Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Maście, receptury

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 9:36 am    Temat postu: Maście, receptury Odpowiedz z cytatem

Tak sobie myślę, że jest tu trochę osób mających w związku z naszymi chorobami (albo i całkowicie niezależnie) problemy skórne.
I w związku z tym może stwórzmy miejsce gdzie będzie można się wymieniać przepisami na sprawdzone maści recepturowe. Bo z doświadczenia wiem, że czasami dobrze skomponowana maść robiona z apteki może zadziwiająco fajnie sie sprawdzić. Ja trochę różnych już miałam tylko niestety nie zawsze zostawiałam sobie kopie recept Crying or Very sad

Została mi się maść, którą stosowali mi w (i po) szpitalu - antybiotykowa
- amikacini 1,0
- anesthesini 5,0
- vaselini
- lanolinii
aa ad 100,0

Problem polega tylko na tym że podobno nie dostanę już amikacyny - tak mi powiedzieli w aptece. Dziś idę do lekarza zobaczę co mi powie. Może cos podobnego wyszuka.
Maść nawet dobrze sprawdzała mi się przy paskudnych ranach. Anestezyna działa przeciwbólowo a amikacyna przeciwbakteryjnie. Tylko że amikacyna nie była lekiem recepturowym dlatego policzyli za nią jak za lek pełnopłatny (dlatego maść nie kosztowała mnie standardowo 5 zł tylko chyba ponad 30) ale i tak było warto.
Dam znac co mi sie uda dziś załatwić.

Jeżeli macie jakieś "przepisy" na recepturowe maście to podawajcie i piszcie jak się sprawdziła i na co jest dobra. Bo czasami nawet nie wiemy jakie "cuda" można dostac z apteki za 5 zł Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i faktycznie pani dr powiedziała że amikacyny niet. Ale niestety nic w zamian nie wymyśliła i odesłała oczywiście do dermatologa.
Trudno. Będzie to musiało zaczekać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christa
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 3
Skąd: Ostróda

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 11:13 pm    Temat postu: przepis na maść Odpowiedz z cytatem

Pomysł z dzieleniem się przepisami na naszą zbolała skórę jest świetny.
Dziś pomyszkowałam w receptach i zamieszczam jeden przepis. Jestem tu nowa i jeszcze nie za bardzo umiem się poruszać po tym forum bo napisałam już powitanie i pare słów o sobie. Napisałam też wczoraj 1 przepis na maść i nie mogę ich znaleźć ale powoli .... nauczę się.Jeśli poszły nie tam gdzie trzeba to mam nadzieję,że moderator przeniesie do odpowiedniego działu i bardzo przepraszam.
Niżej załączona maść jest świetna na skórę po "przejściach" bo szybko działa regenerująco i nawilża.
Vit A 5,0
Vit E 5,0
Urea 5,0
Wazelina ad 100,0
Często ją stosuję bo nie mogąc używać gotowych kremów czy też balsamów tych z drogerii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
christa
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 3
Skąd: Ostróda

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 11:33 pm    Temat postu: maście i kremy Odpowiedz z cytatem

Przy ostatnim zaostrzeniu problemów skórnych z racji mi. zespołu Sjogrena, alergii i atopowego zapalenia skóry ( suchość, pieczenie, świąd.duża nadreaktywność na wiele czynników )dostałam maść o takim składzie :

HYDROCORTIZON 1,0
UREA 6,0
HASCOBAZA AD
to jest skład na 200,0 ml

Stosuję od 10 dni i faktycznie czuję poprawę.Kończy sie opakowanie i powtórzę je.Ważne jest w tej maści to, że nie jest tłusta, nie klei się do ubrań itd Można bez dyskomfortu stosować ją zarówno wieczorem jak i w ciagu dnia.
Mam też inne recepty - sprawdzone wielokrotnie - odszukam i napiszę - może komuś sie przyda.
Pozdrawiam i przepraszam za zdublowanie tematu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Christa - witamy bardzo serdecznie i bardzo dziękuję za odzew!
Maście dobre przy atopowym zapaleniu skóry jak najbardziej poszukiwane! - poza moim cyrkiem ze skórą to AZS to choroba rodzinna Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christa
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 3
Skąd: Ostróda

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 10:56 pm    Temat postu: maście i kremy Odpowiedz z cytatem

Czasami na "chwilę" rezygnujemy z mazidełek > nikt mi nie powie, że to przyjemność i stosujemy gotowe kremy z aptek. Ja w alergię bawie się prawie 23 lata i nauczyłam się z tym żyć. Ale... ostatni "nabytek" zespół Sjogrena,to już całkowicie mnie "wysuszy" i zaczynam się bać.
W ostatnim okresie pokazało sie takie cudo w działaniu > Cetaphil MD Dermoprotektor do twarzy i całego ciała-głęboko nawilża a jednocześnie ułatwia wchłanianie miejscowych leków.Jednym słowem rewelacja.Cenowo to tak sobie ale wydajny.Sporo tańsze są produkty ATOPRA do skóry atopowej, wrażliwej i suchej. Oba używam i widze efekty dlatego dzielę się doświadczeniami choć nie wiem czy wolno tu cytować nazwy? To wszystko w trosce o nasze zdrowie i aby jak najmniej ludzi z podobnymi kłopotami błądziło.
Pozdrawiam i uciekam na 3 tyg do szpitala życząc wszystkim zdrowia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Patrycja26
Junior
Junior


Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 5
Skąd: Darłowo

PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 6:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli Was zainteresują nalewki na bóle stawów .....
Moja śp Babcia leczyła się tylko naturalnie ( tzn tylko zioła i to co można dostać od natury ) i na bóle stawów robiła mojemu mężowi ( bo Babcia zmarła zanim moja córka zachorowała ) takie mazidła :
1) młode paprocie leśne trzeba było wcisnąć do słoja i zalać spirytusem odstawić w ciemne miejsce na 2 tygodnie . potem paprocie wywalić i przelać płyn do butelki i smarować bolące stawy .
2) małe kasztanki ale takie naprawdę młode wielkości wiśni tak samo do słoja tak samo spirytus ale odstawione na co najmniej 3 tygodnie . Potem przefiltrować i tak samo smarować .
A co do problemów skórnych robiła maść nagietkową ( ze smalcu i kwiatów nagietka ) ale po przepis na maść muszę pojechać do cioci . Jeśli ktoś będzie chciał Wink
_________________
Serce człowieka poznasz po jego stosunku do zwierząt .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group