Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Objawy uboczne...(rozstępy)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ukrywam, że to jest bardzo trudne...ja też często myślę: kto zechce taką z rozstępami, chorą, kulawą (od czasu do czasu), bladą, z gębą okrągłą (od czasu do czasu) itp itd

teraz jest lans piękna, jędrności, nieskazitelnego ciała....niby gada się o tolerancji, ale jak ktoś troszkę inaczej wygląda to już jest spychany na drugi (boczny gorszy) tor Rolling Eyes

jak leżałam na różnych ortopediach, to spotkałam wiele kobiet z chorymi pokrzywionymi kręgosłupami; wielkimi garbami...na ulicach ich nie widać, bo kryją się w domach Confused Sad

nasze rozstępy przy tym, to pikuś...nie każę ich pokochać, czy lubić, ale zaakceptować, bo to już jest część nas...nie cofniemy raczej tego (no chyba, że ktoś wyda kupę kasy na chirurga)...

a żeby ktoś drugi nas pokochał i zaakceptował, to pierwszy krok należy do nas; bo jak sami siebie nie pokochamy i nie zaakceptujemy, to sprawa przegrana.....będzie ciągłe niedowierzanie i pytania: "czy ty mnie serio kochasz? czy ty mnie nie oszukujesz? jak możesz mnie kochać, jak ja taka brzydka jestem/mam rozstępy?" itp itd

każdego ranka po przebudzeniu powtarzajmy "JESTEM WSPANIAŁA/ŁY" "KOCHAM SIEBIE"
Very Happy Very Happy Very Happy
od czegoś trzeba zacząć Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do tolerancji mam te same spostrzeżenia ,człowieka który w czymkolwiek odbiega od narzucanych nam wizerunków zostaje od razu uważany za "gorszy gatunek " Confused to przerażające ,bo przecież wszyscy jesteśmy ludźmi ...czy choroba eliminuje nas z tego grona Rolling Eyes

samoakceptacja to bardzo trudny i pracochłonny proces ,ale warto pokochać siebie ,żeby potem z czystym już sumieniem,bez niepewności i pozytywnymi myślami oddać to co mamy najlepszego ukochanej osobie Very Happy

a rozstępy ,czymże są wobec cierpienia innych ludzi ...bez rąk,nóg ,niewidomych czy niesłyszących ,oszpeconych i kalekich ...jeśli to miałby być mój jedyny problem to pomyślałabym ,że już całkiem mi się w głowie poprzestawiało Rolling Eyes
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

są one pewnym dyskomfortem psychicznym....ale nie spędzają mi snu z powiek...z wiekiem mądrzeję i może w końcu całkowicie siebie zaakceptuję Very Happy
pracuję nad tym od kilku lat w końcu Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z Twoim podejściem do życia nic nie jest nieosiągalne Kiniuś Wink Very Happy
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pią Maj 08, 2009 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinguś, Ziarenko- jestescie wspaniałymi, mądrymi dziewczynami...To nie do końca jest prawda, że tylko te śliczne i zgrabne znajdują swoje szczęście - wystarczy popatrzeć na naszą rodzinkę - ileż z nas zmagało sie z różnymi fazami swojej choroby, z różnym wygladem swojego ciała...A jednk mężczyźni są przy nas- mój już...och...pewnie więcej niż niejedna z Was ma lat... I wierzcie mi - w sytuacjach intymnych prawdziwy, zakochany facet nie widzi takich drobnych "defektów" - widzi nas - prawda dziewczyny z tzw. stażem???? Wink Very Happy
Czasem trzeba szczęściu wyjść na przeciw, a nie bać się odslony przed mężczyzna - w szerszm znaczeniu oczywiście...Oni lubia szczerość, zresztą, jak my wszyscy chyba,
Pozdrawiam i trzymam kciuki...Dajcie sobie szansę, nie chowajcie się - nie może być tak, jak pisze Ziarenko - że nie była na Juwenaliach, mimo, ze już 4 rok studiuje... Pozwólcie sobie na szaleństwo- jak nie teraz, to kiedy??? Laughing
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Maj 08, 2009 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam mega mnustwo kompleksow ale mam taka kolezanke w klasie smialo moge ja nazwac swoja przyjaciolka, niska z odstajacym brzuszkiem do najszczuplejszych nie nelazy i uwielbiam ja za to, ze sie nie przejmuje tym jak wyglada ubiera sie jak chce, wszystko co inni o niej mysla ma w glebokim powazaniu i ja powoli zaczynam sie tego od niej uczyc Laughing

jedyne co w sobie kocham to swoj mega super extra charakter i to, ze wiele osob tak uwaza.
wczoraj w zyczeniach od znajomych slyszalam ciagle: nigdy nie zmieniaj charakteru i masz byc dalej taka szurnieta

i to mnie okropnie podbudowywuje

wzielam sie za siebie w ciagu 5 tygodni schudlam 4 kg i jestem z siebie mega dumna Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Pią Maj 08, 2009 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Didulka bo koleżanka ma zdrowe podejście do życia ...oj chciałabym taka mieć koło siebie Cool mnie się czasami wydaje ,że mimo 36 lat jestem nadal ta zagubioną ,pełną kompleksów nastolatką Rolling Eyes i wkurza mnie to Evil or Very Mad
ja tez teraz się wzięłam za siebie ,na razie omijam słodycze szerokim łukiem ,choć czasami taka mnie chętka nachodzi Embarassed ...wydaje mi się że schudłam i nawet mąż tak mówi ...ale chyba na razie stawanie na wadze mnie przerasta Confused
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, nie chcę się czepiać, ale miało być chyba o rozstępach...
Wracając zatem do meritum sprawy - pierwszych rozstępów dorobiłem się jeszcze przed chorobą, od siłowni. Później, kiedy przestałem ćwiczyć, zanikły, myślałem, że na zawsze. A jednak!
Wróciły z wielkim hukiem po zaostrzeniu (czyt. po ustaniu stanu zapalnego mięśni)... Na szczęście nie było ich dużo i w niezbyt widocznej okolicy - poniżej bioder. Poza tym po jakimś czasie (niecałe pół roku) mocno zbladły. Na dzień dzisiejszy są właściwie niewidoczne...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz to tylko pozazdrościć...u kobiet niestety nie tak łatwo pozbyć się rozstępów Confused huśtawki hormonalne i sterydowe nie pozwalają na luksus całkowitego zaniku Crying or Very sad mamy zupełnie inną skórę od mężczyzn a wiadomo z wiekiem staje się ona jeszcze na dodatek mniej elastyczna Rolling Eyes

tak sobie teraz pomyślałam ,że rozstępy to też swoiste pęknięcia skóry powstałe w wyniku hmm urazu ,czyli jak na mój gust można to zaliczyć do grupy blizn ...na naszym rynku są preparaty oparte na wyciągu z cebuli ,ja kiedyś używałam na moją bliznę pooperacyjną specyfik "contractubex"(nie pamiętam czy tak to się pisze) lub tańszy cepan ...wybielają i zmniejszają widoczność powstałych uszkodzeń ...może to byłoby jakimś wyjściem Rolling Eyes ...ewentualnie zawsze można próbować surowej cebuli ...gorzej z otoczeniem Mr. Green
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze pogrzebałam w necie i znalazłam krem na rozstępy FISSAN ,cena dość atrakcyjna ,bo ok 20 zł za tubkę a poza tym z oceny wynika tu pozwolę sobie na cytat pani stosującej ten specyfik :

...Krem jest bardzo wydajny, przyjemnie pachnie, konsystencja jest gęsta a sama zawartość ma beżowy kolor. Krem wmasowuje się bardzo łatwo, nie pozostawia tłustej lepiącej warstwy. Podczas masażu i po nim daje się odczuć mrowienie i przyjemne ciepło. Po kilku dniach stosowania zauważyłam, że skóra jest napięta, i rozstępy znacznie się zmniejszyły. Znikło również nieprzyjemne swędzenie brzucha a co za tym idzie skóra jest super nawilżona...

może warto spróbować Wink Very Happy
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mogę tylko napisać tak, krem FISSAN nie likwiduje rozstępów---ja wypróbowałam wszystkie kremy po kilka tubek, nawet VICHY Rolling Eyes kasy kupę poszło grrrrr

a opis kremu---kobita se kupiła krem i przyniósł jej ulgę, bo nawilżył i napiął skórę; ma też pewnie jakieś właściwości kojące (gęsta konsystencja wskazuje na to wszystko) Very Happy

ale to samo ma kupa innych zwykłych, czy tam ujędrniających balsamów Very Happy jeśli będziemy regularnie odżywiać skórę, to zrobi się milsza, napięta Razz ale rozstępy szczególnie te posterydowe nie znikną Sad niestety Sad

co do Cepanu (czy droższego odpowiednika Contratubex): stosowałam parę miesięcy na bliznę po operacji, efekty niewielkie, ale tym się akurat nie przejmuję Very Happy
a ile tubek by trzeba było kupić, by posmarować wszystkie rozstępy na ciele Shocked Shocked Shocked Shocked kasy też sporo pójdzie, bo też nie są to tanie rzeczy Confused

ja jestem za masażem skóry rękawicą, gąbką oraz porządne nawilżanie jej; to ma lepsze rezultaty wg niż te wszystkie maści/kremy przeciwko rozstępom
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiniuś masz rację oczywiście ,ale może komuś akurat pomoże Wink Very Happy każdy z nas reaguje inaczej na leczenie a więc i na różnego rodzaju kremy i maście również Very Happy ...ja też używałam contratubex na bliznę po operacji serducha ,zrezygnowałam ,bo stwierdziłam ,że również nie jest to priorytet ,ale wiem ,że działa i to bardzo skutecznie ...blizna zbielala i zrobiła się płaska Cool ...myślę ,że zawsze warto próbować Very Happy
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KICIU ja go używałam w czasie ciąży i bardzo sobie chwalę Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no bo FISSAN jest właśnie zalecany przy ciąży Smile Very Happy Smile
co innego jest działanie zapobiegawczo, a co innego na istniejące już rozstępy Very Happy

Kiciu super, że tak Ci pomógł Contratubex Smile ja bliznę miałam płaską/wklęsłą-ładną (postarał się doktor), więc dużo Cepan nie zdziałał hihi

próbować zawsze można Smile mi teraz po prostu żal tyle kasy wydawać Cool wolę jakiś ciuch za to albo kolczyki kupić Very Happy
kiedyś (na początku, gdy rozstępy wyskakiwały jak grzyby po deszczu) próbowałam wszystkich kremów-zawzięcie...spłukałam się strasznie wtedy, a rozstępy są nadal....mi wystarczy dobry ujędrniający balsam Smile

może spróbuję Cepanem potraktować co większe rozstępy Smile tylko to trzeba regularnie robić hehehe Laughing
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to mnie bardzo pocieszyłaś Paproshka ...mam rozstępy na brzuchu i plecach ,ale to akurat nie problem ,bo ich tak bardzo nie widać ,bo są blade...ale na biust w takim razie spróbuję ,bo to akurat mi przeszkadza i może coś nie coś zyskam na wyglądzie Wink Very Happy

Kiniuś regularne stosowanie to podstawa efektywności ,tak ,że popieram Twoje słowa w 100% Very Happy
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho


Ostatnio zmieniony przez kicia73 dnia Pon Maj 11, 2009 6:51 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group