Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wzajemna pomoc
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia0312
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 152

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 1:33 pm    Temat postu: Wzajemna pomoc Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje,że piszę w odpowiednim miejscu ,nie naruszam ustalonych zasad i nie urażę nikogo..W razie co proszę o reprymendę..

Od jakiegoś czasu nie daje mi spokoju pewna myśl.. Kilka dni temu ktoś rzucił pomysł w kawiarence, że moglibyśmy zrobić zrzutkę , by pomóc Kindze uzbierać pieniądze na operację.Uważam ,że jest to bardzo dobry pomysł i sama deklaruję chęć pomocy.By ochronić prywatność Kingi proponowałabym,by osoba, która chciałaby pomóc, pisała do Niej na prywatną wiadomość i to Kinga sama decydowałaby komu udostępni swoje dane potrzebne do wysłania pieniędzy..
Co Wy na to ?
I zasadzicze pytanie do Kingi -czy nie masz nic przeciw?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patryk jest 29latkiem walczącym z mukowiscydozą-to o Nim niedawno pisałam.Dziś,w Wydarzeniach ,wszyscy dobrzy ludzie i przyjaciele,znający Go-prosili o pomoc...bo czasu jest mało,a to taki wartościowy człowiek.
Wyobraźcie sobie,że kiedy jest przytomny-książkę piszę-jest doktrorantem prawa,zawsze pomagał innym.Jego determinacja i empatia zasługują na odzew...
Zajrzyjcie tam,przekażcie dalej,pomóżcie w miarę możliwości Smile

PATRYK JASTRZĘBSKI
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.mariuszstepniak.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=27&Itemid=41
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WYŚLIJ SMS O TREŚCI "POMAGAM" NA NUMER 72052 koszt 2,44 zł z VAT.
AKCJA SMSOWA TRWA DO 30 MAJA 2010 r.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też w sumie prawie 20; mam nadzieję, że w końcu wprowadzą ustawę o 0 vat na tego typu akcje

rozglądam się po okolicy i mało kto przeprowadza zbiórki darów
na szczęście znalazłam info, że hufiec ZHP zbiera rzeczy dla dzieciaków, zeszyty, zabawki, przybory szkolne itp
ile ja tego w domu nowego nieużywanego znalazłam w ciągu 30 minut..jestem w szoku Shocked
kurczę, nie wyobrażam sobie, jak można się czuć tracąc wszystko...dosłownie Sad

trzeba jakoś pomóc Exclamation
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale vatu operatorzy się ponoć teraz zrzekli do 30 maja...
mam nadzieję,że u nas też się cos w tym temacie ruszy Confused
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm ceny są podane z vat;
Krzyś też dzieli się swoimi rzeczami....chwilami mu ciężko, ale daję mu do wyboru i wszystkiego oddawać nie musi Wink
ale niech też się uczy... Cool
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i bardzo dobrze,ze uczysz małego-Oldzia też od zawsze oddawała zabawki,książeczki do domu dziecka lub naszego szpitala-również pozwalałam je wybierać,bo i Nadusię obdarowywała...
musze u nas w rejonie dobry wywiad zrobić...
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 6:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że większość zbiórek zacznie się już niebawem, będzie wielkie bum Smile
Na razie sama powódź jeszcze wyrządza tyle krzywd, że chyba nawet media nie ogarnęły się, że trzeba by nagłaśniać akcje pomocowe Shocked
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba masz rację-ja bynajmniej mam nadzieję,ze to w każdym rejonie znajdzie swój odzew Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska walczy z żywiołem. Potrzebna jest pomoc! Woda zalewa kolejne miasta. Zalane są domy, budynki gospodarcze, zniszczone mosty i drogi. Wiele osób straciło cały dobytek życia. W tej chwili najpilniejsze są środki czystości i dezynfekcji, koce, śpiwory, żywność i woda pitna. Powodzianie pilnie potrzebują agregatów prądotwórczych.

Polski Czerwony Krzyż od razu podjął działania, mające na celu pomoc poszkodowanym. Uruchomiliśmy zapasy z magazynów interwencji kryzysowej. Do Krakowa dotarły już pierwsze transporty z pomocą z innych rejonów, dojechał transport z Lublina i Łodzi.

Na zalewanych terenach poszkodowanym pomagają wolontariusze, pracownicy i ratownicy PCK.

Pomóc można także przynosząc do siedzib PCK w całym kraju najpotrzebniejsze rzeczy.

Dary można przynosić do:
Warszawa, ul. Mokotowska 14, pon- pt od 10:00 - 18:00, weekend 10:00 - 17:00,
Magazyny PCK w Warszawie, ul. Mickiewicza 44, ul. Gdańska 4a, ul. Belgijska 5, pon - pt 11:00 - 18:00,
Kraków, ul. Studencka 19, codziennie do godz. 19:00,
Kielce, ul. Sienkiewicza 68, pon - pt 10:00 - 17:00, weekend 10:00 - 14:00,
Katowice, ul. PCK 8, pon - pt 8:00 - 15:00 oraz w siedzibdach Zarządów Rejonowych PCK na terenie Śląska,
Rzeszów, ul. Warszawska 16, pon - pt 8:00 - 16:00, weekend 8:00 - 18:00,
Lublin, ul. Puchacza6, pon - pt do godz. 18:00, weekend 14:00 - 18:00 oraz w siedzibach Zarządów Rejonowych PCK na terenie Lubelszczyzny,
Bydgoszcz, ul. Warmińskiego 10, pon - pt 7:00 - 17:00, weekend 7:00 - 20:00, oraz w siedzibach Zarządów Rejonowych na terenie Kujaw.
Opole, ul. Sienkiewicza 2, pon - pt 8:00 - 17:00, weekend 8:00 - 13:00 oraz w siedzibach Zarządów Rejonowych na terelnie województwa Opolskiego,
Łódź, ul. Piotrkowska 203/205, codziennie od 8:00 - 18:00,
Wrocław, ul. Bujwida 34, pon - pt 8:00 - 18:00,
Białystok, ul. Warszawska 29, pon - pt 9:00 - 15:00,
Gdańsk, ul. Słowackiego 14, pon - pt 9:00 - 17:00, weekend 9:00 - 17:00.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani,proszę was,zajrzyjcie tutaj-każda,naprawdę każda złotówka się liczy prócz czasu jaki Jej pozostał.Ta dziewczyna lezy ze mną na sali,jest wspaniała i dzielna,i bardzo cierpi,i tęskni za bliskimi ,i tak naprawdę bardzo się boi...Będzie film na You Tube lada chwila,wywiad już był w TVP3...

RENATA BANASIK- http://www.renata.webds.pl
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może komuś się przyda

Centra Kształcenia na Odległość Na Wsiach (CKNONW) - O projekcie
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kielczanka walczy o każdy oddech Crying or Very sad
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
justyna1974
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 227
Skąd: KATOWICE

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lista polskich i zagranicznych stron internetowych, których wnętrze kryje niezwykły dar. Wystarczy kliknąć, aby pomóc innym.

Uwaga: lista zawiera wyłącznie w pełni zweryfikowane pod kątem wiarygodności inicjatywy społeczne.

Polskie inicjatywy:

* Habitat for Humanity – inicjatywa, której celem jest pomoc niezamożnym rodzinom w zbudowaniu własnego mieszkania. Habitat for Humanity działa w 100 krajach i przyczyniła się do zbudowania 200 tysięcy domów, dając dach nad głową milionowi ludzi. Średnio na świecie co 24 minuty powstaje nowy habitatowski dom. W Polsce do tej pory pomoc uzyskało 71 rodzin, a kolejne domy są budowane i remontowane.
* Okruszek – Ogólnopolska Akcja Humanitarna – każde kliknięcie w okruszek to zastrzyk finansowy, przeznaczony najbardziej potrzebującym (m.in. ubogim, bezdomnym). Za kliknięcie w chleb sponsor płaci w zależności od umowy 0,05-0,1 PLN.
* Pajacyk – akcja prowadzona od kilku lat przez Polską Akcję Humanitarną, której celem jest zbieranie pieniędzy na dożywianie dzieci w całej Polsce. W roku szkolnym 2008/2009 wysokość środków przeznaczonych na dożywianie dzieci wyniosła 1555441,80 PLN [źródło: Statystki programu Pajacyk].
* Polskie serce – celem akcji jest zbudowanie polskiego sztucznego serca. Dla wielu ludzi, w przypadku najpoważniejszych schorzeń układu krążenia, sztuczne serce może być jedynym ratunkiem. Pieniądze wpływają na konto Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, która wszystkie pieniądze sponsorów przekazuje na rozwój badań nad udoskonaleniem sztucznego serca. Każdego dnia inicjatywę popiera ponad 11 tysięcy osób.

Strony zagraniczne:

Walka z biedą, chorobami i przemocą:

* FreeRice – pomysłowa inicjatywa, której założenie jest bardzo proste: uczymy się i pomagamy potrzebującym poprzez udzielenie poprawnej odpowiedzi. Dobra odpowiedź równa się 20 ziaren ryżu. Obecnie do wyboru jest wiele różnych dziedzin, z których możemy się dokształcić: sławne obrazy, symbole chemiczne, gramatyka i słownictwo angielskie, stolice świata, algebra, mnożenie, a ponadto słownictwo niemieckie, hiszpańskie i francuskie.
* FreeFlour – bliźniacza inicjatywa FreeRice. Tym razem jednak poprawna odpowiedź oznacza jedną łyżkę mąki dla potrzebujących.
* The literacy site – walka z analfabetyzmem, 100% pieniędzy idzie na książki dla biednych dzieci.
* Solve poverty – inicjatywa mająca na celu walkę z biedą.
* The breast cancer site – akcja wspierająca darmową mammografię. Inicjatywa zorientowana jest na wczesne rozpoznanie raka piersi.
* End breast cancer – akcja wspierająca darmową mammografię. Inicjatywa zorientowana jest na wczesne rozpoznanie raka piersi.
* The Hunger Site – najbardziej popularna inicjatywa, której celem jest walka z głodem na świecie.
* Race to stop violance against women – przyczyniasz się do zapobiegania przemocy wobec kobiet.
* Woord Daad – pomagamy lokalnym organizacjom chrześcijańskim w zwalczaniu biedy w Afryce, Azji i Środkowej Ameryce. Po kliknięciu należy dodatkowo wpisać kod z obrazka weryfikującego.
* Caritas Brasileira (PCSA) – akcja brazylijskiego oddziału Caritasu zorientowana na pomoc rodzinom brazylijskim w budowaniu zbiorników wodnych w czasie suszy. Według organizatorów każde kliknięcie odpowiada 0,08 BRL (~0,12 PLN).
* Plan India (Bihar) – poprzez udział w anglojęzycznym quizie wspieramy lokalne inicjatywy społeczne w stanie Bihar w Indii.

Pomoc dla dzieci:

* Asociacion Civil Por Los Chicos – hiszpańskojęzyczny Pajacyk, czyli akcja mająca na celu dożywianie dzieci.
* Care2's Race for Children in Need – pomoc dla różnych dzieci w formie jedzenia i opieki medycznej.
*
The child health site – różnego rodzaju pomoc charytatywna dla dzieci.
* Give a minute – każde kliknięcie oznacza darmową pomoc medyczną dla potrzebujących dzieci.
* Give a smile! – każde kliknięcie oznacza dentystyczne wsparcie malutkich Amerykanów. Akcję czynnie prowadzi The Tom's of Maine Dental Health for All.

Ochrona środowiska:

* To plant an oak with a click – pomagasz sadzić las dębowy.
* The solar site – pomagasz w pozyskiwaniu energii słonecznej.
* Race to save the Rainforest – pomagasz ocalić lasy tropikalne, amerykańskie prerie lub moczary morskie.
* Stop global warming– przyczyniasz się do zmniejszenia się efektu cieplarnianego.
* Die Waldseite – niemieckojęzyczna strona, dzięki klikaniu w STOP fundacja pomaga chronić lasy tropikalne w Malezji.
* A click for the forest – pomagasz ocalić lasy tropikalne.
* Land Care Niagara – pomagasz sadzić drzewa.
* The Environment Site.org – pomagasz chronić środowisko naturalne.
* The rain forest site – pomagasz ocalić lasy tropikalne.

Pomoc dla zwierząt:

* Race to save baby seals – pomagasz ocalić młode foki przed kłusownikami.
* Race for the big cats – pomagasz ocalić dzikie koty (tygrysy, jaguary i leopardy).
* Help pets in Need – pomagasz zwierzakom domowym, szczególnie bezdomnym psom, kotom i królikom.
* Race for the primates – pomagasz ssakom naczelnym.
* Big cat rescue – pomagasz dzikim kotom.
* Protection for Threatened Wolfs – pomagasz chronić zagrożone wyginięciem wilki.
* The animal rescue site – pomagasz potrzebującym zwierzętom.
* Race for the ocean's – pomagasz ratować delfiny, walenie, żółwie i inne morskie i oceaniczne zwierzęta.
* Ecology Fund – inicjatywa znanej na całym świecie organizacji "The Hunger Site Network". Na stronie można wybierać spośród sześciu różnych programów pomocowych zorientowanych zarówno na ochronę zwierząt, jak i roślinność.

Akcje doraźne i inne:

* Haiti, Oxfam America – 12 stycznia 2010 roku Haiti nawiedziło trzęsienie ziemii o magnitudzie 7 w skali Richtera. Dotychczas potwierdzono śmierć 230 tysięcy osób a blisko trzech milionów ludzi mogło ucierpieć w inny sposób: odniosło obrażenia lub zostało bez dachu nad głową. Klikając pomagasz zaopatrzyć ocalałych mieszkańców w wodę bieżącą oraz usługi sanitarne.
* The Bible Site – każde kliknięcie to cegiełka (1/66) na rzecz wysyłania darmowej kopii biblii do jednego z 40 krajów. Dzięki akcji ponad 110 tysięcy wolumenów zostało posłanych w świat.

Opisane wyżej akcje określane są w języku potocznym mianem: klikanie = pomaganie. Szacuje się, że codziennie 4,9 miliona użytkowników Internetu na całym świecie pomaga klikając. Co można zrobić, aby liczba ta się zwiększyła? Poleć tę stronę swoim znajomym.
_________________
Jeśli się cofasz to tylko po to by wziąć rozbieg!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group