Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wpływ stresu na toczeń

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anka27
Junior
Junior


Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 4
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 7:27 pm    Temat postu: Wpływ stresu na toczeń Odpowiedz z cytatem

Nic nie można znaleźć na ten temat. Błagam pomóżcie!!![/b]
ok, o co mi chodzi?
Powiedzmy tak: moja koleżanka ma problem z przemocą w rodzinie tzn chce wysłac ojca na przymusowe leczenie do AA (znęcanie psychiczne), choruje na toczeń i nie wie czy może użyć tego jako jednego z argumenów który może doprowadzić do terapii ojca, szukam czegos pod tym kątem Sad


Ostatnio zmieniony przez Anka27 dnia Wto Sty 09, 2007 7:56 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czego konkretnie szukasz?
badań klinicznych, opracowań?
to po prostu czynik uważany za aktywator choroby, o tym poczytać moża prawie wszędzie, ale nie kojarzę żeby ktoś szczegółowo rozwijał tą myśl...
o unikaniu steresu wie każdy toczniowiec, i co mu po tej wiedzy Wink
np
WYZWALANIE REAKTYWACJI TOCZNIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, było i to sporo. Może niekoniecznie tylko na toczeń. Nie zapominajmy o chorobach tkanki łącznej w ogóle. Jako takiego tematu raczej nie znajdziesz. Stres mieści się w pojęciu depresji, o ile dobrze pamiętam. Gdzieś to pojęcie było rozbudowane. Czyli de facto pomocne będą wątki dot. zaburzeń psychicznych. Przejrzyj np. te:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=770&highlight=stres
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1004&highlight=stres
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1705&highlight=stres
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1728&highlight=stres
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1338&highlight=stres
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1176&highlight=stres
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=415&highlight=stres

J.w. - czego konkretnie szukasz? Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze można by poszukać w sieci info o wpływie stresu na układ immunologiczny, bo niewątpliwie jakieś interakcje tu zachodzą, ale Anka musisz dać znać, bo nie chcę marnować czasu jeśli cię to nie interesuje Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anka27
Junior
Junior


Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 4
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 8:00 pm    Temat postu: Re: Wpływ stresu na toczeń Odpowiedz z cytatem

ok, o co mi chodzi?
Powiedzmy tak: moja koleżanka ma problem z przemocą w rodzinie tzn chce wysłac ojca na przymusowe leczenie do AA (znęcanie psychiczne), choruje na toczeń i nie wie czy może użyć tego jako jednego z argumenów który może doprowadzić do terapii ojca, szukam czegos pod tym kątem Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg mnie tak, nie wiem czy do tego są jakieś podstawy prawne, ale jak pisałam Stres jest wymieniany jako jeden z głównych czynników reaktywujących tocznia, więc argument że zachowanie ojca wpływa na pogarszanie się jej stanu zdrowia dałoby się chyba obronić, w kazdym bądź razie zwiększa ryzyko, ze choroba zaatakuje, bo stres może ją wyzwalać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są podstawy prawne, ale to dość skomplikowana procedura. W każdym razie ja się w nią nie zagłębiałem, bo siedzę raczej w prawie administracyjnym. Mogę poszperać, ale nie wiem czy cokolwiek Ci pomogę. Najlepiej będzie, jak skorzysta z porady prawnika (są bezpłatne). Tu może chodzić o tzw. wniosek o ubezwłasnowolnienie, jeśli istnieją pewne okoliczności. Z tym, że musi być to działanie zdecydowane. Nie chcę niepotrzebnie mieszać. Być może ktoś z forumowiczy zna jakieś przypadki lub cokolwiek wie z tego zakresu.
Wiedz, że są możliwości. Powodzenia i jak najmniej stresu, choć nie jest to łatwe.

Tak po krótce:

Ubezwłasnowolnienie następuje orzeczeniem sądowym wydanym na podstawie opinii biegłych, na wniosek osób najbliższych, prokuratora lub innej usoby uprawnionej z mocy przepisu szczególnego.

Ubezwłasnowolnić całkowicie można osobę, która ukończyła lat 13, a z powodu choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności pijaństwa lub narkomanii, nie jest w stanie kierować swym postepowaniem.

Ubezwłasnowolnić częściowo można osobę pełnoletnią z tych samych powodów.

Dla osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie obligatoryjne jest ustanowienie opieki, chyba że pozostaje ona jeszcze pod władzą rodzicielską.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sedoshi
Super senior
Super senior


Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 95
Skąd: Trn

PostWysłany: Sob Cze 19, 2010 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wątek już widzę, że stary...ale może komuś się przyda w przyszłości.
Co do osób uzależnionych to leczenie odwykowe w stacjonarnych ośrodkach terapii jest z reguły dobrowolne (nie wliczając terapii więziennej). Wyjście z tej sytuacji to po pierwsze- "nie pomagać" osobie aktywnie pijącej/zażywającej nie ponosić konsekwencji. Jeśli znęca się nad rodziną to nie trzeba mieć tocznia by złożyć sprawę w sądzie. Wiem, że jest to ogólnie przyjęte w Polsce, "że jak to- rodzina i wytacza sprawę? Jak możesz?... . Często sama osoba pijąca w ten sposób będzie manipulować i starać się kolejny raz uniknąć konsekwencji. Ale do rzeczy... gdy sprawa stanie w sądzie- można wystąpić o sadowy nakaz leczenia odwykowego. Z reguły pierwsze sprawy karne kończą się w zawieszeniu z takim właśnie wnioskiem o odbycie leczenia. Z doświadczenia wiem, że by osoba skutecznie przestała pić- to musi to wyjść od niej. Ale niejednokrotnie też, w trakcie takiej terapii- osoba, która ma nakaz- "zaskoczy" i zmieni swoje podejście. temat dość szeroki i nie sposób go tu wyczerpać. Jak na moje- to podstawa- zmienić podejście do tej osoby na "twardą miłość", bez tematu tabu i udawania przed innymi, rodziną, że nic się nie dzieje i niech pijący- ponosi konsekwencje swoich zachowań. Myślę, że można samemu (rodziny os.uzależnionych) zwrócić się o pomoc- w miastach często przy poradniach są różne grupy samopomocowe dla osób współuzależnionych, rodzin os.uzależnionych, czy DDA. Naprawdę warto. Pozdrawiam
_________________
"najciemniej jest tuż przed świtem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group