Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niskie ciśnienie
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
i-na
Junior
Junior


Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 23

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 6:14 pm    Temat postu: Niskie ciśnienie Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Mam niskie ciśnienie 100/70 ,często 90/60.Ostatnio nie mogę sobie poradzić.Ranne wstanie z łóżka to walka.Po śniadaniu znów mogłabym się kimnąć Embarassed Kilka razy w ciągu dnia nachodzi mnie dziwna senność.Ratuję się kawą,ale żołądek się buntuje.Może macie jakieś swoje sposoby ...
Będę wdzięczna za podpowiedzi.Pozdrawiam serdecznie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,

Ja to zwykle mam 135/85, a czasem dochodzi do 150/90. Z mojej strony - odradzam kawę, bo podnosi ciśnienie na krótko. Poczytaj tutaj trochę Gdy ciśnienie jest za niskie .
Inaczej działa herbata, a właściwie pewien alkaloid teina - działanie odczuwa się z opóźnieniem, ale na dłużej. Nie zmienia to faktu, iż wolę kawę (smakowo), ale piję max 1 dziennie (są wyjątki, ale rzadko). Herbaty: czerwoną i zieloną. Oczywiście mięta, rumianek, melissa i owocowe. Herbata dobra na wszystko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej .
przy niskim ciśnienu zostaw sobie chwile po obudzeniu na poprzeciąganie sie oraz zminy prysznic., pozwoli ci to uniknąc senności z rana i kawa będzie niepotrzebna na dzien dobry.
są tez leki na podwyzszenie cisnienia ,twoje jest niskie, ale jeszcze raczej nie potrzeba wspomagania chemią .
Jeli mozesz ruszaj sie to porawia krązenie i cisnienie troche wzrosnie, sa u nas tacy którzy maja problemy z niskim cisnieniem .mozliwe ,że mają jakieś swoje wypróbowane sposoby.
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja normalnie miałam 130-140/90. Czułam się dobrze. Przy zajęciu nerek niestety muszę brać leki obniżające ciśnienie, najwyższe miewam 120/85, najniższe 90/55. Porażka Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
majka23
Super senior
Super senior


Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 92
Skąd: ślaskie

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Smile ja tez jestem niskocisnieniowcem... to znaczy sie bylam. Kiedys przy cisnieniu 90/60 czulam sie bardzo dobrze, a raz nawet mialam 85/45. Teraz nie wiem czy to po lekarstwach czy po czym ale jak rano wstaje dosyc wczesnie to serce mi wali jak oszalale a cisnienie wyskakuje do 170/110. Dlatego mam problem ze wstawaniem. Godzina 8.00 to jest dla mnie zdecydowanie za wczesnie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też miałam problemy z niskim ciśnieniem. 80/40 to moje najniższe.
Wspomagałam się kroplami ziołowymi "Tet.Leon.card.comp" i ciśnienie naszczęście się unormowało i stan ten trwa do dziś Very Happy . Teraz mam przeważnie +- 110/70. Ważny jest - tak jak pisze Monika - ruch, ruch jeszcze raz ruch. Najlepiej na świeżym powietrzu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
i-na
Junior
Junior


Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 23

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem,że ruch pomaga.Co z tego;głowa mówi wstań,a reszta jęczy jeszcze chwileczkę Embarassed Myślę,że nakłada się na to ostatnio nie najlepsza kondycja psychiczna Sad Cała nadzieja w słonku,które dodaje energii.
Dzięki za tak szybki odzew Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niskie ciśnienie też je mam-90/50 to taka norma. Kiedyś było wyższe ale wydaje mi się że jeden lek który biorę mi je obniża. Czasami mam tak gwałtowne spadki ciśnienia że robi mi się słabo, zdarzyło mi sie nawet kilka razy zędleć. Najlepszy był numer jak zędlałam kiedys w szpitalu podczas rozmowy ze swoją panią dr prowadzącą. Fajnie to musiało wyglądać rozmawiam z nią spokojnie na korytarzu i nagle fik nie ma mnie.
Kawa to pomoc tylko na chwilkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zawsze mialam dobre cisnienie... jak doszla nadczynnosc tarczycy to gwaltowanie poszlo duzo w gore.... teraz mam niskie ale trudno sie dziwic skoro jstem na 240mg propranololu... lekarze sie dziwia ze jeszcze taka dawke wytrzymuje Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodatkowym sposobem przy niskim cisnieniu jesli robi sie słabo nalezy kucnąć i włożyć głowę miedzy kolana....pochylic sie jak najnizej, wytzymac na chwilę i powoli wstać ...tak postępuje moja lekarka , ma bardzo niskie ciśnienie.
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy
Przy niskim ciśnieniu polecam herbatę. Jeśli żolądek dokucza lepiej wystrzegać się kawy. Moja lekarka zawsze mi tak radzi. Mam wysokie ciśnienie i kiedy zbijam tabletkami to czasami może spaść to zbyt niskiego i wtedy pani doktor poleca tylko i wyłącznie filiżankę mocnej herbaty.
Kiedy robi Ci sie słabo i czujesz, że zaraz będzie "odlot" należy zrobić skłony-krążenie szybko się poprawia (to pomaga) . Monika też o tym pisze.
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sob Maj 13, 2006 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej I-na!!! Też mam kłopoty z niskim cisnieniem,bardzo to dokuczliwe...
Na dodatek mam zaawansowana osteoporozę,więc strach przed upadkiem. Z zasady nie wchodze do dusznych pomieszczeń,nawet w poczekalni do lekarza,siedząc zrobilo mi się słabo. :cry:No cóż takie cisnienie,jak 80/40 robi swoje... Powiem Ci,że od czasu,jak biore antydepresanty-od stycznia-cisnienie mam ok.105-110/65-70. Niestety,nadal musze unikac gwałtownego wstawania,upałów,czy tłoku w sklepie.
Wiem jak to jest,człowiek chodzi jak pijany,ciągle chce sie spac,nogi i ręce zimne. Teraz neurolog zapisała mi lek na zaburzenia krążenia-zobaczymy,co dalej.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Maj 13, 2006 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej
ja też mam niskie ciśnienie 90/50 90/60, a co dziwne mam zawsze wysoki puls ok/powyżej 90.
kawy mam dość, piję zieloną herbatę i herbatę MAte. kiedyś sięgałam też po tabletki KOfex czy coś takeigo, ale nie pomagały.. jakoś się przyzwyczaiłam do tego. jeszcze latem wiosną ujdzie, ale zimną i jesienią to spałabym cały czas Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Natka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 304
Skąd: Słupsk/Gdańsk

PostWysłany: Sob Maj 13, 2006 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja równięz mam niskie ciśnienie. 80/60 u mnie to normalne.kiedys pielęgniarka w szpitalu tak bardzo sie tym przeraziła że mierzyla mi ciśnienie dwoma aparatami(myślała że to z ciśnieniomierzem cos nie tak)zmierzyła mi na obu rękach.
czasem bywa to uciążliwe ,kawa czasem pomaga.
_________________

Kochać i być kochanym to tak,
jakby z obu stron grzało nas słońce.

[ Dr Davis Viscott ]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i-na jesz moze tabletki na cisnienie? jezeli tak zapytaj lekaza czy mozesz jej jesc wieczorem. to pomaga na cisnienie a jednoczesnie w dzien bedziesz miec normalne a nie takie niskie. na podwyszszenie jest najlepsza mocna herbata. dla mnie najlepsza jest czarna pomaga na dlugo i skutecznie.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group