Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam wszystkich bardzo serdecznie - atena
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
atena
Junior
Junior


Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 5
Skąd: ostrow wlkp

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 11:11 pm    Temat postu: witam wszystkich bardzo serdecznie - atena Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich Smile postanowilam do was napisac chociaz nie jestem pewna czy lacza nas podobne problemy.musze zaczac od tego ze nie mam pojecia czym tak naprawde jest toczen Embarassed prosza odpowiedzcie mi na to pytanie...bede wdzieczna.sporo czytalam wypowiedzi i wiem ze wielu zwasma powazniejsze problemy niz ja jednak chcialabym sie z wami podzielic moimi wiec pozwolcie ze wam opowiem...nie mam postawionej diagnozy jeszcze mimo ze od 7 lat mam podwyzszone ASO obecnie jest to 600 przy tym towarzysza mi straszne bole glowy i chca mi migdalki usunac ale czy powinnam sie na to godzic?do tego mam szmery na sercu jak to lekaz stwierdzil"wyczuwalne gola reka"takzeod lat nieleczone a od dluzszego czasu dziwnie mnie "boli"do tego mam stale anemie.ostatnio mialam krwinki biale w moczu Rolling Eyes czy ktos z was wie moze na ile to wszystko jest powazne?i co mi grozi?no a ten toczen?ciagle jestem zmeczona bywam apatyczna i jakby nieobecna.wiem ze powiklaniem paciorkowcow moze byc goraczka reumatyczna i szczerze mnie to niepokoi..jakie zmiany w sercu moze dokonac malutki paciorkowiec?czy to jest zarazliwe ?jakim zagrozeniem jestem dla bliskich?jwesli ktos zna odpowiedz chiciaz na jedno moje pytanie i zechce mi udzielic odpowiedzi bede bardzo wdzieczna...pozdrawiam wszystkich cieplutko i 3majcie sie papa:)[/b] AnEtA:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 6:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!

Sporo niewiadomych, pytań, na które "na sucho" nie da się rzeczowo odpowiedzieć (mamy jeszcze trudniej, bo nie widzimy ani nie czujemy). I jeszcze ta 7-letnia tułaczka... Żaden lekarz nie wyciągnął jakichś wniosków, nie kierował do innych specjalistów?
Cóż, coś się ewidentnie dzieje i należałoby zdecydowanie zabrać się za diagnostykę. Twoje objawy niekoniecznie muszą wskazywać zaraz na toczeń. Jeśli interesuje Cię istota tej choroby, to informacje znajdziesz bez problemu chociażby poprzez nasz Przewodnik: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=816 Powikłań jeśli chodzi o działanie bakterii może być multum. Zależnie od grupy paciorkowców, m. in. zapalenie wsierdzia, zapalenia skóry, ucha środkowego, posocznica, angina nieżytowa, choroba reumatyczna (wtórna do infekcji paciorkowcowej). Trudno powiedzieć. Więcej zagadek i domysłów. Bez głębszych badań się nie obejdzie. Bakterii mimo, iż malutkiej, nie lekceważ. Być może Twoje samopoczucie jest właśnie związane z jej działaniem, mogło zacząć się "niewinnie" od anginy, albo np. róży. Kilka lat to sporo czasu na wyklucie się jakiegoś paskudztwa. Ale to trzeba zweryfikować (nie wiem, czy miałaś wykonywane jakieś inne badania, czy brałaś jakieś leki). Przy gorączce reumatycznej też bierze się pod uwagę więcej objawów wg tzw. kryteria Jonesa:

Cytat:
Kryteria "duże"

-wędrujące zapalenie stawów
-zapalenie serca (pancarditis)
-guzki podskórne
-rumień obrączkowaty (brzeżny)
-pląsawica Sydenhama (taniec św. Wita) występuje u dzieci

Kryteria małe

-gorączka
-bóle stawów
-zwiększone OB
-leukocytoza
-poprzedzające zakażenie paciorkowcowe
-przebyty rzut choroby reumatycznej
-wzrost miana ASO (norma <200 j.)
-obecność białek ostrej fazy

Do rozpoznania potrzebne jest stwierdzenie dwóch objawów "dużych" lub jednego "dużego" i dwóch "małych". Nie można brać pod uwagę objawu małego jeżeli został uwzględniony jako objaw duży.



Powodzenia. Smile

Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Pon Cze 11, 2007 7:27 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 6:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj tak jak już Robert Ci powiedział jednoznacznie niemożemy Ci odpowiedzieć ..ani tymbardziej postaic diagnozy hmm 7 lat .to długo ale sa tacy co też tyle czasu lecza się i nic.. najlepiej to zmienic lekarza udac sie do specjalisty może tak wiecej specjlistycznych badań..
Pozdrawiam serdecznie zyczac wiele wytrwałości... Powodzenia i duzo zdrowka zycze!!!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie i życzę wytrwałości i zdrówka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam , zaządaj skierowania do specjalisty jesli chore srce to do kardiolga wysokie ASO to za mało aby pokusic sie o jakąkolwiek dignozę nawet przez lekrza ale włsnie on powinien zrocic na nie uwaga i zrobic troche dodatkowych badan , ja mysle ze twoj problemy to głownie chore migdałki , to one moga byc przczyną wysokiego ASO oraz problemow z sercem,
anemii rowniez nie piszesz ile ( jednorazowo to moze nie byc niz,
wydaja mi sie ze w pierwszej kolejności jesli masz chore migdałki i do tego to co masz nazely je wyciąc
z tego mozesz miesc reumatyzm i sporo klopoty z sercem a to juz powazna sprawa
co do tocznia nie masz w tym kierunku zadnych badan wiec tutaj nie ma mowy nawet o pomylseniu o ty, ani objawow ktore by go przypominały

paciorkowiec i midgałki moga spowodowac zapalnie mięsna sercowego ,stwowo
coś zaden z tych lekrzy nie potrafil wyciagnąc wnioskow troche mnie to dziwi
to zwykłe lekcewazenie ,
wiem jedno ze nie wyjaśnisz twojego problemu zanim nie zdecydujesz sie na usunięcie migdałkow,
trzymaj sie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdcznie i życzę szybkiej diagnozy.
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Pozdrawiam serdecznie nową kolezankę. Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj, na większość pytań powinien odpowiedzieć ci dowolny lekarz pierwszego kontaktu, nie wiem czy jest wśród nas ktoś z paciorkowcem..
gronkowiec to może by się i znalazł Wink

a proponował ci ktoś badania na boreliozę, albo jakiekowiek badania specjalistryczne, czy kompletnie nie prowadzono dotychczas konkretnej diagnostyki, w celu wyjaśnienia wszystkich dolegliwości kompleksowo?
szukaj dobrego lekarza, nie można się tak męczyć, nie znając od lat jasnej diagnozy, ktoś się musi tobą zająć "całościowo", polecam reumatologa, on njlepiej poskłada do wszystko do kupy - i kardiologicznie, morfologicznie i nefrologicznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
atena
Junior
Junior


Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 5
Skąd: ostrow wlkp

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 6:21 pm    Temat postu: Dziekuje wam Odpowiedz z cytatem

Smile bardzo wszystkim dziekuje za tak rzeczowe odpowiedzi...oraz za te mile slowa skierowane w moja strone....ciesze sie ze dolaczylam do was bo wszyscy jestescie wspaniali Wink bylam dzis na wizycie dostalam skierowanie do kardiologa oraz na morfologie ASO i zelazo..lekarza zmienilam jakies 3 miesiace temu i ten szuka przyczyny podejrzewa ze probleme to serce i stad te wyniki jednak niepokoi go ciagle wracajaca anemia z niedoboru zelaza....tak wiec poszukiwania trwaja i nie mam pojecia kiedy bede wiedziala cos konkretnego ale pocieszajace jest to ze ma juz pawien trop tak wiec pozostaje czekac i sprawdzic jakie szkody wyrzadzil ten podstepny paciorkowiec w moim sercu...jeszcze raz pozdrawiam goraco papa:*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ateno i oby jak najprędzej lekarz ustalił powiązania i zależności chorobowe u Ciebie.Życzę cierpliwości i powodzenia.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
sara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 148
Skąd: bydgoszcz

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię i pozdrawiam serdecznie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, życzę jak najszybszej diagnozy.... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Cię także i dużo zdrówka życzę Very Happy Razz Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.. witam.. Very Happy
cierpliwości i szybkiej diagnozy życzę.. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group