Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jestem nowym motylkiem.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
k_dettlaff
Junior
Junior


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 29
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 6:19 pm    Temat postu: Jestem nowym motylkiem. Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam nadzieję,że piszę w dobrym miejscu. Troche się jeszcze gubię,ale wierzę,że pomożecie mi się odnaleźć.Mam 25 lat, stwierdzono u mnie toczeń w styczniu 2004r. Choruję stosunkowo nie długo,ale mam już sporo za sobą...Parę dni dzielilo mnie od zostawienia mojego skarbu na ziemi. Pierwsze objawy miałam w wieku 14 lat,ale lekarka je bagatelizowała.Teraz to wiem. Wiem dużo więcej niż w momencie,gdy dowiedziałam się na co choruję. Mam nadzieję,że moje doświadczenia będą komuś pomocne,a ja znajdę tu trochę zrozumienia,którego brakuje mi czasami w codziennym życiu.....
_________________
Mówi się, że potrzeba jednej minuty ,żeby kogoś zauważyć,
jednej godziny, żeby kogoś poznać
i jednego dnia,żeby polubić
ale całego życia,by go później zapomnieć....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Very Happy
Napisałaś w jak najbardziej dobrym miejscu...ja nie miała tyle szcześcia, kiedy po raz pierwszy znalazlam się na forum... Laughing
Pisz, czytaj , pytaj i dziel się swoimi doświadczeniami...
na pogaduchy o wszystkim i o niczym zapraszam do kawiarenki, bo nie sama choroba żyjemy...pozdrawiam... Very Happy Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doskonale cię rozumiemy Smile
witaj na naszym forum Very Happy
znajdziesz tu to czego oczekujesz , jesteśmy grupą ludzi, która ma wspólny interes- wspierać siebie nawzajem.
i to wraca do człowieka w dwójnasób.
rozgość się i napisz nam o sobie coś więcej Smile

(troche archaiczne słowo ale prawdziwe)
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
k_dettlaff
Junior
Junior


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 29
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za miłe przywitanie. Moja historia jest na prawdę bardzo długa. Nie wiem czy mogę się tak rozpisywać????
_________________
Mówi się, że potrzeba jednej minuty ,żeby kogoś zauważyć,
jednej godziny, żeby kogoś poznać
i jednego dnia,żeby polubić
ale całego życia,by go później zapomnieć....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jasne, czuj się jak u siebie! Przyjmujemy każdego i każdą, w każdej sytuacji. Z pewnością znajdziesz tu przyjazne dusze i skromną garść informacji i porad. Liczę na aktywność!
Zapraszam przy okazji na codzienne rozmowy do forumowej Kawiarenki, gdzie wszyscy spotykają się na bieżąco, nawet z życiowymi drobiazgami.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, witaj! Very Happy Fajnie, że tu zawitałaś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam nową forumowiczkę Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abi29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 363

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja witam nową Koleżankę Very Happy
_________________
" Wszystko umiera, nawet ciała niebieskie; tylko marzenia są nieśmiertelne." Jalu Kurek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
k_dettlaff
Junior
Junior


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 29
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już wspominałam pierwsze objawy miałam w wieku 14 lat tj.:zespół Raynauda,rumień na twarzy(leczono mnie na zatoki),sztywności poranne,bóle stawów,kręgosłupa,duże OBitd. Dopiero,kiedy w wieku19lat pokręciło mnie na maksa i nie mogłam kucnąc(co też próbowano wytłumaczyć ciężką pracą sezonową),dostałam skierowanie do reumatologa. Trafiłam na wspanialą lekarkę,która pokierowała mnie do Akademii Medycznej. Miałam przypuszczenie RZS-u. Porobiłam zdjęcia rtg dłoni,stóp, dostałam wstępną receptę na leki i .....okazało się,że jestem w ciąży. (To było moje szczęście w nieszczęściu). Wtedy myślałam inaczej,ale to się zmieniło,jak dużo rzeczy...
Ciąża sama w sobie była wspaniala,ale uaktywnił się toczeń,ktory dosłownie mnie porzerał. Umierałam z bólu i nikt nie chciał mnie nigdzie przyjąć do szpitala,bo i tak nie mogliby mi nic podać. Przyjmowali mnie tylko na patologię ciąży 5/6razy z powodu ciężkiej anemii. Urodziłam przedwcześnie najukochańszego na całym światku synka. Po porodzie zaczełam gorączkować i nie wiedzieli co mi jest. Trafiłam do szpitala,gdzie po wszystkich badaniach okazało się, ze choruje na toczeń. Wypuścili mnie do domu,bo bylo trochę lepiej,ale nie na długo. Zobaczylam dzidziusia i wróciłam do szpitala. Mój pobyt w szpitalu trwał prawie 3m-ące od porodu. Codziennie gorączka do 39 z kreskami i szeregiem badań,które nic nie zmienialy.Leżałam w tym szpitalu i czytałam o tym toczniu. Nie wiedziałam,czy mam płakać,czy uczyć się z tym żyć,choć na to było jeszcze za wcześnie. Było ze mną coraz gorzej. Ogólnie miałam zajęte:nerki,ośrodkowy układ nerwowy,błony surowicze,skórę,zaburzenia hematologiczne z leukopenią 700,anemią (er.3,3),duże OB,CRP,podwyższone transaminazy...
Powiem tak... To,że jestem teraz to CUD,a do tego przyczyniła się Warszawa(gdzie jeżdżę na kontrole)
Teraz jestem na etapie,kiedy choroba jest uśpiona,ale cały czas jestem na sterydach,cyklosporyniei wszystkim, co dzielę już na pojemniczki(ranne i popołudniowe).
Staram się cieszyć każdym dniem. Do tej pory mi to wychodziło,ale im starsze jest moje dziecko,tym częściej łapię doły...
Myślę o tym ile będzie mieć lat jak odejdę i takie tam...
Wszystkiego co myślę nie mogę napisać. To kiedy indziej.
_________________
Mówi się, że potrzeba jednej minuty ,żeby kogoś zauważyć,
jednej godziny, żeby kogoś poznać
i jednego dnia,żeby polubić
ale całego życia,by go później zapomnieć....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Cię bardzo cieplutko Very Happy mam nadzieję, że nas już nie opuścisz-w grupie weselej; no i przede wszystkim znajdziesz tu zrozumienie i pomoc Very Happy

ile latek ma Twój synek? no i nie myśl o odejściu-chyba że Ci się spieszy gdzieś...

pozdrawiam i dużo zdrówka oraz optymizmu Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DorciaR
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: pomorskie obecnie Wielka Brytania

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć, witam koleżankę z okolic....jejku, tak narazie powiem. To co przeżyłaś to trudno wyrazić słowami. Najważniejsze że jesteś zdiagnozowana. Chyba jesteś ciepłą osobą czytając twój post tak wywnioskowałam. Ja diagnozuję się w Akademii w Gdańsku u pani doktor Suchanek -immunolog, ale z tego co piszesz lekarze Ci nie pomogli z tego szpitala. Dlaczego? napisz coś więcej. Widzisz czasami tak jest że wszystko się nawarstwi, ale przez to jesteśmy o jedno doświadczenie mądrzejsi, silniejsi. Co nas nie zabije to nas wzmocni. Dobrze, że tutaj trafiłaś. Tu jest dużo mądrych osób, którzy służą informacją i pomocą. Zaglądaj do nas częściej, nawet na pogaduchy na poranną kawę do kawiarenki...sama zobaczysz od razu zrobi Ci sie lepiej na duszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię serdecznie. Teraz to już musi być tylko lepiej,oby remisja trwała wiecznie.
A u nas koniecznie musisz się zadomowić. Wgromadce zawsze łatwiej.
Buziaki dla synusia.
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k_dettlaff witaj jestes juz po ciężkich przeżyciach ale tez ogromnej radości jaka jest synek i to on powinien Cię stawiac na nogi i wlewać optymizm ze masz dla kogo żyć...to kiedy odejdziesz zostaw komuś innemu wszak nie od Ciebie to zalezy..głowa do góry i nie myśl ile Ci zostało ciesz sie wciąż każdym nowym dniem tym że znów widzisz swoje dziecko że możesz z nim być to są radości ktore buduja a nie dołują dziecie rośnie a Ty masz sie nim opiekować dbając tez o wlasne zdrowie kontrole i zazywanie leków daje Ci poczucie bezpieczeństwa ze jesteś pod opieką..specjalistow..trzymaj sie ciepło i żyj z uśmiechem bez rozmyslania kiedy .. Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,napewno bardzo wiele przeszłaś,ale najgorsze już za Tobą,myśl pozytywnie,wiem jak to jest,mnie też nieraz nachodzą czarne myśli,ale nie wolno nam tak myśleć,każdy zdrowy jest w takiej sytuacji jak my,bo dziś nic,a za rok,dwa może zachorować.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i ja bardzo serdecznie dobre nastawienie to juz duzy sukces ...niewarto zamartwiac sie na zapas to tylko szkodzi.
Duzo zdrówka zycze i wiecej optymizmu pozdrawiam ...
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group