Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

arechina na plaquenil???
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klima245
Senior
Senior


Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 56
Skąd: gdynia

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 7:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie boli wszystko od 5 mjiesiecy i w koncu po tej dlugiej meczarni dali mi arechine, narazie biore ja kilka dni wiec nic nie dziala chyba, do tej pory mialam tylko problem z nerkami no i weszlo mi prawdopodobnie na stawy-cholerny ten toczen a spal cicho prawie 6 lat, moze znowu zasnie i bole sie skoncza, jakie tabletki przeciwbolowe mozecie polecic tak doraznie zeby przestalo bolec, niedlugo mam wesele i musze byc na silach a ketonal itp na mnie nie dziala:(
_________________
agatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam ci paracetamol najbezpieczniejszy z lekow , chociaz ja tez mam za tydzien wesele i jednak chyba ibuprom max, ktory nie jest wskazany dla toczniowcow, ale -raz mam nadzieje ze nie zaszkodzi, moze tez Ketonal chociaz nie wiem jak on sie ma do nerek czy mozna go brac
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janu
Kadet
Kadet


Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 31
Skąd: Poznan, teraz UK

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli masz problemy z nerkami to na wlasna reke nic nie powinnas brac, niestety uszisz sie lekarza poradzic. Jak ja mialam silne bole stawow i miesni to bralam etodolac 600 mg dziennie, ale efekty chyba zauwazylam po tygodniu brania. Ewentualnie indomethacin w czopkach, jeden na noc i budzialam sie bez bolu na 24 godziny (np w czasie egzaminow). Ale mowie jesli masz historie choroby nerek to muszisz byc bardzo ostrozna z lekami takze proponuje wizyte u lekarza, chociazby domowego...
_________________
"Sapiens nihil affirmat quod non probat"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinia nasza ma nefropatię toczniową i z tego co wiem ratuje się przy silnych bólach tabletkami na bazie kodeiny-bez recepty dostaniesz:

-Antidol,
-Solpadeine(paracetamol,kofeina,kodeina)
-eferalgan z kodeiną(bynajmniej ja ten dostałam )

na recetę jest już Ultracod

mam nadzieję,ze niedługo wilczysko znów zaśnie na długo Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwracajcie uwage ze leki z kodeiną działają mocno zapierajaco wiec ktos kto ma kłopoty z wyproznianiem nie powinien ich stosowac
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group