Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bardzo trudna diagnoza - Iwona 28
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwona, myślę,że Twoja i jeszcze kilka innych historii powinno być zamieszczane w podręcznikach dla przyszłych lekarzy...żeby nie było im tak wesoło jak przychodzi ktoś o własnych siłach i mówi,że ledwo żyje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Iwona 28
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Ząbki

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie leczę się u alergologa bo lekarz reumatolog i internista mi je wypisują ... i jak by tego było mało to mogę brać tylko jeden ROTADIN . Może to głupie ale po całej reszcie dostaję wysypki Smile

i nie mam astmy i mam nadzieję że nie będę jej mieć ... Sąto reakcje kontaktowe .

a poza tym to miałam 3 propozycje od lekarzy , którzy chcieli na mój temat pisać pracę naukową Smile

przepraszam Sad już tak nie zrobię . czytałam o tym ale nie bardzo wiedziałam o co chodzi ...


******************************
Instrukcja obsługi forum ----> polecam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię serdecznie Iwonko!
Widzę,że już swoje przeszłaś.Bardzo imponuje mi Twoje pozytywne nastawienie do choroby,do życia....co niektórzy mogą się tego od Ciebie nauczyć.
Super ,że opisałaś nam swoją historię,życzę Ci jak najszybciej postawionej diagnozy i dużo zdrówka.

Zaglądaj do nas .Pozdrawiam cieplutko .Kasia.
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Iwonka! Lekarz powiedział mi na temat ANA rzecz następującą, to że ich nie ma teraz, nie wyklucza pojawienia się ich we krwi później, a i to później to pojęcie względne, może oznaczać zarówno 2 miesiące jak i kilka lat. Mam zupełnie inną diagnozę niż toczeń, ale kiedy po powrocie z zawodów jeździeckich (tylko jako obserwator byłam Wink ), zobaczono moją twarz (niestety słońce nieźle świeciło), to i wątpliwości, co do diagnozy się pojawiły...I w sumie Iwonka cały czas nieczego pewna nie jestem. Tak więc pozostaje mi tylko powiedzieć: witaj w klubie zrzeszającym ludzi o niepewnej diagnozie Wink Exclamation
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Iwona..no no przeszłaś swoje..ale u niektórych postawienie diagnozy jest trudne.. a jesli ma sie kiepskieo lekarza to juz niema mowy nawet o diagnozowaniu tak jak juz Ci napisali wyzej konkretny lekarz = badania i wszystko bedzie jasne..Powodzenia i duzo zdrówka zycze !
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Iwona38883
Kadet
Kadet


Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 47
Skąd: Szczecinek

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwonko-moja imienniczko!
Pozazdrościć takiego super pozytywnego nastawienia do problemu-też bym tak chciała. Oby tak dalej!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Iwona 28
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Ząbki

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje nastawienie do choroby w ten właśnie sposób spowodowany jest przez to że wyznaję zasadę że nie ma rzeczy nie możliwych Smile Dla mnie wszystko jest możliwe i nie dam się jakiemuś tam toczniowi.... Życie jest piękne i trzeba z niego kożystać. Nie ma co wpadać w panikę bo to nic nie da , a wręcz przeciwnie. Wtedy samopoczucie jest znacznie gorsze. Ludzie na całym świecie mają problemy , jak nie zdrowotne to jakieś inne ale mają i muszą z nimi żyć. To że jesteśmy chorzy to nie znaczy że mamy się położyć i czekać aż śmierć zapuka do naszych drzwi . A jeśli zapuka to trzeba ją pognać ( najlepiej uśmiechem na twarzy i tekstem " JA NIGDZIE NIE IDĘ , ZOSTAJĘ TU GDZIE JESTEM BO MI TU DOBRZE I WCALE SIĘ CIEBIE NIE BOJĘ > WIĘC SPADAJ Z TĄD I NIGDY NIE WRACAJ, JAK PRZYJDZIE NA MNIE PORA TO SAMA SIĘ ZGŁOSZĘ " )

Kiedyś był w moim życiu człowiek który powiedział mi że to czy tamto jest nie możliwe i nierealne do wykonania , to pokazałam mu w przeciągu tygodnia że jest to możliwe. Do tego doświadczył na własnej skórze. Był w bardzo pozytywnym szoku Smile I tak postępuję ze wszystkimi którymi tak twierdzą . A więc wszyscy głowa do góry bo świat stoi przed nami otworem - WYSTARCZY CHCIEĆ ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Iwona! Bardzo milo czyta się Twoje posty, tyle w nich optymizmu, może to zarażliwe? Mam nadzieję,że udzieli się potrzebującym... Wink
Pozdrawiam serdecznie! Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Iwona38883
Kadet
Kadet


Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 47
Skąd: Szczecinek

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo Ci dziękuję za te słowa, tego mi właśnie potrzeba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwona 28 , jestes jak ja myslisz tak samo, i tak samo starasz się postepowac, bardzo mnie to cieszy ,
takie nastawienie do zycia ułatwia wiele i naprawde byle co nas nie przestraszy, jesli zle ok, ale bedzie lepiej, bo to optymistczne nastawienie do swiata sparwia ze i choroba nie jest taka starszna , nic nie jest straszne, a chcec to móc i w zyciu to wiele ułatwia , poprawia tez nasze samopoczucie ,
tak trzymaj
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Iwona - to bardzo ciekawa historia,aż sie wierzyć nie chce ile można przejść,ale Twoje nastawienie jest super,zazdroszczę Ci tego,bo ja wszystko widzę w czarnych barwach,staRAM SIĘ MYŚLEĆ POZYTYWNIE,ALE NIE BARDZO MI TO WYCHODZI Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Iwona 28
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Ząbki

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu trzeba znaleść piękno otaczającego nas świata. Trzeba zuważyć też inne sprawy i aspekty życia , TOCZEŃ TO NIE KONIEC ŚWIATA. Są wokół nas naprawdę wspaniali ludzie i trzeba ich doceniać , trzeba się cieszyć każdą spędzoną uroczą chwilką. Nie można żyć z toczniem na czele. Odstawcie go na bok niech sobie jest ale w cieniu waszego życia , a nie na pierwszym planie. Wiem że choroba jest paskudna i często na to niepozwala ale jeśli ktoś bardzo pragnie normalnie żyć to jest wstanie tego dokonać. Z własnego doświadczenia wiem że miłość ma zbawienny wpływ na różnego rodzaju dolegliwości toczniowe , człowiek zaczyna dostrzegać piękno tego świata. Zajmijcie się tym co naprawdę lubicie lub kiedyś lubiliście to robić , wyjdźcie wieczorem na spacer z osobą która jest wam bardzo bliska , wybierzcie się do kina czy do znajomych. Nie wolno zamykać się w czterech ścianach i myślec tylko o tym co będzie dalej albo kiedy będzie kolejny atak choroby. Trzeba się zastanowić co jeszcze możemy dla tego świata zrobić , jak wychować swoje dzieci na prawych , mądrych i godnych zaufania ludzi... Większość z nas ma rodzinę i nie pozwólmy im traktować nas jak jakieś kaleki czy nieudacznicy bo jesteśmy ludźmi i pragniemy żyć jak wszyscy inni...


Nie dajmy się zwariować przez chorobę , nerwy tu w niczym nie pomagają . Więc głowa do góry bo świat na nas czeka i tysiące spraw trzeba jeszcze załatwić , wykonać i zrealizować własne marzenia Smile Trzymajcie się cieplutko Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawo Iwonka Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy Razz Very Happy
masz super nastawienie i tak trzymaj Razz Very Happy Razz

zgadzam się z Tobą w 100% a nawet więcej Laughing
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwonka super sparwa, nareszcie ktos kto mysli tak samo, i wie jak dostrzegac piekno swiata, nie tylko jego zle strony,
podpisuje się obydwiemia rękami bo zyje tak samo, mysle tak samo, i mimo wielu przeciwności to sie udaje,
cieszy mnie kazdy dzien, każda chwila, a ze czasem wpadam w dołek to jednak szybko z niego wychodzę,

aby dojśc do takich przemyslen i zyc według nich czasmi trzeba stanąc twarzą przed śmiercia wtedy docenia się jakie zycie ma uroki, nie watro zycia rozmieniac na drobne, nie watro wpadac w pesymizm, bo zycie jest zbyt cenne aby tracic czas na bzdury i zbyt krotkie mamy go tylko jedno nie marnujmy go sami na własne zyczenie

takich osob tutaj jest więcej takie myslenie wykształca się w ludziach , ktorzy wiele przezyli a zycie ich nie rozpieszczało, kiedy stoi sie przed swiadomościa ze byc moze juz nigdy nie zobaczy się słońca, nie zobaczy kwiatów na drzewach, błekitnego nieba , wtedy docienia sie wszytko co zycie niesie i dobre i zle strony ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwonko suuuuuuuuper tak trzymaj...twoj optymizm jest zarazliwy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group