Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wybroczyny kto ma ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qrcze, miałam ochotę poprosić o porady w sprawie moich niewiadomo skąd pojawiających się siniaków na udach i ramionch a tu proszę tyle wypowiedzi. ide kupić rutinoskorbin i maść z arniki, może się podratuje przed wyjazdem. Dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lekarz mnie dziś obejrzał i stwierdził,że nie wie co to jest, do niczego mu to nie pasuje...czekamy a mi się to cudne coś pojawiło na brzuchu i wewnętrznych stronach ud...
Może muszę poczekać aż będzie wyglądało tak jak na zdjęciach z linków nenyi Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obudziałam sie i cała lewa ręka w wybroczynach Sad a jestem na zmniejszonej dawce sterydów. w dodatku robią mi sie cos jakby zylaki - niebieskie zyly przeswituja mi przez cale cialo, a na nogach rwą tak ze az boli. Cholera moze to zapalenie naczyn? Przeraza mnie to. Najgorsza jest reka-wyglada jakby byla w sinych plamach, jakby krew do niej nie dochodzila. Znowu cos zalapalam SadSadSad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapalenie naczyn wygląda zupełnie inaczej, czy ty nie za bardzo przyglądasz się swojemu ciału zyłki widac zawsze i są własnie niebieskie, przeswituja tez na całym ciele jesli skora jest cienka
tego nie mozna załapac to jest długotrwały proces w organizmie, a siniaczki czesto tworza się bez przyczyny, i samoistnie znikaja,
jesli bola cie nogi moze to niedobor magnezu lub potasu kup sobie w aptece coś z tymi pierwaistakimi i bierz a bole same mina ( ja biore stale aspargin) mozesz tez posmarowac nogi mascia z kasztanowca przynosi ulge
przy stedyach to czesty obajw i bole nog i siniaki, moze spałas na tej ręce i to jest przyczyna
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

codziennie biore magnez i potas wiec to napewno nie z niedoboru. raczej mysle ze znowu choroba daje o sobie znac, wlasciwie to mam juz pewnosc, bo znowu wypadly mi wszystkie wlosy spod pach i zaczelam lysiec w okolicach lonowych i na nogach. przedtem jak choroba mi sie odzywala tez tracilam wlosy, niedawno odrosly mi moje bujne czarne kłaczki, ale widze ze znowu trace, czyli chprpba daje o sobie znac i ten cholerny bol zyl. moje nogi robia sie sine i sa takie ciezkie. gdyby to byl poczatek zylakow to tylko wieczorem bylyby ciezkie, a one sa takie juz po kilku krokach z rana. we wtorek ide do ortopedy z halluksami, moze on mi cos poradzi bo ja zupelnie nie wiem co mam z tym zrobic, a wizyte u reumatologa to mam dopiero we wrzesniu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam:) ja 4 lata temu spadłam ze schodów (żeby było zabawniej w dniu swojego slubu, w sukni- na szczescie sie nie podarłaWink i do dziś dnia mam na piszczelu siniaka od kolana az po kostke.- taka pamiatka zaślubin...hehehe
Pani doktor próbowała wszystkiego, nie pomogło, juz sie pogodziłam z tą sina noga, ale w lato lipa jest, bo o spodenkah lub krótkiej spódnicy moge zapomniec....

........no a oprócz tego do czego sie nie dotkne to zaraz fiolecik sie pijawia...ale widze ze to nie tylko mój problem, no cóż da sie z tym zyc....żeby jeszce człowiek mógł sie opalić, jutro wyjeżdzam i az mnie ciary biora jak pomysle że mam wyjsc na plażę, gruba, z rozstepami i posiniaczona.....tylko gachów wyrywać.hehehe
dziewczyny głowy do góry jestesmy wyjatkowe:)
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jasne , ale chyba facetow wyrywac nie będziesz znalazł sie ktos kto cie pokochał, taką jaka jesteś, nie tylko misss mają udane zycie rodzinne raczej jest wrecz przeciwnie Wink
co tam siniaki wazne ze jest dobrze reszta niewiele znaczy . po plazy mozesz chodzic w zwiewnej spodnicy i tak piękno morza się nie zmieni Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne, Monia, to był żart:)
a tak apropo dziewczyny, czy nam mozna depilowac ciało woskim, takim zimnym w plastrach?
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gabi
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 311
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znacie tu odpowiedzi na wszystkie moje pytania ? Shocked
własnie pare dni temu zastanawiałam sie dlaczego ostatnio mam tyle siniakow na nogach,jakos nie mogłam sobie przypomniec jak powstały Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już wspominałam od 3lat chodzę wyłącznie w spodniach i długich spódnicach. Nogi mam upiornir kolorowe.krwiaki w kolorze purpury.Ohydztwo
Były już zastrzyki w brzuch,zmniejszanie sterydu i różne tabletki i nic.Doszłam do wniosku że muszę się z tym pogodzić i nie truć się dodatkowymi lekami. Mam tez całe mnóstwo małych siniaków bo wiecznie gdzieś sie uderze albo mocniej przycisnę.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gabi, ja także mam nogi całe w siniakach Confused Nigdy nie lubiłam krótkich spódniczek, więc tak bardzo mnie nie denerwują... Natomiast jak w domu chodzę w sukience do kolan ( jedyna krótka, którą kupiłam nim zachorowałam ) wszyscy pytają co mi się stało... Ja mówię,że nic Smile
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siniaki na nogach i rękach robiły mi sie chyba od zawsze tylko raz mocniej i częściej raz słabiej, ale od niedawna robią mi sie prucz siniaków fioletowe plamy pod skórą- nigdy czegoś takiego nie miałam, całe nogi mam fioletowe i wyglądam jak by mnie ktoś pobił. Wygląda to jak by mi naczynia popękały.
_________________
Szczęście jest jak słońce lecz nawet na słońcu znajdują się plamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olesia u mnie dokladnie tak samo siniaki przy najmniejszym uderzeniu i takie fioletowe wybroczyny, o pajączkach nie wspominając.
Kiedyś jak zrobił mi się siniak to najzwyczajniej bolał,jak to przy obiciu a teraz .....jak dotknę to... kłuje. Rolling Eyes
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no włsnie robia się same czasmi podczas snu, na nogach mam je od lat, na rekach od 3 lat, coz spodnie i spodniczki do ziemi i tyle, nie ma innego sposobu aby nie narazac sie na wieczne pytania,

moja lekarka mowi ze to niestety jeszcze jeden uboczny skutek sterydow , nie ma na to skutecznego lekarstwa szkoda kasy ,
czasami sa widoczne na rekach , wtedy ludzie przyglądaja mi się jakos dziwnie, jedni ze wspołczuciem ( chyba maz ja bije ) Wink inni z odrazą, coz , nikomu nie będe tłumaczyc co i jak, Very Happy co dziwne czasami znikają na jakis czas potem następuje wysyp Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group