Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witajcie kochani! - Kobieta Szpieg
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing Nenya - jesteś mistrzem !!!
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
moaz
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 204
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj "Przerażona" Cool

Prędzej czy później oswoisz się z chorobą, wiadomo początki są najtrudniejsze więc cierpliwości będzie lepiej Wink A z resztą jak piszesz u Ciebie to jeszcze nic pewnego że jesteś chora na toczeń.

Staraj się dużo śmiać, bo ponoć śmiech przedłuża życie, więc śmiejąc się możesz trochę jeszcze doliczyć do tych twoich 15 lat Smile

A tak poważnie to nikt z nas nie wie ile będzie żył niezależnie od tego czy jest się zdrowym czy chorym więc lepiej sie nie wgłębiać i się nie pogrążać.

Pozdrawiam
Krzysiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam szpiega.. Wink

Kobieta Szpieg napisał:
czuje sie tak jakby ktos wydal na mnie wyrok a ja siedze taka biedna mała z karteczka i odkreslam dni godziny do konca..-bezsensu sa chwile ze sama widze ze troche przeginam.


no no ... to było mocne hiihhi Mr. Green
aj nie wiem jak mam się zwracać do Ciebie..
dlatego: Pani szpieg .. hih Smile
toczeń jest jak gra pierwszy krok i 10 pkt dla cholernej choroby
kiedyś karta się obróci i jak bedzie okazja trzeba ją chwycić Exclamation
i radze zebrać się z tych beznadziejnych chwil i powiedzieć dowidzenia Exclamation
..jeszcze tak z ciekawości nie brakło Ci juz miejsca na tej karteczce ? hihi Surprised

no to życzę dużo miejsca na karteczce i pozdrówka.. Slonko
trzymaj się! .. hey!..to tylko toczeń Cool
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kobieta Szpieg
Senior
Senior


Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 61
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem ze nikt nie wie ile bedzie zyl niezlaeznie od tego czy jest chory czy nie ale swiadomosc tego ze jest w tobie cos co moze w kazdej chwili sie uaktywnic poprostu mnie przeraza!wy naprawde tego nie odczuwacie??zyjecie sobie jakgdyy nigdy nic??veg8 jestes z czestochowy:))ale milusio:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a czemu żyć inaczej?
trzeba korzystać ile wlezie, bo nie wiesz czy jutro jakiś meteoryt nie walnie w Ciebie Laughing Wink

niektórzy żyją mając gorsze rzeczy w środku i nawet o nich nie wiedzą Very Happy a jak się dowiadują to już troszkę za póżno

Kobieto Szpiegu, ja gdy mi postawili diagnozę nawet się nią nie przejęłam-jest to jest i koniec

życie jest za krótkie, by narzekać i martwić się czymś na co do końca nie mamy wpływu Exclamation serio Very Happy
są gorsze rzeczy-uwierz
tym bardziej, że nie masz postawionej pewnej diagnozy Exclamation


a ja jestem z Jeleniej Góry-to tez milusio Wink Laughing
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo, iż mnie również nie rajcuje taki sposób postrzegania problemu i generalnie rozumiem zirytowanie niektórych forumowiczy, ale odnoszę wrażenie że dryfujemy wciąż w tym samym punkcie Wink i szczerze powiedziawszy nie bardzo mi się chce powtarzać to, co wyżej zostało powiedziane. Tak możemy pisać bez końca, a i tak nie będzie efektu z dnia na dzień. To głębsza sprawa ocierająca się o psychikę i ogólne nastawienie. Jeśli wyjaśni się sprawa diagnozy to zakładam, że i tak koleżanka nauczy się żyć z chorobą. Być może w tej chwili ma do czynienia z całą masą obaw, znaków zapytania i siłą rzeczy niepokoju. To początkowe etapy. Tylko trochę niepotrzebnie inspirowane przez "jakieś" apokaliptyczne informacje... Ciekaw jestem ich źródła.
Chyba, że nastąpiło wydatne zmęczenie materiału wyczytanego (nadmiar?), albo jego nad-nadinterpretacja.
Sprawa druga - i tak właściwie nie wiemy nic odnośnie objawów (poza kilkoma uwagami, które na nic konkretnie nie wskazują) i trybu diagnostycznego jakim podążają lekarze. Zatem forumowiczko o nicku "Kobieta Szpieg" - pokuś się o wypowiedź, ale rzeczową i faktyczną, a nie opartą na fałszywych przekonaniach. Jak to jest u Ciebie z objawami, diagnostyką, podejrzeniami ze strony lekarzy... Jeśli oczywiście masz ochotę...
Być może z racji małej ilości informacji nie jesteśmy w stanie "przetrawić" Twojego punktu widzenia? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobieta Szpieg napisał:
veg8 jestes z czestochowy:))


Tak jestem... , chyba nie będziesz mnie szpiegować ? Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kobieta Szpieg
Senior
Senior


Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 61
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez jestem z czestochowy..chwilowo wywialo mie na podlasie..ech;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak Kobitko ja jak zachorowałam weszłam na stronke tocznia (byla juz stara) i oczywiscie szok ! mam 5 lat jak sie znajde w tej dobrej rubryce to moze 10 a co to bedzie za fart jak trafie 15 lat ale to juz max Ten dzien byl dla mnie koszmarem nigdy tyle nie plakalam jednak postanowilam jakos zyc chcociaz bylo to trudne i to bardzzo Nie mialam jednak wogole pojecia o tej chorobie ta jedna stronka zalamala mnie totalnie Dopiero po czasie informacje lekarzy zaczely mnie uspokajac,czytalam wiele artukulów na ten temat nie byly wcale tragiczne no i ten dzien kiedy weszlam na to forum Teraz poprostu nie zyje z choroba jest tak jakby obok Fakt zdazaja sie zle dni wtedy trzeba walczyc trwac dalej ja tak robie Dbam o siebie chodze regularnie do lekarzy wypoczywam duzo i jest OK Bywa ze czasami mam wiecej sily i optymizmu niz moje calkiem zdrowe kolezanki Pozdrawiam trzymaj sie Szpegu Smile
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kobieto Szpiegu! Zyczę Ci zdrówka. Zarówno fizycznego jak i psychicznego Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wierzę,że staniesz szybko psychicznie na nogi, tym bardziej po tym, jaki dostałaś od "ochrzantus" za swoje nastawienie.

Pozdrawiam.
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kobieta Szpieg
Senior
Senior


Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 61
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to moje nastawienie to kwestia tego ze ja najzwyczajniej na swiecie sie boje..tak zwyczajnie poprostu, boje sie tego co mnie czeka oraz tego ze stane sie dla kogokolwiek problemem, ze blsicy beda musieli sie mna zajmowac bo ja ciagle bede jak nie w szpitalu to wiecznie zle czujaca sie "mloda emerytka bedaca w depresji.ech chyba wizyta u psychologa mi sie przyda..ale tymczasem oddam sie w rece lekarzy niech mnie przebadaja na lewo i prawo a pozniej ewentualnie bede plakac i lamentowac:)pozdrawiam bardzo serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Później też nie ma co lamentować bo faktycznie Twoi bliscy będą mieli przerąbane.Od teraz bierz się w garść i do roboty!Nie ma co się użalać, zacisnąć tyłek i żyć przyzwoicie...koniec marudzenia, melduj jak postępy w badaniach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobieto Szpiegu-żyj chwilą Exclamation nie myśl, co będzie kiedyś tam
bierz z życia, co się da, bo jak siądziesz i nic nie zrobisz, to za 90 lat wstaniesz i zachce Ci się żyć Exclamation no a juz wtedy będzie za późno Exclamation
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kobieta Szpieg
Senior
Senior


Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 61
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale ja chce moc planowac..miec rodzine dzieci, meza a nie byc kula u nogi..jestem energiczna pelna pomyslow planow na zycie osoba..i jak tu zyc ze swiadomoscia ze to sie konczy..co innego jak zyjesz pelnia zycia i pewnego dnia spada ci na glowe meteoryt..nic nie tracisz bo nie wiesz ze cie to spotka a tak..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group