Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wzajemna pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Paź 12, 2010 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://tydzienpisanialistow.pl/index.html

zachęcam do wysyłania kartek Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Paź 17, 2010 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękna moim zdaniem inicjatywa...

Hospicja pomagają osieroconym dzieciom...
Fundusz Dzieci Osieroconych pod patronatem Prezydentowej Komorowskiej

www.funduszdzieci.pl
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musze wam donieść,bo wiem,ze parę osób z was dołożyło się do tego,a i zwyczajnie się ciesze -Patryk Jastrzębski 20.10. przeszedł obustronną transplantację płuc Hôpital Européen Georges Pompidou-właśnie oglądałam jego zdjęcie ze spaceru po korytarzach kliniki bez tlenu Exclamation Very Happy

więcej takich wiadomości,prawda? Very Happy
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

c.d. Smile

APEL
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Joasia180681
Kadet
Kadet


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 32
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Wto Sty 11, 2011 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margaret dzięki Wink


Witajcie kochani.

Kiedyś na forum wspominałam że jestem mamą zastępczą dla 5 dzieciaczków. Teraz buduję rodzinkowy dom dziecka i mam do Was prośbę. Gdyby ktoś mógł wesprzeć moją działalnośc 1 % swojego podatku będe wdzięczna.

Oto apel:

Joanna Bienioszek- Popławska
Zawadzkiego 125
43-229 Rudołtowice.
Tel. 511-186-664



Szanowni Państwo,

Pragnę zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc.

Jako matka zastępcza 5-ki dzieci, dokładnie wiem z autopsji jak trudno wychować je na samodzielnych, pewnych siebie ludzi. Jak ciężko leczyć rany maluchów by znowu mogły zawierzyć sobie i światu, zaufać dorosłym. Jak wiele trzeba włożyć wysiłku i pracy celem niwelacji deficytów rozwojowych dzieci Gorszego Boga. Jak żmudna i długotrwała jest rehabilitacja tych małych skrzywdzonych istot.

Idea rodzicielstwa zastępczego jest nadal tematem stosunkowo młodym, a polityka wsparcia ze strony Państwa w tej materii niewystarczająca. Zazwyczaj otrzymywane wsparcie stanowi kwotę, która przy bardzo skromnym budżecie domowym rodziny jest w stanie pokryć najważniejsze potrzeby dziecka, jeżeli jest ono w normie rozwojowej- dzieci trafiające pod opiekę rodzin zastępczych rzadko, kiedy mieszczą się w normie. Niejednokrotnie obarczone są zaburzeniami sprzężonymi jak ADHD, FAS, RAD, choroba sieroca. Większość z nas nie ma nawet bladego pojęcia jak bardzo dorośli skrzywdzili i wypaczyli te dzieci, jak bardzo okaleczyli ich normalność.
Ta kwota jest dwu-, trzykrotnie lub wielekroć mniejsza niż świadczenia budżetu państwa na dzieci umieszczone w placówkach- państwowych domach dziecka. A biorąc pod uwagę ich często niska sprawność wychowawczą i terapeutyczną dodać by trzeba było olbrzymie koszty społeczne, które będziemy ponosić jako podatnicy na koszty ich złego funkcjonowania społecznego w dorosłym życiu (zasiłki, więzienia, różne formy wsparcia socjalnego tworzonych przez nich rodzin).
Koszt utrzymania wychowanka domu dziecka to kwota rzędu 3 do 4 tysiące złotych miesięcznie, koszty ponoszone przez Państwo związane z częściowym pokryciem kosztów utrzymania dziecka w rodzinie zastępczej to kwota ok. 700- 1100 zł w zależności od wieku i stanu zdrowia dziecka. Przepaść jest ogromna, a mimo wszystko my rodzice zastępczy musimy sobie radzić ze wszystkim- i czynimy to najlepiej jak tylko umiemy, choć czasem stajemy przed trudnymi wyborami, co jest ważniejsze. W powiecie pszczyńskim wszyscy rodzice zastępczy są wolontariuszami- żaden z nas nie otrzymuje wynagrodzenia za swoją 24 godzinną pracę przez 365 dni w roku, bez możliwości urlopu, gdy wychowawcy domów dziecka comiesięcznie dostają wynagrodzenie za swój trud 8 godzinnego otoczenia opieka dziecka osieroconego. Uważam, iż jest to krzywdzące zarówno dla nas jak i dla naszych dzieci- dlatego postanowiłam coś z tym zrobić i podjąć próbę poprawy sytuacji naszych maluchów. Ponieważ sami nie zmienimy polityki, a dawno zapowiadane zmiany w ustawie o pomocy społecznej i wsparciu rodzicielstwa zastępczego utknęło gdzieś głęboko w szufladzie, zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc.
16 września kupiliśmy stary dom z przeznaczeniem na pierwszy w naszym powiecie Rodzinkowy Dom Dziecka. 17 września całą nasza 7 osobową rodziną, plus Babcia z Dziadkiem rozpoczęliśmy w nim remont- co możemy udokumentować zdjęciami, prace szły nam świetnie ponieważ remontujemy ten dom z miłością! Skuliśmy stare tynki, pozrywaliśmy podłogi, fachowcy wymienili nam instalację elektryczną, wodną, wykonaliśmy całą nowa kondygnację, nowy dach wraz z pokryciem i oknami. Teraz jesteśmy na etapie wykańczania naszego domu, ale zaczyna nam brakować własnych środków, dlatego z całego serca chcielibyśmy Państwa prosić o przekazanie nam 1% bądź darowizny z przeznaczeniem na remont i dostosowanie budynku do potrzeb naszych dzieci.

Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ musimy opuścić obecnie zajmowany dom do końca marca 2011 roku. Nie potrzebujemy czegoś wymyślnego, potrzebujemy tylko spokojnego, bezpiecznego domu, z którego już nikt nigdy nie będzie nas wypędzał.


Z poważaniem
Joanna Bienioszek- Popławska.


Dane do dokonania wpłaty 1%.

Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodziezy
"OMNIBUS"
Organizacja Pożytku Publicznego

43-200 Pszczyna
Batorego 26

KRS 0000237488

Bank Spółdzielczy w Pszczynie Nr konta:

42 8448 0004 0027 7196 2001 0001

Z DOPISKIEM " RODZINKOWY DOM DZIECKA POPŁAWSKICH"



Ten dopisek jest niezbędny żeby pieniądze mogły być zaliczone na
nasze konto, tzn. żeby mogły iść na remont.
_________________
Joanna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja o pomocy wzajemnej inaczej i egoistyczniej Embarassed

http://www.blogroku.pl/fotohemera,gwgyv,blog.html

http://www.blogroku.pl/ja-kk,gwh37,blog.html
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joasiu,mam nadzieję,że wasze marzenia się spełnią i zbudujecie dom dla dzieci które tak bardzo go potrzebują Smile to piękne co robicie,gdyby nie ograniczenia spowodowane chorobą i tym ,co przeszliśmy -sama podjęłabym znów to wyzwanie-trzymam kciuki-odezwij się czasem,by podzielić się z nami informacjami(m.in.jak się czujesz ) Smile
kinia,no ja już wczoraj głosowałam Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez juz kinia głosowałam Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postarałam się i ja Wink Very Happy
pozdrawiam
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki dziewczyny Smile

póki co zajmuję 16. pozycję na 1009 blogów....marzy mi się przejście do dalszego etapu, a tam wchodzi tylko 10 z największą ilością SMSów...
i chyba więcej znajomych nie znajdę...

kurczę, gdyby wejść do pierwszej 10-tki Razz
może jakiś sponsor by się do Fundacji napatoczył Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu się Kinia mylisz Very Happy
Mój sms teraz dopiero poszedł,ale poszedł Wink
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można tylko raz na jednego bloga glosować... Very Happy tyle sprawiedliwości Very Happy

a tak czy inaczej, to liczy się ilość znajomych Laughing

dzięki Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to juz zachecaj innych to tylko 1,23zl za sms
mało nas tu jest ? znajomych w diabły
poprosze oddac głos na bloga kini warto bo jest ciekawy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pieniądze ponoć są przeznaczone później na zakup sprzętu dla niepełnosprawnych dzieci Smile
tak było w poprzednich edycjach Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinia i mój głos jest dla Ciebie Very Happy

moja koleżanka też zgłosiła swojego bloga w innej kategorii niż Twoja...jeśli ktoś chciałby oddać na nią głos, proszę... www.blogroku.pl/chatazawsia,gwews,blog.html

podałam jej również link do Twojego bloga, rozpropaguje Go wśród swoich znajomych...w końcu różne kategorie... Wink
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Strona 2 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group