Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bardzo trudna diagnoza - Iwona 28
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iwona 28
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Ząbki

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:07 pm    Temat postu: Bardzo trudna diagnoza - Iwona 28 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich bardzo serdecznie Smile

Może zacznę od tego że jestem tu nowa Smile ale mam nadzieję że szybko się zadomowię Smile Mam 28 lat i od 5 lat choruję na ............... nie wiem co Mad
Moja historia jest bardzo długa i nie sądzę by chciał by się komuś to czytać , dlatego przejdę do konkretów. Przez 5 lat nie udało się zdjagnozować u mnie konkretnej choroby... Początkowo postawili mi diagnozę że to Aplazja szpiku ale się okazało że to nie to. Wydaje mi się że niestety jest to TOCZEN.
Mam straszliwe bóle głowy , stawów , stany podgorączkowe , zmiany w mózgu ( naczyniopochodne) , osłabienie , czasem senność i 2 drzemka w ciągu dnia , zmiany w morfologi ( leukopenia , trombocytopenia i niedokrwistość z niedoboru żelaza ) i nieznaczną ilość przeciwciał kardiofosfolipidowych.Leżałam w szpitalach kilkanaście razy ( w tym na intensywnej opiece kardiologicznej ) W instytucie na spartańskiej i w instytucie hematologii dopiero coś się ruszyło i padły podejrzenia na tocznia , ale wyniki badań ANA nie potwierziły diagnozy. Byłam załamana ... przeżyłam ciężką depresję i świat wydawał mi się bez sęsu. Moi najbliżsi też to odczuli (mam 2 dzieci i męża). Na dzień dzisiejszy jest bardzo dobrze , nauczyłam się z tym żyć Smile Znalazłam rozwiązanie na wszystko , poza tym że muszę brać METYPRED 8 mg codziennie , bo i na to rady nie ma. Wiem że muszę to brać do końca moich dni. Jak tylko to lekarz odstawia zaczynają się cyrki i bardzo często walki o moje życie. W ciągu dnia kiedy czuję się zmęczona , po prostu się kładę i koniec ... nie można przeciążać organizmu ! bo na drugi dzień jest fatalnie i nie mogę się podnieść z łóżka Smile ale nie przeraża mnie to bo nawet ludzie zdrowi mają takie dni i nie panikują z tego powodu Smile Nie mogę iść do pracy to praca przychodzi do mnie Very Happy ( opiekuję się cudzymi dziećmi ) Jeśli chodzi o stan psychiczny to bardzo pomaga Smile Dzieci mają na mnie bardzo dobry wpływ. Mam też swoją ukochaną kicię która dodaje uśmiechu na twarzy.

Piszę to wszystko po to by dodać otuchy tym wszystkim którzy nie mają jeszcze diagnozy i bardzo to przeżywają.... Ludzie nie poddawajcie się bo nie ma rzeczy niemożliwych Smile Głowa do góry !!! I cieszyć się życiem na tyle sposobów na ile jest to możliwe !!!

Pozdrawiam Iwona[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Cię Iwonko bardzo serdecznie Very Happy
wszyscy pesymiści powinni brać z Ciebie przykład Very Happy dobre nastawienie przede wszystkim i żyć pełnią życia Exclamation Razz Very Happy Razz

gdzie sie leczysz? może trzeba by ponownie zbadać ANA, by postawić jakąś diagnozę Very Happy
mam nadzieję, że szybko dowiesz się co to za "coś" prześladuje Cię od 5 lat Very Happy

trzymaj się zdrowo i optymistycznie Exclamation
zaglądaj na forum często i dziel się doświadczeniami
no i zapraszam do kawiarenki na pogaduchy

buziaczki dla Ciebie i Rodzinki Exclamation Very Happy Razz Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam nowa forumowiczkę , ciesze sie ze poukładałas sobie swoje relacje z chorobą i rodzina tak trzymaj, zreszta postepujesz podobnie do mnie, Wink teraz traktujesz to co cie dotyka z rozwagą i zrozumieniem , jesli tak będzie dalej mam nadzieje ze będzie dobrze
moze przyjdzie czas że zejdziesz ze sterydów , nigdy nic nie wiadomo, mamy tutaj wiele osob ktore są w remisji a przedtem wiele lat byli na sterydach tak wiec moze kiedys

Jestes tutaj nowa, mysle ze szybko się zaprzyjaznisz z ludzmi na forum, tutaj znajdziesz ludzi podobnych co ciebie,
jako nową osobę odsyłam cie do Nietykiety czyli lekury obowiązkowej tutaj
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=832
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwona 28
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Ząbki

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

badania ANA miałam ostatnio robione 2,5 roku temu i lekarze powiedzieli mi że takie badanie robi się raz na całe życie i że jak raz ich się nie ma to po prostu ich się nie ma . Więc jak to jest bo chyba się w czymś pogubiłam ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raz na całe życie?? o matko, ale bujdy Exclamation poziom przeciwciał zależy od aktywności choroby
ja ostatnio co kilka miesięcy mam sprawdzany
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwona 28
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Ząbki

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mam takie jakieś dziwne wrażenie że teraz to byłby dobry moment bo pojawiły mi się drobne plamki czerwone na dekolcie i na prawym ręku na nadgarstku coś w rodzaju oparzenia albo uczulenia ( nie swędzi ani nie piecze ale jest czerwone i nie ładnie wygląda)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem co twierdzą lekarze , ale ja sama jestem przykładem tego ,ze na pocżątku choroby nie miałam ANA a pożniej tak, sa tez osoby ktore maja dodatnie ANa a nie maja choroby tkanki łacznej mysle ze same ANA nie sa tutaj najwazniejsze , spełniasz częsc kryterow potwierdzajacych chorobe ale nic nie piszesz o innych badaniach w tym kierunku , ktore sa bardziej przekonujące i potwierdzają lub wykluczają tocznia
http://free.of.pl/z/zzsk/art/reum-art-1/Art6.htm, masz tutaj tez badnia ktore nalezy wykonac, moze je miałas ?
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal


Ostatnio zmieniony przez Monika B dnia Pią Maj 18, 2007 7:40 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwona 28
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Ząbki

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tej pory leczyłam się na spartańskiej bo to najbliżej ale może warto udać się gdzie indziej ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwona 28
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Ząbki

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten link co podałaś nie działa , może napisz o jakie badania chodzi to odpowiem czy je miałam czy nie , ok?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu masz listę specjalistów:
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=853

hmm czasem warto zmienić lekarza, by mieć pewność
a Ty jak do tej pory to za dużo nie wiesz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwona 28
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Ząbki

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zagłębiałam się za mocno w tę chorobę bo trafiałam nie raz na lekarzy którzy uderzali mnie słowami typu " że z moją chorobą to się umiera a nie szuka wrażeń " i zraziłam się niesamowicie co do lekarzy Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaa widzisz... Nie wiem u kogo się leczysz i od jak dawna, ale mam nadzieję że jest to jeden lekarz, który ocenia Twój przypadek całościowo. Wiele osób chwali w/w Instytut. Ponoć prężnie działający w zakresie.
Potrzebujesz stałej opieki jednego lekarza, któremu musisz zaufać bo współpraca na linii pacjent-lekarz to połowa sukcesu. A tak co? Z Twojej strony dystans... Nie dziwię się, ale nie można też generalizować Wink Samo podejście do choroby masz prawidłowe. Podobnie powinno być z zaufaniem do lekarza.
Ja wprawdzie nie mam tocznia, ale z moim lekarzem jestem już ok 10 lat. Bezstresowo, pełne zaufanie i skuteczne działania mimo, iż też zdarzały się wpadki z innymi. Wielu przechodziło podobne przygody.
Możesz próbować z innym, dla porównania, ale to Twoja decyzja.
Tutaj masz trochę o diagnostyce: http://med.sisco.pl/ok/toczen,%20choroba%20podstepnaarial.htm#kryteria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znowu takie gdaki no nie, jak mozna tak do kogos kto jest przerazony, nie zna choroby, nie wie co mu jest , Rolling Eyes a tu lekarz go do grobu pakuje , Shocked

no coż Robert mnie uprzedzil , juz masz to co co chciałas wiedziec , tak wiec zycze przyjemnej lektury
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wystrzelać takich lekarzy Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil
jak tak można pacjentowi powiedzieć Question Exclamation

przecież lepiej się współpracuje z pacjentem - optymistą Exclamation i kimś, kto ma chęć do walki - nawet jeśli chodzi i grypę Laughing
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Iwono !
Bardzo miło Cie przywitać na forum!
Budująca jest Twoja historia...choroba nie musi nas wykluczać, prawda?
Udzielaj się jak najczęściej , w miarę możliwości na forum a na pewno będzie pogodniej Wink
Zyczę Ci mnóstwo zdrowia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group