Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dalej chudnę, a mimo wszysto jestem przerazona....
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
becia8311
Kadet
Kadet


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 1:39 pm    Temat postu: dalej chudnę, a mimo wszysto jestem przerazona.... Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłam z apteki, byłam się ponownie zważyć po tygodniu i jestem miło zaskoczona, waga wydrukowała 89,800kg, super z 96,300kg. 6,5kg to już coś, w tak krótkim czasie. Całkowita 100% dieta moja trwa dopiero 14 dni. Dalej jem dużo warzyw, teraz więcej nabiału, oczywiście ryby, krewetki, indyk pierś, kurczak pierś, no i minimalne ilości oliwy z oliwek, Liczę nie tylko kalorie, ale i staram się zmniejszać liczb węglowodanów, a więcej białka. Po woli dochodzę do wprawy. No i oczywiście pilnuje nie łączenia, białka i tłuszczów. Efekty jak zarazie są, mimo ze dalej przyjmuję dużą dawkę encortonu. Dzisiaj również odebrałam kolejną morfologie i zadzwoniłam do lekarza. Morfologia ok. Płytek trochę mniej, bo 130 tys., a było w zeszłym tygodniu już 180 tys., ale lekarz stwierdził, żeby się tym nie denerwować, bo takie wahania mogą być, to jest normalne. Sód ok. Potasu troszkę przymało, ale jeszcze w granicach normy. W najbliższą środę jadę do instytutu, tam mi zrobią następną morfologie i płytki, oraz lekarz ma mi wszystko wyjaśnić, co do mojego Toczna, co dalej, jak będzie przebiegało moje leczenie itd. Jestem strasznie ciekawa, co dalej. Naczytałam się tyle tego na ten temat tutaj i w ogóle w Internecie, że na początku byłam przerażona, nie mogłam zasnąć. Wydaje mi się ze ja już żyje z tym długo. Objawy, jakie są podane w większości miałam: porody martwe 4 razy, po udanej ciąży motylek na nosie - męczyłam się z nim ok.3 lat non stop, żaden dermatolog, u których byłam nie umiał mi pomóc, kosmetyczka nie chciała tego ruszyć. Nie mogłam pracować w swoim pierwszym wyuczonym zawodzie (fryzjer), ponieważ dostałam egzemy na całym ciele (egzemę stwierdził lekarz), przekwalifikowałam się i jestem ekonomistą. Światłowstręt, przekrwione oczy to odkąd pamiętam, okuliści mnie badali i nic nie znaleźli, wzrok sokoli. Bóle głowy (migrena-diagnoza lekarza). Prolaps -serce. Bóle stawów - przeważnie od razu zapalenie, ale to miałam trzy razy dopiero - oczywiście antybiotyk. Nerwica wegetatywna, prawie wcale nie spałam, leki nocne, depresje, zawroty głowy, bardzo często musiałam wysiadać z autobusu po drodze, bo wydawało mi się, że zaraz zemdleje, nogi jak z waty, strach. Podawano mi Xanax przez 5 lat, w małych dawkach, przepisywał i neurolog i internista (diagnoza - nerwica). Częste infekcje (anginy). Bardzo, rzadko temperatura wysoka, raczej bez temperatury chyba, że przy zapaleniu stawów. Wymieniłam te najważniejsze. Czy to nie sporo? Dalej będę czytać o toczniu, aby jak najwięcej wiedzieć o tej chorobie. Na razie chyba mam za dużą dawkę wiedzy na raz, bo wszystko mi się miesza. Najbardziej wystraszyłam się, gdy przeczytałam, ze ludzie z toczniem, żyją 5-10 lat. Przecierz ja mam dziecko, chce widzieć, i uczestniczyć w jej rozwoju, ślubie, wnuczkach. Sama nie mogłam mieć swoich dzieci więcej, chociaż to było marzenie mojego życia, to, dlatego cały czas sobie powtarzałam, ze wnukami się nacieszę i będę je rozpuszczać. No i ogólnie mam jeszcze tyle w życiu do zrobienia. A ty taki artykuł, i takie perspektywy, nie mogę się z tym pogodzić.

Nenya: czytam dużo również twoich komentarzy, i bardzo ciekawych wiadomości, za które bardzo Ci dziękuję. Ale zauważyłam, ze jesteś troszkę nerwowa osoba, i szybko się wkurzasz, co można wyczytać z twoich wypowiedzi do innych zwłaszcza świeżych ludzi na forum. Dlatego z góry Cię przepraszam, za moje marudzenie!!!. Ale ja dopiero wchodzę w świat tocznia, i jestem przerażona, tak jak inni byli przede mną. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
_________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - trwać w błędzie.
Nigdy nie wątpi ten tylko, kto nic nie wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jej, skąd Wy te artykuły bierzecie, że z toczniem żyje się tylko 5-10 lat? to jakieś bzdury Twisted Evil
ja żyję z toczniem i zajętymi nerkami 7 lat, mam się dobrze i nie spieszy mi się na tamten świat, serio Laughing
poczytaj sobie troszkę na forum i zobaczysz, że z tym da radę żyć i to nie krótko Very Happy
dużo optymizmu życzę Exclamation no i wytrwałości w diecie Exclamation Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Becia...już jest lepiej...sama widzisz...pilnuj diety, bierz leki i nie wierz w to,że z toczniem żyje się 5 lat...gdyby tak było to na tym forum byłaby niezła ekipa nie z tego świata Wink
Jeszcze się nacieszysz wnukami i jeszcze nie raz dadzą Ci one popalić Wink
A Nenya ma tu niewdzięczną funkcję (i nie tylko ona) bo ktoś musi to wszystko utrzymać w ryzach...

Trzymaj się i nie czytaj za dużo na jeden raz bo Ci się faktycznie poplącze...a doświadczenia w chorobie też masz niezłe i możesz się z nimi dzielić, głowa do góry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie stąd i wg własnej interpretacji znowu Laughing http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1192
Na miejscu koleżanki przystopowałbym z pochłanianiem tych informacji za jednym razem. To nie jest zdrowe. Wink Doraźnie szukać, to tak. Zależnie od tego, co "boli" i co jest. Reszta tylko z ciekawości, bo nie jest powiedziane że musi być wg okreslonego w artykułach schematu. Trochę dystansu! Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem moderatorem, więc co się dziwisz, nie musisz lubić "porządkowego", ważne byś szanowała jego pracę Laughing ale ja nie zamierzam prosić o cierpliwość, robię co do mnie należy i tyle.

ok, zróbmy tak - nie dawaj mi powodów do wkurzania się to będę wyrozumiała Wink zapewniam cię, że wystarczy trzymać się Netykiety, czyli robić to co wszyscy, choćby nie pisać szczegółowo o swoich dolegliwościach + obawach w dziale o Żywieniu i Dietach Laughing
wydawałoby się oczywiste, ale...

jeszcze jedna, już całkiem poważna prośba, potrafisz dokładnie wskazać mi miejsce gdzie wyczytałaś że toczniowiec żyje 5-10 lat!!!???
przerabiamy to tutaj już nie pierwszy raz, jestem ciekawa jakie jest źródło tej informacji, czy to u nas coś takiego, czy gdzieś w sieci, bo to w końcu trzeba sprostować, można się wykończyć nerwowo - wy czytający to pierwszy raz i my odpowiadający na te brednie po raz 100.
prosze wklej link, albo opisz miejsce gdzie to widziałaś, ktoś się musi w końcu tym zająć.
Robert w linku przez ciebie podanym nie ma przecież takiej informacji Shocked ten wątek był założony właśnie po to by udowodnić że to kompletne nieporozumie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko zakładam "na wstepie", że to tam i wg własnej interpretacji. Wiem, że nie ma tam żadnej podobne informacji, ale skoro kolejna forumowiczka, która czyta wiadomości zawarte na naszym forum mówi o absurdalnej wręcz granicy 5-10 lat... Confused
Wierz mi, też z lekka zszokowany jestem Laughing Nie śmiem w żaden sposób niczego dopowiadać do Twoich wiadomości w powyższym. BrońPanieBoże! Laughing

Jeśli już mowa - niechaj Becia poczyta info z tamtego wątku. To obali błędne informacje. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya pisze o tym tutaj http://www.resmedica.pl/ffxart3004.html jeszcze byla jedna stronka na ktorej pisalo ze zyje sie tyle i tyle ale nie moge jej znalezc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie przed chwilą czytałam tamten wątek o Rokowaniach, za cholerę nie da się tam wyczytać granicy śmierteności po 5-10 latach, nie ma nigdzie takiego przedziału, w żadnym kontekscie! Shocked
to nie mgą być info z naszego forum zatem, zresztą cholera pojęcia już nie mam Confused
dlatego jeszcze raz proszę o namiary, będę się awanturować na zewnątrz, bądź walić we własne piersi Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak mi tylko przyszedł do głowy ten wątek, bo w innym nie ma chyba podobnych informacji.

Dagmara, z resmedica też nie, bo to są dane zblizone do tych, które są w podanym wyżej wątku o rokowaniach. Wprawdzie ciut niższe, ale w podobnej konwencji.

Być może rzeczywiście następuje swoista nadinterpretacja i wybiórczość czytelnika. Piszą 5, więc jest 5. Rolling Eyes Ale już to, co jest po cyferce 5, czyli 97% gdzieś umyka Wink Szkoda, bo to wprowadza w błąd kolejne nowe nabytki osobowe... A nie o to nam przecież chodzi.

Prosimy o źródło! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tylko w tym i jakims innym artykule o tym wyczytalam ale tam bylo napisane tyle a tyle procent przezywa tyle a tyle
ale nie ma sie co dziwic ze ktos jest tym wszystkim przerazony skoro dla niego to jest nowosc
ja sama jak to przeczytalam na poczatku to myslalam ze oszaleje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 5:50 pm    Temat postu: Re: dalej chudnę, a mimo wszysto jestem przerazona.... Odpowiedz z cytatem

becia8311 napisał:
Najbardziej wystraszyłam się, gdy przeczytałam, ze ludzie z toczniem, żyją 5-10 lat.


eee bzdura Smile ja juz zyje z pasozytem - toczniem 13 lat, a zamierzam do setki, albo jeszcze dluzej,
glowa do gory!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja juz od 8 lat jestem trupem, jak na nieboszczyka jestem całkiem całkiem nawet rumience mam, tylko od kiedy nieboszczyk je ? Shocked

co do moderatorow ja tez opieprzam jak trzeba od tego jesteśmy a ze sie nie podpisuje to mozna tez od razu zwalic na Nenye ,głupio byłoby pisac moderator- i imię Wink
co do nowyvh uzytkownikow zachowujemy wyjątkową cierpliwośc i wiele wybaczamy

dlaczego ludzie tak maja ze nikt nie wyczyta pozytywnych wiadomości tylko od razu wyłowi jakąs kosmiczną bzdurę czy ostrzezenie ktore dotyczy 1% ale to się utrwali a ze u 99% jest ok to juz nie Very Happy

Jeszcze jedno masz stwierdzona nerwice wiedz o tym ze nerwica potrafi przybierac rozne formy , czesto nawet symuluje cięzka chorobe, a to jednak nie jest to
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
becia8311
Kadet
Kadet


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Terapię zaczynamy od spokojnego wytłumaczenia pacjentowi i rodzinie istoty zaburzeń i prawdopodobnego przebiegu choroby. Pięć lat przeżywa obecnie ok. 81% chorych, 10 lat - 71%, a 20 lat połowa z nich.
http://www.resmedica.pl/ffxart3004.html

to była pierwsza strona jaka przeczytałam.
a teraz następna
Rokowanie
Rokowanie jest tym gorsze, im bardziej zaawansowane są zmiany narządowe. Około 3/4 chorych przeżywa 5 lat od chwili wystąpienia pierwszych objawów. Do najczęstszych przyczyn śmierci należą: mocznica, niewydolność krążenia, krwotok i zakażenie bakteryjne.

http://www.interna.republika.pl/laczna/toczen_rumieniowaty.html
jeszcze było kilka tematów które mówiły o takich rokowaniach. Jak znajde to dodam.

jak dla nowicjusza, i osobę przerazoną to dla mnie nie było mało.
_________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - trwać w błędzie.
Nigdy nie wątpi ten tylko, kto nic nie wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale już wiesz,że tak nie musi być....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu jest wprowadzająca w błąd (podkreślam - w błąd!) informacja: http://www.interna.republika.pl/laczna/toczen_rumieniowaty.html Można zrobić im trochę szumu. Jakiś email tam podają. Smile

Co do reszty - daj sobie spokój ze statystykami, OK. A jeśli już czytasz, to traktuj je z przymrużeniem oka. Trzeba wierzyć, że wszystko ułoży się po naszej myśli, choć pomóc sobie też należy - dyscyplina, wykonywanie zaleceń lekarza - to już większa część sukcesu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group