Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bardzo trudna diagnoza - Iwona 28
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iwona 28
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Ząbki

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jak by było komuś smutno i źle to niech się do mnie zgłosi ... odrazu mu te głupoty z głowy bije Smile NIE WOLNO SIĘ SMUCIĆ Smile Ludziska dajcie spokój nie samym toczniem człowiek żyje .... No przecież od czasu do czasu trzeba na tron chodzić Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgłaszam się! Iwona ! Jestem. Crying or Very sad Wink
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Iwona 28
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Ząbki

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i z czym tak Ci źle ? Smile


albo z jakiego powodu jest Ci smutno ?

no nie pomogę skoro nie powiesz mi dlaczego masz taki właśnie nastrój ....


Ostatnio zmieniony przez Iwona 28 dnia Pon Maj 21, 2007 8:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, np,że ludzie są malostkowi, albo dwulicowi, albo cholerycy, albo dupowłazy, albo klamczuchy, albo....nie, no co Ty, muszEM sobie poradzić, ta choroba tak ma,że dopada nas depresja, poza tym, troche już przezylam na tym "padole" Wink .
Pozdrawiam Cię, Iwonko serdecznie, milo czytac Twoje posty... Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Iwona 28
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Ząbki

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co ? Ja jak bym się przejmowała jacy są ludzie to nie mogła bym zauważyć jaka sama jestem i być może zatraciła bym się w tę ich dwulicowość i te inne ich niedoskonałości..... Trzeba przede wszystkim patrzeć jacy jesteśmy sami i okazywać to co najlepsze w nas samych. Trzeba im pokazać że można żyć bez dwulicowości , obłudy i zakłamania.... Im bardziej patrzy się w siebie tym piękniejsze dostrzega kolory....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Iwonko.To prawdziwa frajda poczytać takie posty.Aż życie staje sie bardziej kolorowe.Żyć pełnią życia i nie zawsze oglądać sie na chorobę.
Ja w każdym razie staram sie i mi się udaje. Ostatnio jakoś doba mi się skurczyła i cierpię na "chroniczny brak czasu".Kiedy znów dogonię dzień? Doprawdy nie wiem.
Życzę zdrówka /nigdy nie występuje w nadmiarze/i poproszę o więcej takich budujących postów bo zdarzają sie na forum osoby widzące cały świat na czarno i liczące nieomalże godziny które im pozostały
Laughing
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Iwona 28
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Ząbki

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukałam na forum ale nie mogę znaleźć Sad a chodzi mi o to czy ktoś z was miał TREPANOBIOPSJĘ ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Iwonka (jutrzejsza solenizantko???)
Moja córka miała dwa razy trepanobiopsję. Materiał pobierany jest z talerza biodrowego i ma potwierdzić lub wykluczyć wątpliwości -z wcześniejszego pobieranego materiału - biopsji szpiku.
Moja córka miała podejrzenie (wszystko wskazywało) aplazji szpiku.
Trepanobiopsja wykluczyła
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwona 28
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Ząbki

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

problem polega na tym że ja też miałam ale nie udało się to badanie Sad szpik pobrali ale nie udało sie wyskrobać kawałka kości , mimo że robili to juz dwa razy.... i chcą to robić jeszcze raz Sad chciałam wiedzieć czy ktoś miał tak samo jak ja ? No i tego akurat badania sie boje bo te ich sprzęty się w trakcie połamały , znieczulenie przestało działać i co było dalej to chyba nie muszę mówić....

No i .... tak zgadza się jutro mam imieninki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwonko, rozumiem Cię doskonale. Pierwsza trepanobiopsja była w naszej klinice, natomiast materiał wysyłany był do lab. Nadzieja w Warszawie. Ani wcześniejsze biopsje ani ta trepanobiopsja nic nie wniosła ( w badanym materiale były widoczne blasty) , nadal moje dziecko nie miało rozpoznania. Kolejna odbyła się w CZD i tam dopiero wykluczono.
Materiał oceniało to samo laboratorium, inny lekarz pobierał, pierwsza była w IX/2001 a druga w V/2002.
Jednak myślę , wszystko zależy od lekarza , który pobiera. Leżałam w tym roku na reumatologii i pani z mojej sali też miała robioną trepanobiopsję. Wszystko poszło bardzo sprawnie, ta pani dość szybko wróciła na salę i była bardzo zadowolona, że tak sprawnie poszło . Natomiast bardzo narzekała jak jej pobierali szpik ze śródpiersia (moja corka zawsze miała biopsje szpiku z dolnej części kręgosłupa z tyłu).
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam nową koleżankę Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwona 28
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Ząbki

PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile

Wiecie co ? zaczynam się martwić Sad

Od tygodnia coś się ze mną dzieje i niebardzo wiem co .... Idę dziś do lekarza ale nie sądzę żeby tak odrazu mi pomógł , więc chciała bym się jeszcze was poradzić.....

W sumie to jakiś czas temu w lewym ręku pojawiał mi się bardzo silny ból mięśni między nadgarstkiem a łokciem. Czasem trwał bardzo krótko a czasem znacznie dłużej np. cały dzień . Nie pomagały na to żadne tabletki przeciwbólowe ani maście ani nic Sad potem to samo tylko że w nadgarstku prawej ręki. A teraz coś się dzieje z nogami. Już 3 dni są takie jakby zdrętwiałe i bolą przy poruszaniu się. Poza tym ciągle jestem zmęczona straszliwie. Budzę się rano i nie tak jak zawsze pełna energii i chęci do życia , tylko śmiertelnie zmęczona Sad no i przy tym wszystkim pobolewa mnie głowa....

Bardzo was proszę powiedzcie mi co WASZYM zdaniem to może być ? Ale podkreślam WASZYM ZDANIEM nie biorę tego do siebie ani nic w tym stylu, chciała bym tylko wiedzieć czy może macie coś podobnego do tego ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcelina
Senior
Senior


Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 50

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 1:51 pm    Temat postu: bardzo trudna diagnoza- iwona 28 Odpowiedz z cytatem

Witam Iwonko jestem tu od 2 dni ale czytałam Twoje wcześniejsze posty- pełne optymizmu że wspaniale czytać. A teraz przygnębienie? To chyba te anomalia pogodowe bo u mnie też się zaostrzyło nie wspomnę o zmęczeniu, ospałości i mojej głowie. Yrzymaj się cieplutko i napisz jak było u lekarza Pozdrawiam Marcelina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwona 28
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Ząbki

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile

U lekarza się dowiedziałam że moje nerki nie pracują tak jak potrzeba i dlatego miałam kłopoty z chodzeniem. A poza tym to wszystko ok Smile przynajmniej nie na tyle żeby narzekać na coś tam. Ale ja mało kiedy na coś narzekam , więc wszystko jest .ok Smile No i jestem z siebie dumna Very Happy poraz pierwszy od 10 lat jechałam samochodem jako kierowca !!!! I w przyszłym tygodniu idę zapisać się na kurs prawo jazdy. Ale frajda :DDD dawno tak się nie ubawiłam .

*****************************
Na codzienne pogaduchy o sprawach bieżących i luźnych zapraszam do forumowej Kawiarenki http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?p=58107 Będzie wygodniej dla wszystkich czytelników Wink Ponoć w kupie raźniej, zatem nie krępuj się i dołącz do reszty.
Moderator
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieńdoberek Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group