Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to toczeń???
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paulinka73
Junior
Junior


Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 2

PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 2:03 pm    Temat postu: Czy to toczeń??? Odpowiedz z cytatem

Mam 26 lat. Ostatnio znalazłam informacje w internecie na temat tocznia i zastanawiam sie czy ja na to nie choruje.
Mam czesto zaczerwiieniony nos i policzki, piecze mnie to czasem. Objawia sie to po zjedzeniu goracego pisilku, na zimnie, gdy swieci na mnie slonce i gdy sie zdenerwuje. Pomozcie czekam na porady:)))) Paula
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm, to za mało, żeby stwierdzić toczeń. Wiesz mój mąż ma czasem też jakby czerwony motyl na twarzy, zazwyczaj po słońcu i po alkoholu, ale o toczeń go w ogóle nie podejrzewam.

gdy ja miałam motylka na twarzy, nie zależało to w ogóle od gorącego posiłku, zimna czy ciepła. tzn. chodzi mi o to, że on nie pojawiał się i znikał, tylko był cały czas, dopóki nie dostałam mocnej dawki sterydów. Nie wiem jak u innych?

A czy jakieś inne objawy zauważyłaś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zmany skórne na twarzy mogą mieć masę zupełnie róznych przyczyn, toczeń przy braku innych objawów jest raczej mało prawdopodobny, bez odpwiednich badań w ogóle nie ma o czym mówić, bo to zgadywanka, a diagnozy przez internet nawet lekarz ci nie postawi, nawet gdyby był wśród nas...

zatem poczytaj o objawach tocznia i badaniach diagnostycznych, a potem znajdź lekarza, może być dermartolog lub reumatolog:

Toczeń - objawy, kryteria diagnostyczne
Toczeń - opis
Diagnostyka chorób autoimmunologicznych układowych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Paulinka, z tego co piszesz raczej jest to związane z rozszerzeniem naczyń pod wpływem zmiany temperatury otoczenia i emocji - to jest zdrowy objaw, sam w sobie nie świadczy o toczniu Smile A pieczenie może wiązać się z rozszerzeniem naczyń, które towarzyszy czerwienieniu się.
Dużo zdrówka!
Agnieszka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulinka73
Junior
Junior


Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 2

PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 10:43 am    Temat postu: dziękuję:)) Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wam za pomoc, ale powiem szczerze dalej sie troszkę martiwę. Ta czerwień jest bardzo uciążliwa, nie moge isc normalnie do restauracji i zjesc bo od razu wiem ze bede zaraz czerwona, nie mowiac juz o słoncu i plazy:))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

więc może dla świętego spokoju wybierzesz się do dobrego dermatologa, po co się męczyć i zamartwiać?
jeśli będzie podejrzewał jakąś chorobę tkankiłacznej (np. toczeń) to zleci odpowiednie badania, np. immunologiczne, bo oznaczenie typowych przeciwciał jest niezbędne do rozpoznania tocznia.
choć jeszcze raz - toczeń wygląda na ogół dużo poważniej niż u ciebie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
liliana
Senior
Senior


Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 60
Skąd: ozorków

PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli moglibyście mi poradzić,to chciałabym wiedzieć jak długo czeka się na wyniki przeciwciał?Miałam badania w kierunku tocznia, ponieważ wystąpiło dużo objawów związanych z tą chorobą,między innymi spadek płytek krwi. Jestem na razie bez diagnozy,bo być może te objawy wystąpiły po dłuższym braniu antybiotyków.Jeśli by się potwierdziło jednak, że to toczeń, to chyba bym nie mogła mieć przeszczepu nerki,a jestem osobą dializowaną.
_________________
liliana
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paulina nie przesadzaj, rumień na twarzy to jeszcze nie toczeń. Masz pewnie po prostu problemy z naczynkami, jak wiele osób. Używaj dobrych kremów (polecam np. rubialine firmy SVR), jedz jakiś rutinoscorbin albo venescin, unikaj słońca, mocnych alkoholi, ziarnistych peelingów, skrajnych temperatur i ostrych potraw i wybierz się do dermatologa.
Liliana Nie wiem o jakie dokładnie przeciwciała Ci chodzi, ja na wyniki ds DNA czekałam 3 tygodnie i to jest raczej normalny czas.


Ostatnio zmieniony przez Sugar dnia Pon Sty 07, 2008 6:03 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 12:55 pm    Temat postu: Re: dziękuję:)) Odpowiedz z cytatem

paulinka73 napisał:
Dziękuję wam za pomoc, ale powiem szczerze dalej sie troszkę martiwę. Ta czerwień jest bardzo uciążliwa, nie moge isc normalnie do restauracji i zjesc bo od razu wiem ze bede zaraz czerwona, nie mowiac juz o słoncu i plazy:))


ech, nie przesadzaj, bo to juz hipochondria;) Spokojnie, miliony ludzi tak ma od lat (mojej kolezance w syt, o jakich piszesz pojawiaja sie plamy ciemnoczerwone na dekolcie,ramionach) i jakos mi nawet do glowy nie przyszlo ze to toczen...
poza tym do diagnozy tocznia trzeba spelniac wiele innych kryteriow
spokojnie Cool
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nehima
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 1

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu zastanawaim się czy nie choruje na toczeń i czy nie powinnam poważniej zainteresować się moim zdrowiem. Może najpierw powiem coś o moich objawach.
Mam 24 lata a problemy ze zdrowiem zaczeły się kiedy miałam ok 15 lat. Zaczeło sie od bóli głowy i stwów, głównie kolanowych. Po licznych wizytach u przeróżnych lekarzy stwierdzono że nie jest to napewno migrena, odkryto natomiast przewlekła leukopenie i lekką anemie, podwyższoną praktycznie stale temperaturę ciała (zwykle w granicach 37-37.5), niskie ciśnienie, wade wzroku i skrzywnie kręgosłupa...z miajacymi miesiacami i wreszcie latami czułam sie coraz gorzej...wieczne bóle glowy, mięsni i stawów, wieczne zmęczenie, czasem drżenie mięśni a nawet drgawki, omdlenia...cóż lekarze przepisywali tylko leki przeciwbólwe zreszta niezbyt skuteczne...wreszcie jeden z hematologów zasugerował badania w kierunku chorób układowych. Miałam badania na obecnośc przeciwciał we krwii. Nie pamietam dokładnie tych wyników ale stwierdzono obecnośc przeciwciał jednak w niezbyt dużym mianie a mój lekarz stwierdził ze wyniki nie są na tyle charakterystyczne żeby mnie zdiagnozować, przepisal leki przeciwbólowe i kazał czekać na bardziej charakterystyczne objawy...
W sumie przyzwyczaiłam się do bólu, nauczyłam sie z nim żyć ale ostatnio zauważyłam ine dziwne objawy jak powjawiajace sie z nikad duże ilości siniaków, chrzestne bolesne grudki na stwach palców oraz czerwone, luszczące sie plamy na policzkach...
Proszę wiec o rade czy powinnam zgłosić sie do lekarza, czy może wyolbrzymiam problem...ewentualnie proszę o polecenie mi jakiegoś dobrego lekarza we Wrocławiu
Zgóry dziękuje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim witam na forum Smile
Co do Twojej prośby polecam poniższy wątek:
Lekarze specjaliści
Wrocław jak najbardziej też jest na tej liście- oprócz kontaktu powinnaś znaleźć nieformalne opinie na temat specjalistów (kilka osób tutaj jest z Wrocławia z tego co się orientuję).
Dla formalności- przejrzyj sobie również "przyklejone tematy" w dziale "Pierwsze kroki na forum"- Instrukcję obsługi, Netykietę itd.

[po edycji- dopiszę tutaj, żeby nie "rozwadniać" jeszcze bardziej tematu.]
No, niezupełnie- żeby wszystko było "od a do z" zapomniałem dodać informację o naszej cudownej, wszystkowiedzącej, a niestety niedocenianej, zwłaszcza przez początkujących forumowiczów, wyszukiwarce- ona nie gryzie Smile Ale informacje o niej są też w wątkach przyklejonych, więc powyższa informacja to tylko tak dla utrwalenia.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.


Ostatnio zmieniony przez Łukasz F. dnia Pon Sty 21, 2008 4:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic dodać nic ująć Łukasz wszystko objaśnił Razz
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nehima witaj na forum,
ja na twoim miejscu nie wahałabym się przed wizytą u reumatologa, trzeba powtórzyć badania przeciwciał, może tym razem bardziej wnikliwemu specjaliscie uda się postawić jakąś diagnoze bez dalszego odwlekania sprawy...

masz kilka niepokojących objawów, są jednak mało specyficzne, trudno zgadywac jaka jest ich przyczyna, więc bez specjalistycznych badań sie wg mnie nie obejdzie, lepiej wiedzieć co się za tym kryje, bo skoro trwa to juz kilka ładnych lat to raczej samo nie przejdzie Wink

powodzenia, życze znalezienia dobrego fachowca i dużo cierpliwości.
jeśli nie znajdziesz namiarów w wątku przytoczonym przez Łukasza, to pewnie jacyś wrocławianie się niedługo tu odezwą Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Cię bardzo serdecznie na forum Very Happy
we Wrocławiu polecam poradnię reumatologiczną przy Akademickim Szpitalu Klinicznym ul. Borowska 213
jest tam też oddział, na którym szefem jest prof Szechiński-bardzo dobry specjalista

pozdrawiam cieplutko Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nehima
witaj na naszym forum
oprócz specjalistów , którzy są ci bezwzględnie potrzebni zagladaj do nas, tu są zawsze najświeższe informacje z dziedziny chorób układowych i nie tylko ,wspomagamy się również pozamedycznie Smile
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group