Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

po badaniu
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maria.s
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 40

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 12:20 am    Temat postu: po badaniu Odpowiedz z cytatem

(...)

Ostatnio zmieniony przez maria.s dnia Czw Wrz 01, 2011 11:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli zaobserwowałaś to tylko po tym zabiegu, być może nastąpiło podrażnienie nerwu. Chyba, że podobne objawy już kiedyś występowały.
O ile nie trwa to długo i nieprzerwanie, poczekaj i obserwuj. W przeciwnym razie wspomnij lekarzowi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm, z tego co pamiętam równie niepkojące objawy miała kiedyś małgorzatka, jej nieudolnie pobrano wycinek z nogi, doszło do komplikacji, chyba porażenia nerwów, ale mogę się mylić Confused , kojarze, że musiała przejść długą rehabilitację...

więc jeśli samo nie przejdzie po jakims czasie, to bezwzględnie należy się upewnić, że wina nie leży po stronie nieprawidłowego pobrania, a nie wynika jedynie z samego procesu gojenia się, nie wiem kiedy był ten zabieg, bo w końcu jest mocno inwazyjny, wycina się kawałek materiału, ja kuśtykałam na pociętej nodze ze 2 tygodnie, bo łydka pracując ciągle rozciągała mi szwy Rolling Eyes ale potem zagoiło sie ładnie i jest tylko mała blizna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maria.s
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 40

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(...)

Ostatnio zmieniony przez maria.s dnia Czw Wrz 01, 2011 11:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

naprawdę trudno zgadywać, czy to normalny proces, czy faktycznie coś jest "nie tak", tak jak mówię, mi osobiście dokuczało ze 2 tygodnie zanim się uspokoiło, ale znam przypadki, że po ludzku ktoś spartaczył robotę - to oczywiście zdecydowanie rzadsze zjawisko, ale się zdaża..

tak czy inaczej na pewno pokarz to lekarzowi i opisz, niech fachowiec sam oceni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maria.s
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 40

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(...)

Ostatnio zmieniony przez maria.s dnia Czw Wrz 01, 2011 11:32 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgorzatka powinna zaraz się odezwać Wink Załatwione. Laughing

Nie wiem, czy to takie "normalne". Albo błąd przy pobieraniu, albo problem leży w czymś innym. Trudno ocenić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na temat lekceważenia dolegliwości tez już chyba pisałam, Mario napisałam do Ciebie na priv, więc sprawdź Smile
Rehabilitacja tak, nadal-co jakiś czas...
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze u małgorzatki wycinek był na nodze a to cos innego noga wiadomo jest w ciagłym ruchu, i tutaj za głeboko zrobiony wycinek mogł spowodowac komplikacje jakie były u niej mam nadzieje ze u ciebie to przejdzie z czasem, niekoniecznie zaraz ale za 2- 3 tygodnie powinno byc ok,
jesli nie skontaktuj się z lekarzem

nie martw się na zapas nie przyjmuj najgorszego scenariusza, małgorzatka to był jak na razie wyjatek , takie komplikacje nie zadarzją się czesto , wręcz przeciwnie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maria.s
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 40

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(...)

Ostatnio zmieniony przez maria.s dnia Czw Wrz 01, 2011 11:32 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maria.s
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 40

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(...)

Ostatnio zmieniony przez maria.s dnia Czw Wrz 01, 2011 11:32 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario ja miałam pobierany wycinek 3 razy: w okolicach karku, stopy i ramienia...to było juz jakiś czas temu...najdłużej ,,dochodziłam do siebie " Laughing po wycinku z ramienia, był dosyć głęboki, miałam 2 szwy....po7 dniach ściągnięto mi je ale jeszcze przez 2, 3 tygodnie czułam mrowienie i pewien dyskomfort...oszczędzałam rękę...teraz po zabiegu została mała blizna i ręka sprawna jak zawsze...bądź cierpliwa, potrzeba więcej czasu...pozdrawiam
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma zadnych oszczedzających zakazow, tą reka mozna robic wszystko, a po zdjęciu szwow powinno się traktowac to jak nos naturalnego, im szybciej będziesz traktowac ręke naturalnie tym lepiej, przeciez tam sa chyba tylko od 2- 4 szwow,
nic jej się nie stanie, nie patrz na to nie dmuchaj , nic takiego to nie jest , naturalna sprawa ze mrowi , wroci do normy wszystko
no chyba ze zamiast chirurga taki wycinek robiła salowa, w co wątpie to przeciez zwykłe proste cięcie i to małe
u mnie drugim razem robili to stazysci pod okiem chirurga
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aniaaa
Junior
Junior


Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tydzien temu mialam pobrany wycinek z ramienia . Dzisiaj rano swy mi sie rozeszly i rana sie otworzyla. Mam pytanie czy zostawic to tak jak jest czy moze powinnam pojsc do lekarza z tym zeby mi wyciagnal te pekniete szwy z rany?

Pozdrawiam
_________________
Spemque metumque inter dubii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym raczej poszła...
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group