Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Densytometria - Ostrzeżenie!
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beti9
Junior
Junior


Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 4:58 pm    Temat postu: Densytometria - Ostrzeżenie! Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich ENCORTONOWCOW
Pragnę dziś zwrócić Waszą uwagę , dzieląc się własnym doświadczeniem.
W wielu przychodniach,szpitalach,klinikach, centrach medycznych itd od wielu lat pojawiają się plakaty , zapraszające na bezpłatne badanie gęstości kości z zapewnieniem bezpłatnej konsultacji lekarskiej. Trzykrotnie byłam uczestniczką takich badań i trzykrotnie uzyskalam dobre wyniki badań , wykluczające osteoporozę.Trzecie badanie robiłam celowo , z premedytacją aby udowodnic sobie prawdziwosć WIELKIEGO OSZUSTWA.Od 25 lat leczę się encortonem , czego następstwem jest mocno zaawansowana osteoporoza - zdiagnozowana 1,5 roku temu rezonansem magnetycznym.Po konsultacji wielu specjalistów,podano mi 12 kursów chemioterapii PAMIFOS. Trzecie i z całą pewnością ostatnie takie moje badanie " na zaproszenie" było 20 grudnia 2007r z wynikiem badań "BARDZO DOBRYM" . W trakcie wymuszonej konsultacji lekarskiej DOCIEKLIWIE pytałam o prawdziwosc wyniku i tolerancję błędu aparatu - prawidziwość wyniku 100%, tolerancja błędu 5%. Po ujawnieniu swojego przebiegu leczenia , zostałam WYPROSZONA od LEKARZA KONSULTANTA, ktory po moich uwagach dotyczących OSZUSTWA , kazał się odizolować od pacjentów w czasie badań.
Jestem przekonana , że firma wykonujaca powyższe badania nie ma na celu dobra pacjenta lecz rozpowszechnianie konkretnych preparatów wapniowych bazując na słabości bezradnych , schorowanych , niekiedy starych ludzi.
Po osobistych doświadczeniach , chciałabym zapobiec być może nawet tragedii innych chorych z "BARDZO DOBRYMI WYNIKAMI" po takim badaniu.
Uszczuplenie portwela poprzez zakup preparatow wapniowych , zalecanych przez tę firmę nie rowna sie z późniejszą tragedią, rozwijającej sie - nie leczonej osteoporozy .

Pozdrawiam serdecznie
Gonia (toczniowa-babcia) wraz z sekretarką beti9
_________________
beti9
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ech, ci szarlatani...
miło poczytac o zdemaskowaniu oszustów,
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno co mi się nasuwa to to, że jednak uogólniać nie można. Nie wiemy co to za firma i na jakich warunkach weszła do placówek medycznych. Reklama bez kontroli w placówkach medycznych? Bez wnikania ze strony zarządzających tymi placówkami? Bez podejrzeń ze strony lekarzy chociażby? Tyle lat i nikt tego nie sprawdza? Po drugie - jakie dalsze kroki podjęłaś i czy planujesz podjąć? Skarga celem wyjaśnienia całej sytuacji?

Ze względów racjonalnych i zwykłej ostrożności nie wiem, czy wskazane jest rzucanie oskarżeń czy ostrzeżeń podpartych jedynie własnymi odczuciami, jakiekolwiek by one nie były, bez chociażby konsultacji zewnętrznych. To, jak napisałem, wymaga wyjaśnienia przez właściwe organy. Jeśli masz poważne wątpliwości, polecam dalsze kroki. Z chęcią poczytam doniesienia bieżące Wink

Pytanie kolejne, które pojawia się przy okazji: co na to np. lekarz prowadzący? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
beti9
Junior
Junior


Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miło nam , że widzimy zainteresowanie tematem i o to własnie chodzi.
Nie jest moim zamiarem nikogo oskarżać,pragnę tylko zwrocić uwagę i wyostrzyć czujność zainteresowanych... to nie tylko odczucia , to fakty poparte dokumentacją medyczną , po badaniu otrzymałam na piśmie pozytywny wynik wykluczający osteoporoze. Jak pisałam , badanie było 20 grudnia br.... więc niedawno. Okres świąteczno - noworoczny spowalnia moje działanie ale nie mogłam sobie odmówić podzielenia się TYM z WAMI .
Gonia(toczniowa-babcia)
_________________
beti9
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dostałam takie zaproszenie na badanie leżąc w szpitalu na oddziale reumatologii , niestety chciałam sprawdzić jak postępuje moja osteoporoza, wyniki świetne tylko się cieszyć , Wink miałam profilaktycznie zakupić jakieś medykamenty czyli podobne doświadczenie jak Goni
lekarz prowadzący wzruszył ramionami twierdząc że każdy oddział jest na własnym rozrachunku i że zarabia pieniądze jak może tylko dlaczego kosztem chorych , których nie zamierzają leczyć?
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, nie przeczę. Nie miałem doświadczenia w tej materii, więc dlatego łatwiej zachować mi jakiś dystans.
Ale skoro "za każdym razem" (nawet wyraźnie chorych) wyniki są dobre, to jednak warto sprawę ruszyć, prawda? Beti9 nie krępuj się. Być może zadziałasz dla dobra wspólnego Wink
Tak czy siak, powyższa informacja dostarcza więcej pytań niż konkretnych odpowiedzi.
Mowa o "wielkim oszustwie", które trwa od wielu lat (za wiedzą oficjalnego środowiska lekarskiego? Shocked ), którego nikt nie weryfikuje i kwituje "wzruszeniem ramion". Cóż to znaczy "wymuszona konsultacja lekarska"? U kogo? Lekarza związanego z tą firmą, tak?
Pytam, bo całkiem niedawno do wielu osób rozsyłane były emaile z zaproszeniami na badania/leczenie przeprowadzane przez "lekarkę z Moskwy", ale to nie była akcja plakatowa w placówkach medycznych.
Naprawdę, jestem ciekaw, co na to powiedziałby lekarz prowadzący. Ja tam bym się nie wahał. Są błędy i nadużycia - do weryfikacji. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wszystkie badania są oszustwem
ja mam zazwyczaj wyniki w granicach normy i to jest prawda, na rezonansie też nie widać zmian
ale niektórzy ludzie wychodzili ze złymi wynikami, wskazującymi na osteoporozę
więc nie wolno tu uogólniać i mówić, że te badanie to wielkie oszustwo
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
beti9
Junior
Junior


Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje Ludmiło , widzę ze nie jestem wyjątkiem wkręcenia... niestety nie znamy firmy , ktora jest organizatorem tych badan.
Mam plakat zapraszający w ręku - nigdzie nie ma choćby namiastki danych organizatora.
Dlatego warto miec oczy otwarte a czemu nie uczulic innych skoro mam taką możliwosc tutaj..

Gonia (toczniowa-babcia)
_________________
beti9
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie przekręty są i w innych sytuacjach , kiedyś w szkole , w której pracuję pewna firma za odpłatnością i zgodą rodziców badała dzieci , było to badanie dotyczące postawy , plus badanie stóp.
wszystko wydawało się legalne- sprawdzalne..
niestety wyniki nigdy nie dotarły do zainteresowanych , którzy zapłacili po 40 zł razy ilość zdecydowanych uczniów a średnio badało się ok80% klasy.
dzwoniliśmy pod wskazany adres i telefon : ciemno , głucho, nikogo nie ma w domu.......
czuliśmy się współodpowiedzialni za to oszustwo, myslę ,że rodzice też tak to odbierali. dlatego nigdy więcej.
szkoła nie może odpowiadać za takie atrakcje , co iwęcej czuła się ,że mogła pomóc
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
beti9
Junior
Junior


Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIELKIE OSZUSTWO - to temat ktory miał zwrocić WASZĄ uwagę i zainteresowanie.
Nie chcę uogulniac - to tylko mój namacalny przykład DOBRYCH WYNIKÓW z zaawansowaną osteoporozą. Być może temat zbyt ostro ujęty dla niektorych ale ja czuję się wlasnie oszukana i nie znalazłam innego określenia a zanim moje ewentualne dalsze działania przyniosą efekt , komus jeszcze moze sie przytrafić podobna sytuacja.
Robercie : wydruk badania otrzymalam od obsługującego aparat , z interpretacja dobrego wyniku - nie kwalifikującego do konsultacji miejscowego lekarza ( w tym samym pokoju) dlatego wymusiłam dodatkową interpretację poprzez konsultację lekarza, ktory jak pisałam wczesniej potwierdził wynik.
_________________
beti9
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Agnes
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 122
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Densytometria kości nadgarstka, pięty albo przedramienia to badanie PRZESIEWOWE, przeznaczone da zdrowych ludzi, mające na celu "odsianie" przez grube sito osób z niezłymi wynikami i pozostawienie na nim tych z poważnym problemem.
I spełnia tylko taką rolę, ale absolutnie nie może służyć do diagnostyki osób, które mają jakieś dolegliwości ze strony układu kostnego czy przyjmują długotrwale sterydy, czy z innych przyczyn powinny kontrolować "gęstośc" kości.
To tak, jakby osobę leczona od dawna na cukrzyce zakwalifikować jako zdrową na podstawie jednego badania poziomu cukru we krwi, organizowanego przez jakieś ośrodki.
Ogólnie to całą densytometrię można nazwać oszustwem, bo często nie ma korelacji między wynikiem badania a częstością złamań. Wielu lekarzy jest zdania, że badanie to niczemu nie służy. Ale nikt nikogo celowo nie oszukiwał, po prostu praktyka pokazała, że przydatność badania jest niewielka.
Wiele już wprowadzono "cudownych" badań, mających dawać jasny obraz stanu zdrowia poszczególnych narządów, i po czasie okazało się, że nie są tak genialne, jak się pierwotnie wydawało. Oczywiście są dobre, ale nie dla wszystkich i nie w każdym przypadku.
A propos tej "nieuczciwej" firmy, myślę ze zdecydowanie bardziej skłoniliby ludzi do zakupu ich preparatów, gdyby wyniki były kiepskie...

Nie wolno nazywać nikogo bezpodstawnie oszustem cudów nie ma, za "bezpłatne" dla nas badania ktoś musi zaplacić i trzeba znaleźć jakiegos sponsora. Choćby firmę sprzedającą w tym wypadku preparaty wapnia czy co tam jeszcze. Ale to nie znaczy, że firma celowo fałszuje wyniki, by namowić do zakupu tych preparatów!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
beti9
Junior
Junior


Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"A propos tej "nieuczciwej" firmy, myślę ze zdecydowanie bardziej skłoniliby ludzi do zakupu ich preparatów, gdyby wyniki były kiepskie... "
AGNES, to sluszna uwaga i wlasnie takie wyniki były również...
slyszałam wypowiedź lekarza konsultanta - do bezradnej staruszki , ktorej własnie zalecał ten konkretny preparat , twierdząc że kazdy inny zaszkodzi jej , powodując wrzody żołądka

POWTÓRZĘ RAZ JESZCZE - NIE OSKARŻAM NIKOGO - lecz przestrzegam na swoim przykładzie.
_________________
beti9
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Agnes
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 122
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam, że nie rozumiem, bo w swoich postach powyżej pisalaś:

"Trzykrotnie byłam uczestniczką takich badań i trzykrotnie uzyskalam dobre wyniki badań , wykluczające osteoporozę.Trzecie badanie robiłam celowo , z premedytacją aby udowodnic sobie prawdziwosć WIELKIEGO OSZUSTWA.Od 25 lat leczę się encortonem , czego następstwem jest mocno zaawansowana osteoporoza - zdiagnozowana 1,5 roku temu rezonansem magnetycznym.Po konsultacji wielu specjalistów,podano mi 12 kursów chemioterapii PAMIFOS. Trzecie i z całą pewnością ostatnie takie moje badanie " na zaproszenie" było 20 grudnia 2007r z wynikiem badań "BARDZO DOBRYM" . (...)

(...)Po osobistych doświadczeniach , chciałabym zapobiec być może nawet tragedii innych chorych z "BARDZO DOBRYMI WYNIKAMI" po takim badaniu.
Uszczuplenie portwela poprzez zakup preparatow wapniowych , zalecanych przez tę firmę nie rowna sie z późniejszą tragedią, rozwijającej sie - nie leczonej osteoporozy . (...)

(...) to nie tylko odczucia , to fakty poparte dokumentacją medyczną , po badaniu otrzymałam na piśmie pozytywny wynik wykluczający osteoporoze.(...)

(...) Nie chcę uogulniac - to tylko mój namacalny przykład DOBRYCH WYNIKÓW z zaawansowaną osteoporozą.(...) ydruk badania otrzymalam od obsługującego aparat , z interpretacja dobrego wyniku - nie kwalifikującego do konsultacji miejscowego lekarza ( w tym samym pokoju) dlatego wymusiłam dodatkową interpretację poprzez konsultację lekarza, ktory jak pisałam wczesniej potwierdził wynik.(...)

A więc na jakiej podstawie, skoro Ty mimo zaawansowanej osteoporozy otrzymałaś dobry wynik, twierdzisz, ze firma naciąga na kupno ich preparatów? Stałaś tam dniami i nocami przez 5 dni w tygodniu i znasz wszystkie wyniki, jakie otrzymali inni ludzie? Sorry ale Twój wątek wydaje mi się co najmniej pozbawiony sensu.
Można oczywiście przestrzec na Twoim przykladzie przed nadmiernym zaufaniem do densytometrii, ale przed oszustwem ze strony firmy... nie wydaje mi się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daleki też jestem od ujmowania tematowi sensu. Każdy ma prawo do własnych odczuć, wrażeń. Sęk w tym, byśmy byli w stanie odróżnić rzeczywiste oszustwo od "wyników" danego badania. My, pacjenci, powinniśmy zdać się na opinie lekarzy. Konkretniej - prowadzących, bo to z nimi jesteśmy de facto związani. Analizę dokumentacji medycznej, porównanie wyników i dopasowanie ich do sytuacji bieżącej zostawmy im.
Chyba, że ktoś ma wystarczającą wiedzę w tym zakresie.
Dlatego, jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia co do nieprawidłowości - już nie wnikam, czy w tej akurat sprawie, czy innych - należy to zgłaszać. Działamy we własnym interesie.

Zgadzam się z Agnes:

Cytat:
Nie wolno nazywać nikogo bezpodstawnie oszustem cudów nie ma, za "bezpłatne" dla nas badania ktoś musi zaplacić i trzeba znaleźć jakiegos sponsora. Choćby firmę sprzedającą w tym wypadku preparaty wapnia czy co tam jeszcze. Ale to nie znaczy, że firma celowo fałszuje wyniki, by namowić do zakupu tych preparatów!


Jeszcze raz podkreślę - tyle lat (wg autorki postu) obecności tej firmy na rynku i we współpracy (jakiejś na pewno) z placówkami medycznymi, i dopiero teraz miałyby wyjść "oszustwa"? Jest to najwyraźniej akceptowane tyle, że w parze powinna iść również informacja o istocie i celu samego badania. Z informacją jest różnie. Bywa, iż jej brak lub niedostateczność wpływa na postawy bezpośrednich zainteresowanych.
Dlatego w ferowaniu jakichkolwiek wyroków czy ostrzeżeń tak czy siak ostrożność się przydaje.
Nie chciałbym, aby po lekturze tego wątku potencjalni klienci szli na takie badanie z podejrzeniem, iż padną ofiarą oszustwa, albo nawet w ogóle rezygnowali z takiej oferty. Oficjalnej i jawnej.

Dzięki za info z frontu. Z chęcią poczytam ewentualne wrażenia wynikłe np. z dyskusji z prowadzącym. I/lub innych działań wyjaśniających, jeśli podejrzenia co do ewidentnych nieprawidłowości są. Takie mamy prawo jako pacjenci i obywatele. Wink Ba, nawet obowiązek.

Jakby coś przy okazji proszę się też nie burzyć przed końcem roku, bo nie mam ochoty na takie sceny. Smile

Wszystkiego dobrego. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
beti9
Junior
Junior


Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Nie chciałbym, aby po lekturze tego wątku potencjalni klienci szli na takie badanie z podejrzeniem, iż padną ofiarą oszustwa, albo nawet w ogóle rezygnowali z takiej oferty. Oficjalnej i jawnej. "

Masz rację Robercie - wycofuję się
Proszę o natychmiastowe usunięcie wątku , nie chcę prowadzić żadnej walki na forum , nie mam rownież ochoty na pyskówki z prowokujacą.
Za niefortunnoś tytułu - przepraszam
....................................................................................................

Szczęścia nieprzerwanego potoku życzę WSZYSTKIM w nadchodzącym Nowym Roku!
_________________
beti9
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group