Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nasze wspólne forum
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam mieszane uczucia.
Tracimy mase sily, zaangazowania, czasu w sprawy, ktore sa niestety przegrane. Wyczerpuje to nasze zasoby cierpliwosci, czasu, ematii, zrozumienia, checi pomocy..itd.
Wampiryzm?

Trollami bym ich nie nazwała. Wampirami prędzej. Przychodzą, marudzą, skarżą się, proszą o rady.... sypie się więc dziesiątki. Każdy poświęca czas, martwi się.... a te osoby mają wszystko gdzieś, nawet nie zareagują.
Piszą chyba tylko dla samego pisania, żeby zostać pogłaskanym i usłyszeć, jacy oni są biedni, dzielni, jaki to świat zły. Widać tego potrzebują.
Tylko jak dzieje się to któryś raz... to nawet odechciewa się pisać.

a typowe trolle - było ich kilka, często mieli kilka kont; wejść zamieszać, obrazić i zniknąć Smile i tak w kółko

gdzie jest granica?
w miejscu, gdzie jest zrozumienie, że ktoś ma inne zdanie i poglądy; i tego nie zmienimy; i trzeba to zaakceptować
a nie strzelać focha i pisać: idę z tego forum
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj pisałam z ewelą na pm i powiedziałam co o tym wszystkim myślę.
Brakuje mi wielu osób, które odeszły, brakuje mi forum, od którego byłam uzależniona. Wchodzę codziennie, czytam ale nie zawsze mam ochotę pisać i się udzielać. I nie jest to lęk przed oceną. Po prostu wchodząc tutaj chcę się oderwać od wielu spraw. Bywa różnie. Sama łapię się na tym, że podpytuję Was o różne sprawy (głównie o dzieciaki). Ale kogo mam pytać jak nie osoby, które rozumieją co czuję? Różnie to bywa z odbiorem. Czasami dostaję po głowie Wink
Przepraszam za chaos.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Kinga , masz racje z ta granica, choc bywa ciezko..

Pamietam, ze podobny temat, nazwijmy go "wolnosc slowa" byl poruszany parokrotnie.
Od czasu do czasu konflikty sa nieuniknione i czas to zaakceptowac a nie szukac drugiego, trzeciego dna i dorabiac ideologie typu"grupa trzymajaca wladze", lub "towarzystwo wzajemnej adoracji".- Taki moj, osobisty apel.

Co do Wampiryzmu.
Przyznam, ze mam z tym problem. Pisac juz sil brak a ignorowanie wydaje mi sie nie na miejscu.. Confused

Ewelina brak tych osob to cena za funkcjonowanie forum. Nie da sie zmusic kogos do przynaleznosci do forum kiedy cos wykracza poza jego osobiste granice kompromisu. Niestety, takie sa realia. Sad
Mnie tez jest z tego powodu przykro.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..


Ostatnio zmieniony przez ewela.t dnia Wto Mar 25, 2014 2:45 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Trollami bym ich nie nazwała. Wampirami prędzej. Przychodzą, marudzą, skarżą się, proszą o rady.... sypie się więc dziesiątki. Każdy poświęca czas, martwi się.... a te osoby mają wszystko gdzieś, nawet nie zareagują.
Piszą chyba tylko dla samego pisania, żeby zostać pogłaskanym i usłyszeć, jacy oni są biedni, dzielni, jaki to świat zły. Widać tego potrzebują.
Tylko jak dzieje się to któryś raz... to nawet odechciewa się pisać.


Wlaśnie tak.
Ja myślę, że te osoby w swoim otoczeniu, w "realu" nie mają wsparcia... mimo, że piszą, że mają.. albo swojego otoczenia nie chcą martwić. Każdy ma gorsze dni, ale żeby wciąż?
Tu na forum są zauważane, poświęca się im uwagę, której gdzie indziej nie mają.
Co do porad- proszą o nie a i tak swoje robią... potem płacz. To tak- jakbym się pocięła a potem płakała, ze boli. Nasze decyzje, czyny mają swoje konsekwencje. I mimo zwracania uwagi, porad nie dociera to do adresata. Frustrujące to jest.

Te osoby też nie piszą nigdzie indziej jak w kawiarence- żadnych porad, doświadczeń, wsparcia dla innych.. Tylko JA i MOJE problemy.

I napiszę wyraźnie- można a nawet trzeba się czasem wyżalić- ale w odpowiednim miejscu!

Nie chcę nikogo wywalać z forum. Kto chce niech pomaga- może kiedyś coś dotrze..Może dobrym pomysłem byłoby stworzenie osobnego wątku- w końcu Wojtus takowe ma... Kwestią jest jakimi kryteriami się kierować przy jego zakładaniu... chyba też zły pomysł.
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze chcialabym dopisac aby rozwiac wszelakie watpliwosci.

Roznica pogladow nie jest atakiem personalnym.

Pisze to bo dotarly do mnie kolejne niepokojace pm-y. Rolling Eyes
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za radą Eweli dorzucam coś od siebie:
Swojej choroby ciągle się uczę, nie mam tak dużej wiedzy jak niektórzy użytkownicy forum, staram się pomóc jak tylko potrafię.
Kawiarenka jest dla mnie taką odskocznią, staram się nie zanudzać, tak przynajmniej mi się wydaje.
Nie zawsze jednak mogę wyrazić swoją opinię, bo właśnie boję się ataku, niezrozumienia innych ludzi.
Może spróbujmy wydzielić jakieś osobne tematy na rozważania o rzeczach trudnych, gdzie będziemy podejmować trudne, ciężkie tematy, rozważania, dyskusje, a kawiarenkę zostawmy na takie pogaduchy przy kawce o wszystkim i o niczym, a naszych niereformowalnych forumowiczów po prostu ignorujmy, może wtedy sami się zorientują, że coś jest nie tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam,że należałoby stworzyć "narzekalnie -pocieszalnie",gdzie Ci co potrzebują się wyżalić będą mogli robić to do woli a wówczas kawiarenka będzie miała swój klimat.Należałoby przy tym wyraźnie zaznaczyć gdzie,co i dlaczego ma tak być, bo niektórzy nie rozumieją albo nie chcą po prostu zrozumieć Wink Forum jako forum jest między innymi dla nas i powinnyśmy się wspierać.Faktem jest,że jednym wystarczy jedno,dwa słowa i posłuchają rady a inni ....no niestety wiemy jak jest.Myślę,że nie byłoby takiego bałaganu i ubogacania kawiarenki różnościami z serii "jak mi źle..." .Bo wydaje mi się,że pojęcie wątku pt. depresyjny nie do każdego trafia Wink

Zgadzam się też z Kingą co do wyrażania poglądów na forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może umówmy się, że takie powtarzające się dolujące posty będą "odgórnie" przenoszone do depresyjnego (tak jak niektóre posty osób początkujących przenoszone są do "pierwszych kroków"). Wiem, że to dodatkowa robota dla modów, ale może wystarczy jedno lub dwa przeniesienia i autor będzie pamiętał gdzie ma pisać, jesli chciał tylko ponarzekac...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przemyśleniach głębokich jak jezioro Bajkał sądzę że każdemu z nas podły nastrój czy słowa lzawe cisną się na usta co jakiś czas, normalne że włącza nam się jeczadło mi także toż to normalny stan biorytmu. Może rzeczywiście dobrze byłoby założyć nowe wątki o czym mowa w postach powyżej. Mam też nadzieję że oczyści się atmosfera, wiecie tylko czasem mam wrażenie że jedni obrywaja a innym uchodzi płazem takowe naginanie atmosfery- chodzi właśnie o nadmierne stany depresyjne no co złego to nie danon który też czasem sieje smutem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magdalena Laura poruszyła kolejny ważny temat, chciałabym żeby wszyscy byli tu traktowani na równi, nie może być tak, że jedni obrywają za drobiazg, a innych dużo większe przewinienia są bagatelizowane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Folka- własnie, ja to samo napisałam na poprzedniej stronie
Cytat:
Nalezy ludzi z problemami odsyłać do depresyjnego Very Happy


Laurko- może nie chodzi o narzekanie ale o styl narzekania... Jak Ty piszesz to ja mam uśmiech na twarzy. Uczysz mnie, że trzeba śmiać się z samej siebie i swoich ułomności.

Co do równego traktowania- może niektórym się już "uzbierało", pisanie po raz setny o tym samym, tej samej osobie potrafi być frustrujące i nerwy czasem puszczą.
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

folka napisał:
A może umówmy się, że takie powtarzające się dolujące posty będą "odgórnie" przenoszone do depresyjnego (tak jak niektóre posty osób początkujących przenoszone są do "pierwszych kroków"). Wiem, że to dodatkowa robota dla modów, ale może wystarczy jedno lub dwa przeniesienia i autor będzie pamiętał gdzie ma pisać, jesli chciał tylko ponarzekac...

Folka, nie da rady tak przenosić. Można cały wątek. W takim przypadku można by tylko pojedyncza posty jako nowy temat zrobić. Ograniczoną wersję forum mamy Sad
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sro Mar 26, 2014 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat ważny i dobrze, że go poruszyłyście. Też jestem zdania, że i w kawiarence od czasu do czasu pomarudzić można, wszak nie zawsze jest wszystko super, a i żadne z nas nie jest wolne od przywar. Samo życie. Ale przyznam, że nie mam pomysłu ((przynajmniej na ten moment), jak nie dać się wampirom i jak nie wciągać się w niepotrzebne dyskusje, przez co odchodzą fajni ludzie. Początkowo myślałam, że ignorowanie coś da, ale guzik, nie zawsze dociera... Jeśli coś nam się nie podoba, trzeba pisać, jeśli mamy inne zdanie, też. Chociaz przyznam, że nie zawsze mi się to udaje Confused I tym bardziej cenię tych z was, którzy potrafią i mają odwagę napisać Very Happy Czasami się zastanawiam, czy w niektórych sytuacjach nie walić z tzw. grubej rury... prosto z mostu... Może dzięki temu niektórzy zrozumieją? Ale z drugiej strony.... no też nie do końca mi się to podoba Confused Hmmm.... chyba dzisiaj niczego konstruktywnego nie wymyślę. Wybaczcie, jeśli namieszałam Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Sro Mar 26, 2014 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze chyba się już zagubiłam w tym wszystkim, mój rozum nie ogarnia tego

Poniekąd domyslam się o co chodzi, ale nie do końca
Co do Kawiarenki - jak mamy dołka łatwiej tam napisać niż biegać po forum i tworzyć kolejny wątek, z resztą chyba nie powinnam się wypowiadać, bo ja tu gościnnie, Laughing i jakoś zostałam.

Co do walenia prosto z mostu - tu sprawa jest trudniejsza, ale....
czasem wolałoby się napisać coś dobitniej, ale kultura osobista nie pozwala, a nie zawsze można chować głowę w piasek.


Dalej się nie wypowiadam, jestem tu krótko, więc i moje prawo głosu jest mniejsze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Mar 26, 2014 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Renia jakie krótko ?
jestes tu wystarczająco długo żeby wyrobić sobie swoje zdanie i własny pogląd na wszystko .

Jesli uwazcie ze jesteśmy czasem niesprawiedliwe warto to napisać . Jak ktoś woli to może być na pm.
Pamiętajcie ze modowie tez mają lepsze lub gorsze dni. Jesteśmy ludzmi i tez popełniamy błedy .Też chorujemuy
czasem warto zwrócić uwagę , napisać co się nie podoba.
Nie chcę ani siebie ani nikogo tłumaczyć , bo nie o to chodzi.
Dla wspólnego dobra warto reagowac . Nie ma się kogo bać.
Forum to My wszyscy . Jakie jest zalezy od nas.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group