet


Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 47
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również witam! Niedawno mnie tutaj witano teraz ja mogę powitać Ciebie. Głowa do góry będzie dobrze!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, hej, Basiu, w grupie zawsze łatwiej, pozdrawiam Ciebie serdecznie. Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Iwona38883
Kadet
Kadet


Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 47
Skąd: Szczecinek

PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj w naszym gronie Basieńko!!!
ja też jestem tu od niedawna, wciąż czytam -tyle tu ciekawych informacji i wielu sympatycznych ludzi. Zyczę optymizmu, pogody ducha i szybkiej diagnozy .Pozdrawiam cieplutko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group