Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Żywność-INFO: produkcja, bezpieczeństwo, składniki
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 1:26 pm    Temat postu: Żywność-INFO: produkcja, bezpieczeństwo, składniki Odpowiedz z cytatem

Ponieważ ostatnio przewinął się temat produktów żywnościowych ,ich wartości (zawartości), sposobu konserwacji podrzucam link do strony gdzie przejrzyście i prosto zamieszczono najważniejsze informacje na ten temat . Oprócz wyszczególnienia numerków E i ich właściwości możecie przeczytać również o rodzajach win i serów , rodzajach cukru ,kawy czy makaronów...o jadalnych owadach nie wspominając Wink

Na zdrowie!!!
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najgorzej te wszystkie E denerwują mnie na sokach owocowych i nabiale resztę żywności staram się kupować w stanie pierwotnym Wink
nabiał też kupuję biały ser i sama robię twarożek , czasem z mleka też
na nasze osiedle przywozi mleko rolnik , więc jest z niego również śmietana i inne pochodne :placki , zsiadłe mleko, pierogi itp.itd
płace za to mleko połowę tego co w sklepie
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, bardzo trudno jest w dziesiejszym świecie uniknąć tych wszystkich E, bez niektórych nie moglibyśmy się chyba jednak obyć.

Dzięki za linka, brakowało nam w tym dziale takiej strony Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem ale te trucizny mają również wpływ na nasze zdrowie
pewnie zwłaszcza Wink
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na szczęście nie wszystkie kładą trupem Wink
Można sobie zakodować te , których należy unikać . Zawsze sprawdzam skład produktów, które kupuje, czasami warto dołożyć kilkadziesiąt groszyy i wybrać coś mniej przetworzonego
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też tak robię , ale ostatnio to zatrważające , wciskają to wszędzie nawet tam gdzie nie trzeba
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można się pokusić o żywność ekologiczną katalog onet , livingfood - na terenie Bydgoszczy dostawa w ciągu jednego dnia i gratis, ekonatura , delikatesy ekologiczne , a na deser sklep wege
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie w mieście nie ma sklepu ze zdrową żywnością
może to pomysł na życie ???
najbliższy w Warszawie
na podwyżkę od Tuska nie ma co czekać , kolejny oszołom
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludmiła- zobacz te sklepy internetowe, raz na jakiś czas można zrobić grubsze zakupy, zwłaszcza jak ma się daleko do sklepu
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludmiła moze czas załozyc c własny inters i otworzyc taki sklep u nas ci ich dostatek a wiec niezbyt dobry pomysł
na podwyzki nie ma co liczyc, z pustego i Salomon nie naleje , chyba ze chcesz takka jak szumnie przywrocone przez poprzedni rzad podwyzki rent , ( ja dostałam całe 29 zł ) i niech się to nazywa podwyzka
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dwa lata temu 26 złotych, w ubiegłym roku 50, to może teraz 100 Question
z pustego karju tez trzeba uciekać bo to granda co wyprawiają, sobie nabrali i dalej chapią ile się da o nigdy nie wiadomo kiedy nowe wybory
co zrobili ze szpiatali , jaka bieda jest w szkołach, na nic poza ogrzewaniem nie ma, dojdzie do tego że szkoły będa za pieniądze więc tylko dla bogatych
trochę nie na temat ale to apropos Salomona którego wszyscy udają przed wyborami
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludmila_07 napisał:

z pustego karju tez trzeba uciekać bo to granda co wyprawiają, sobie nabrali i dalej chapią ile się da o nigdy nie wiadomo kiedy nowe wybory
co zrobili ze szpiatali , jaka bieda jest w szkołach, na nic poza ogrzewaniem nie ma, dojdzie do tego że szkoły będa za pieniądze więc tylko dla bogatych
trochę nie na temat ale to apropos Salomona którego wszyscy udają przed wyborami


No tak Very Happy Very Happy ja już właściwie nie powinnam komentować "uciekania "z pustego kraju bo nasze życie jest tego przykładem...jednak wracając do tematu (albo próbując do niego wrócić heheh) Polska jest uważana za kraj gdzie łatwo dostępna jest żywność ekologiczna (w Wielkiej Brytanii na przykład ziemniaki z Polski i Turcji uchodzą za ekologiczne...) i często samo wyeksponowanie informacji o pochodzeniu towaru z Polski jest reklamą samą w sobie, a ja pewno do końca świata będę kupować polskie masło itp...jednak nasza żywność też się "psuje" najgorzej jest obecnie z nabiałem...
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
olusiam03
Gość





PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I nie tylko z nabiałem. A przykładowo mięso wędliny ile w nich jest dodatków. Często jest więcej różnych składników niż samego mięsa. Ile razy jak otwierałam opakowanie z jakiejś szynki to wylewałam conajmniej poł litra jakiejś cieczy(oczywiście jak jeszcze pracowałam w zawodzie). Ale nie sądzę że coś sie popawiło.
Powrót do góry
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm o mięsie cięzko mi coś obiektywnie powiedzieć bo jestem wegetarianką i jeśli robię coś chłopakom z mięsa to i tak nie do mnie należy wybór (na szczęście mąż jest wybredny więc mogę byc spokojna o żywienie dziecka) ale w tym miejscu przypomina mi się trochę złośliwe pytanie mojej teściowej na widok mojej wege "kiełbasy" czy ja wiem co jem w tym sęk,że moja kiełbasa ma wszelkie atesty itp skoro ktoś ją robi i sprzedaje z etykietą "zdrowa żywność" a w kiełbasie , którą je teściowa jest ok. 30 % soi niewiadomego pochodzenia Very Happy , azotany itd...a zwierze w okresie hodowli zwierze jest faszerowane antybiotykami i hormonami żeby osiągnąć lepsze wyniki w tuczu itd.
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tu masz rację , może zrezygnować z tego mięcha ?
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group