Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Powitanie - Olga 9
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olga 9
Junior
Junior


Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 2

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 10:43 am    Temat postu: Powitanie - Olga 9 Odpowiedz z cytatem

Witajcie
Mam na imię Olga, mieszkam w Olsztynie.
Jest mi ogromnie miło, że znalazłam tu tak sympatycznych ludzi. Nie podejrzewałam nawet, że można żyć z toczniem i jednocześnie mieć tyle optymizmu. Wynika to zapewne z mojej nikłej jeszcze wiedzy na jego temat. Mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni. Na razie jestem przerażona.
Cztery lata temu przerzuciłam sporą ilość kamieni układając skalniak przed domem. Od tamtej pory bolą mnie okropnie nadgarstki, w jednym mam zoperowaną cieśń. potem sukcesywnie zaczęły dołączać inne stawy, barki, łokcie, kolana, stawy skokowe. Bolą mnie właściwie ścięgna i mięśnie nie kości. Przedramiona pieką jak po pokrzywie. Ból jest najgorszy w nocy,nie mogę się poruszyć.W dzień jest lepiej ale o sprawnym poruszaniu nie ma mowy. Rodzinni pytają mnie co mi wypisać, albo na jakie badanie skierować, ortopedzi przepisują NLPZy, a na twarzy reumatologa rysuje się znak zapytania. Badania wychodzą ok.
Czekam na wyniki z Instytutu Reumatologii z Warszawy. Wysłali je 01.06 i ciągle do mnie nie dotarły. Robiłam przeciwciała przeciwjądrowe, przeciwciała przeciwko peptydowi cytrulinowemu i Chlamydię Trachomatis.Trafiłam też przypadkiem na Oberon.Przeczytałam co o nim pisaliście niestety dopiero po fakcie. Wynalazł mi tocznia z zagrożeniem nerek,trzustki, wątroby,piersi, dróg rodnych, tarczycy.Ziółka na 6mc kuracji kosztują 5000 zł. Oczywiście przeżyłam szok dopiero potem dotarłam do Waszych wiadomości,które nieco mnie uspokoiły.
Mam cudną pięciomiesięczną córkę. Niestety mam trudności,żeby wziąść ją na ręce. Obiawy minęły w czwartym mc. ciąży, niestety po porodzie wróciły bardzo zaostrzone - podobno toczeń w ciąży nasila obiawy? Strasznie się boję a wyników ani widu ani słychu.
Czy możecie mi podać autorytety medyczne z Warszawy i Łodzi?
Czy ktoś z Was miał podobne początki. Czy leczenie to zawsze sterydy?
Dobrze że Was mam.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!

Miło, że wpadłaś. Smile
Za bardzo na razie nie wnikaj dopóki nie będziesz mieć wyników. Jeszcze kilka dni cierpliwości. Potem znaleźć dobrego lekarza i podjąć leczenie.
Namiary na specjalistów znajdziesz w wątku Lekarze specjaliści polecani przez forumowiczy.

Nie chcę podrzucać za dużo informacji o samym toczniu, bo tyle danych za jednym razem może tylko namieszać i wywołać błędne wnioski co do tej choroby. Jeśli bardzo Ci zależy, to główne wątki znajdziesz w Przewodniku: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=816 oraz poprzez wyszukiwarkę.

Pamiętaj: nie tylko z toczniem można żyć! Wink Wystarczy tylko chcieć żyć.

Powodzenia życzę i jak najmniej stresu.

Pozdrawiam! Smile

PS. Dodatkowo: Netykieta, Wątek Specjalny oraz Instrukcja Obsługi Forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Robert podał ci juz to co wazne , musisz uzbroic sie w cierpliwośc i poczekac na wyniki nie ma innego sposobu od 1 czerwca minęlo nieiwle czasu , na wyniki takich specjalistycznych badan czeka sie dosyc długo , zanim je wszytkie zgormadza minie miesiąc
lecznie zalezy od nasilenia choroby i samych wynikow, jeslibęa one wskazywały na tocznia mozesz dostac na poczatek inne leki , kazdy z nas ma ciut inne objawy nie ma dwoch takich samych jednostek tak , mnie takze bola mięsnie nie stawy tak wiec jedno podobenstwo moze być ale mam tez wiele innych dolegliwości nie mozna wiec się tym sugerowac

nie zastanowilo cie jedno ze gdyby istnialo takie urządzenie diagnozujące mozna by było zlikwidowac laboratoria ? bo byłyby zbędne to nastepny sposob wyciagania kasy od ludzi i to sporej kasy
nigdy nie wierz w takie cudowności gyby cos takiego istniało Nobel były murowany a w mediach byłoby az za duzo o tej rewelacyjnej metodzie diagnostyki ale to juz wiesz
zycze ci aby postawiono diagnozę i pomogło lecznie tak abys wrociła do pełni sił
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Olgo...
pierwsze koty za płoty Wink , coś się już dzieje w kierunku postawienia diagnozy więc będzie tylko lepiej...życzę Ci szybkiego zdiagnozowania, optymizmu i powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię Olgo!
Narazie musisz uzbroić się w cirpliwośc,bedą wyniki...wszystko się wyjaśni.
Buziaki dla córeńki.
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Olga. Zyczę jak najmniej bólu! Smile I jak najwięcej radości z córeczki. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Olga!
Czekanie na diagnozę zawsze pobudza nasza wyobraznię - ale to konieczność! Bez wyników przeciwciał i innych badań pomocniczych niewiele można pomóc. Trzymaj się, bądż dobrej myśli.
Pozdrawiam serdecznie. Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

łoo! 5000zł Exclamation nieźle, nieźle Shocked
co do autorytetów - to myśle, że Instytut Reumatologii to znakomite miejsce, wszyskich stamtąd uważam za bardzo dobrych fachowców, w Łodzi nie znam nikogo...

nie, leczenie to nie zawsze sterydy, ale czasami to najlepsza i najskuteczniejsza metoda, zalezy jaką postać ma choroba, o terapii decyduje lekarz, ma w czym wybierać, żaden nie szafuje lekką ręką sterydów każdemu, jeśli się na nie decyduje to znaczy, że ma ku temu powody...

a w ogóle to witaj, przede wszystkim bez paniki i samonakręcania się fachowymi informacjami Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Olgo.Miło Cię poznać.Wiem jak to się żyje gdy boli i nic nie pomaga żeby przestało.Zaczekaj na wyniki i nie denerwuj sie tak bardzo.Jeśli nawet to byłby toczeń to jak widzisz całkiem nie najgorzej się z nim żyje.Trzeba bestję obłaskawić. Uściskaj dzidzię i powodzenia.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka


Ostatnio zmieniony przez Lidia dnia Sro Lip 11, 2007 11:39 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 148
Skąd: bydgoszcz

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Okres znaków zapytanie jest bardzo trudny. Trzymaj się Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cię Olga Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Cię bardzo serdecznie Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ja witam cieplutko.. Very Happy mam nadzieję,ze jak będąa wyniki to zagadka szybko zostanie rozwiazana.. Very Happy
ja tez po porodzie miałam zaostrzenie i działy się rózne dziwne rzeczy ale diagnozę miałam postawiona dopiero po paru latach..przyczyn szukali zupełnie gdzie indziej... Wink u ciebie to kwestia paru dni.. bo wyniki tuż.. tuz.. Very Happy

głowa do góry !-pozdrawiam-ewela Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpadaj zawsze jak będziesz miała ochotę,
tu zawsze znajdziesz zrozumienie Smile
Witaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group