Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wzajemna pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania M
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 682
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 8:03 pm    Temat postu: -- Odpowiedz z cytatem

--

Ostatnio zmieniony przez Ania M dnia Sob Sie 18, 2018 6:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Wam Smile

Basiu jutro zalinkuję bloga Twoje koleżanki i roześlę Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinia dziękuję - to samo zrobiłam z Twoim...życzę Wam powodzenia Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobione Basiu Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anula40
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 483
Skąd: Nowogard

PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinguś i ode mnie poszły głosy,Marta i Kacper tez się przyłączyli Smile
_________________
Żyć to nie znaczy czekać aż burza przejdzie...ale nauczyć się tańczyć na deszczu ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joasia180681 napisał:
Margaret dzięki Wink


Witajcie kochani.

Kiedyś na forum wspominałam że jestem mamą zastępczą dla 5 dzieciaczków. Teraz buduję rodzinkowy dom dziecka i mam do Was prośbę. Gdyby ktoś mógł wesprzeć moją działalnośc 1 % swojego podatku będe wdzięczna.

Oto apel:

Joanna Bienioszek- Popławska
Zawadzkiego 125
43-229 Rudołtowice.
Tel. 511-186-664



Szanowni Państwo,

Pragnę zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc.

Jako matka zastępcza 5-ki dzieci, dokładnie wiem z autopsji jak trudno wychować je na samodzielnych, pewnych siebie ludzi. Jak ciężko leczyć rany maluchów by znowu mogły zawierzyć sobie i światu, zaufać dorosłym. Jak wiele trzeba włożyć wysiłku i pracy celem niwelacji deficytów rozwojowych dzieci Gorszego Boga. Jak żmudna i długotrwała jest rehabilitacja tych małych skrzywdzonych istot.

Idea rodzicielstwa zastępczego jest nadal tematem stosunkowo młodym, a polityka wsparcia ze strony Państwa w tej materii niewystarczająca. Zazwyczaj otrzymywane wsparcie stanowi kwotę, która przy bardzo skromnym budżecie domowym rodziny jest w stanie pokryć najważniejsze potrzeby dziecka, jeżeli jest ono w normie rozwojowej- dzieci trafiające pod opiekę rodzin zastępczych rzadko, kiedy mieszczą się w normie. Niejednokrotnie obarczone są zaburzeniami sprzężonymi jak ADHD, FAS, RAD, choroba sieroca. Większość z nas nie ma nawet bladego pojęcia jak bardzo dorośli skrzywdzili i wypaczyli te dzieci, jak bardzo okaleczyli ich normalność.
Ta kwota jest dwu-, trzykrotnie lub wielekroć mniejsza niż świadczenia budżetu państwa na dzieci umieszczone w placówkach- państwowych domach dziecka. A biorąc pod uwagę ich często niska sprawność wychowawczą i terapeutyczną dodać by trzeba było olbrzymie koszty społeczne, które będziemy ponosić jako podatnicy na koszty ich złego funkcjonowania społecznego w dorosłym życiu (zasiłki, więzienia, różne formy wsparcia socjalnego tworzonych przez nich rodzin).
Koszt utrzymania wychowanka domu dziecka to kwota rzędu 3 do 4 tysiące złotych miesięcznie, koszty ponoszone przez Państwo związane z częściowym pokryciem kosztów utrzymania dziecka w rodzinie zastępczej to kwota ok. 700- 1100 zł w zależności od wieku i stanu zdrowia dziecka. Przepaść jest ogromna, a mimo wszystko my rodzice zastępczy musimy sobie radzić ze wszystkim- i czynimy to najlepiej jak tylko umiemy, choć czasem stajemy przed trudnymi wyborami, co jest ważniejsze. W powiecie pszczyńskim wszyscy rodzice zastępczy są wolontariuszami- żaden z nas nie otrzymuje wynagrodzenia za swoją 24 godzinną pracę przez 365 dni w roku, bez możliwości urlopu, gdy wychowawcy domów dziecka comiesięcznie dostają wynagrodzenie za swój trud 8 godzinnego otoczenia opieka dziecka osieroconego. Uważam, iż jest to krzywdzące zarówno dla nas jak i dla naszych dzieci- dlatego postanowiłam coś z tym zrobić i podjąć próbę poprawy sytuacji naszych maluchów. Ponieważ sami nie zmienimy polityki, a dawno zapowiadane zmiany w ustawie o pomocy społecznej i wsparciu rodzicielstwa zastępczego utknęło gdzieś głęboko w szufladzie, zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc.
16 września kupiliśmy stary dom z przeznaczeniem na pierwszy w naszym powiecie Rodzinkowy Dom Dziecka. 17 września całą nasza 7 osobową rodziną, plus Babcia z Dziadkiem rozpoczęliśmy w nim remont- co możemy udokumentować zdjęciami, prace szły nam świetnie ponieważ remontujemy ten dom z miłością! Skuliśmy stare tynki, pozrywaliśmy podłogi, fachowcy wymienili nam instalację elektryczną, wodną, wykonaliśmy całą nowa kondygnację, nowy dach wraz z pokryciem i oknami. Teraz jesteśmy na etapie wykańczania naszego domu, ale zaczyna nam brakować własnych środków, dlatego z całego serca chcielibyśmy Państwa prosić o przekazanie nam 1% bądź darowizny z przeznaczeniem na remont i dostosowanie budynku do potrzeb naszych dzieci.

Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ musimy opuścić obecnie zajmowany dom do końca marca 2011 roku. Nie potrzebujemy czegoś wymyślnego, potrzebujemy tylko spokojnego, bezpiecznego domu, z którego już nikt nigdy nie będzie nas wypędzał.


Z poważaniem
Joanna Bienioszek- Popławska.


Dane do dokonania wpłaty 1%.

Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodziezy
"OMNIBUS"
Organizacja Pożytku Publicznego

43-200 Pszczyna
Batorego 26

KRS 0000237488

Bank Spółdzielczy w Pszczynie Nr konta:

42 8448 0004 0027 7196 2001 0001

Z DOPISKIEM " RODZINKOWY DOM DZIECKA POPŁAWSKICH"



Ten dopisek jest niezbędny żeby pieniądze mogły być zaliczone na
nasze konto, tzn. żeby mogły iść na remont.


dla przypomnienia Razz

i będę nudna: jak kto ma jakiś znajomych i chce, to niech podsunie głosowanie na bloga Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Joasia180681
Kadet
Kadet


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 32
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinguś bardzo dziękuję za przypomnienie mojej prośby. Nie ma mnie tu ostatnio bo działam ostro na budowie, ale dziś wpadłam żeby serdecznie Państwa zaprosić do lektury historii pewnej mamy zastępczej Wink

http://www.portalwww.eu/pl/artykuly/2011/2/3/bedziesz-moja-mama-cz1/

Jest tez częśc druga do znalezienia na stronce. Dziękuję i pozdrawiam całą ekipę Wink
_________________
Joanna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sob Lut 19, 2011 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temat 1% podatku jest bardzo na czasie...,to i ja wkleję link :

http://nk.pl/#profile/31118094/gallery/album/22/47

Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przekazywanie 1% podatku łatwiejsze niż w ubiegłym roku
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To świeży portal. Myślę,że bardzo przydatny-mężczyznom (przede wszystkim) ,ale i kobietom -może powoli zmieni schemat,że tylko ...mama wie najlepiej? Idea

http://nae-tacie.pl/blog/2011/03/09/tata-do-zadan-specjalnych/

i dla przykładu -Najwpsanialszy tata świata! Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=6496

http://www.sabina.priv.pl/

Cytat:
Pomoc Sabinie.
Zwracamy się z prośbą o zainteresowanie sprawą i pomoc dyplomatyczną dla 21-letniej Sabiny, czekającej na wyrok w tureckim więzieniu Bakirkoy Kadin Kapali...

23 kwietnia 2010 roku na tureckim lotnisku w Istambule została zatrzymana 21 letnia SABINA URYGA, wracająca z 10 dniowej wycieczki do Turcji, studentka 1-go roku GWSP. Od roku jest przetrzymywana bez wyroku w tureckim więzieniu. Została oskarżona o posiadanie substancji odurzających. Tuż przed wylotem do Polski odkryła, że jej walizka jest zepsuta. Tureccy znajomi jej kolegi pożyczyli Sabinie torbę podróżną, jak się później okazało z zaszytymi w środku narkotykami. Sabina trafiła do jednego z tureckich więzień, które słyną z ciężkich warunków.

_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy

ZBIERAMY KLIKI NA SPRZĘT MEDYCZNY DLA DZIECI
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Maj 07, 2011 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomagamy Paulinie

http://pokazywarka.pl/vuuj28/
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brat mojego kolegi zachorował na SM. Choroba postępuje w zastraszającym tempie. Chłopak ma dla kogo żyć- 4 miesiące temu urodziło mu się dziecko.
Żeby mu pomóc potrzebne sa bardzo drogie leki.. Każdy grosz się liczy. Jeśli możecie jakkolwiek pomóc to dziękuję - w imieniu Piotra i Marcina!

http://siepomaga.pl/f/dbamozdrowie/c/324
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2011 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koleżanka prosi o głosy na szkołe jej córki Smile
wystarczy przepisać kod z obrazka i wciskąć GŁOSUJ
jeden głos dziennie Smile

http://www.konkurs.nau.pl/view/item-14/
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 3 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group