Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Leczenie Epratuzumab

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marko123
Junior
Junior


Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Koło

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 9:44 am    Temat postu: Leczenie Epratuzumab Odpowiedz z cytatem

Wczoraj zaproponowano mi leczenie preparatem Epratuzumab, mam wątpliwości co do niego, jest to nowy lek, jeżeli przejdę pozytywnie serię badań i bede się "nadawał" to powiedziano mi ze jest taka mozliwosc. Bardzo prosił bym o jakąś radę jeżeli chodzi o to a może i o rozwianoe moich obaw. Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korzystaj z wyszukiwarki. Było już trochę nt. tego leku:

Epratuzumab na Sjogrena
Epratuzumab

Nie za dużo co prawda, ale może powyższe się przyda. Info sięga do 2005 roku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej,
przede wszystkim mile widziane jest korzystanie z wyszukiwarki, przed założeniem nowego wątku:
http://toczen.pl/forum/search.php

leczenie biologiczne ciągle dotyczy w naszym kraju jedynie "wybrańców", więc to szczęście, że masz szansę załapac się na taki program, ale decyzję musisz podjąć w pełni świadomie, o skutkach ubocznych i możliwych koplikacjach musisz dowiedzieć się od lekarza który ci to proponuje, on ma obowiązek dostarczyć ci komplet informacji!
naciskaj na niego o pełny zestaw danych, czy to rodzaj badań klinicznych, jakiego typu, w jakiej postaci dostaniesz lek, jak często, jak często będą badania kontrolne, itd. a przede wszystkim musisz mieć postawową wiedzę o danym leku, jego mechanizmie działania i możliwych skutkach ubocznych, nie podejmuj decyzji w ciemno.
z internetu takich szczegółów nie wyłapiesz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
malabecia
Senior
Senior


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 76
Skąd: Września

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie -WYBRAŃCY! W Polsce jest 12 osób w tym ja. Lek naprwadę działa objawy znikają. Dostaję epratuzumab i musze poweidzieć że mimo tego iż bardzo bałam się wejść do tego programu to w chwili obecnej niczego nie żałuję. Mam tylko obawy czy NFZ zrefunduje dla nas wszystkich tak drogi lek. Ale trzeba mieć nadzieję, bo nie wyobrażam sobie już leczenia bez tego leku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakieś skutki uboczne Ci się trafiły? ile już wzięłaś dawek?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malabecia
Senior
Senior


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 76
Skąd: Września

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w grudniu dostawałam lek raz na tydzien czyli 4 dawki. Oprócz tego że w tym dniu jestem z lekka oszołomiona( pewnie ze względu na duża dawkę) nie mam żadnych skutków ubocznych. Teraz dostaję lek w tak zwanych cyklach. najpierw np. lek dostałam 04.03.09r. potem 18.03.09r. pózniej po dwóch tygodniach czyli 01.04.2009r. miałam kontrolę czyli szczegółowe badanie krwi, potem 29.04.09 tez mam kontrolę. Lek dostanę 27.05.2009r. w sumie cykle wypadają najpierw co dwa tygodnie potem co miesiąc. Ale musze powiedzieć że dzieki temu mam przynajmniej raz w miesiącu szczegółowe badania krwi dosłownie wszystko włącznie z przeciwciałami i genetyką. Dostałąm już w sumie około 8-10 dawek i jak narazie same plusy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group