Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to dobra diagnoza?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patka
Junior
Junior


Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 5
Skąd: będzin

PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 10:40 pm    Temat postu: Czy to dobra diagnoza? Odpowiedz z cytatem

witam,jestem tutaj nowa,chociaż od dłuższegoczasu obserwuje to forum z dużym zainteresowaniem.Czekałam na wyniki badań żeby mieć się czym podzielić i dowiedzieć czegoś więcej z waszych doświadczeń.Choroby jak na razie nie mam rozpoznanej,jednak coś we mnie siedzi i mój lekarz do końca nie wie co.Może przedstawię pokrótce obraz mojego stanu,a nóż ktoś zrozumię coś z tego więcej niż ja.Dolegliwości zaczęły się 4 lata temu od spuchnięcia palca serdecznego llewej ręki,udałam się do reumatologa,który po badaniu walera rosego,wynik był ujemny stwierdził,że wszystko jest w porządku.Po jakimś czsie zaczęły puchnąć mi kolana,palce obu rąk,na dłoniach zrobiły się zgrubienia,które znikały i pojawiały się,obecnie ich nie mam,wchłonęły się.Poszłam do innego reumatologa,który bez żadnych badań przepisał mi salazopyrynę en,po której dostałam silnego uczulenia,musiałam brać sterydy.Dałam sobie spokój.Zaszłam w ciążę,czułam się świetnie,oprócz tego,że prawie całą ciążę miałam katar,ale po porodzie zniknął.Mam śliczną 19 miesięczną córeczkę i syna 12 letniego.Po porodzie zaczęły się jazdy,bóle nadgarstków,łokci,puchły pale,bóle w klatce piersiwej.Brałam apap i ciągłam ten wóz dalej,a do tego karmilam córcie.w 2008 roku poszłam do kolejnego reumatologa,przestałam karmić,zleciła badania, latex rf ujemny,ccp najpierw 0,1 potem 0,9,ob 22,płytki skaczące ku dołowi,ale mieszcze się w nawiasach,tak samo leukocyty,anemii nie mam.Następne ana dodatnie,ana 2 metodą paskową ss-a 53,ro-52 50.Dostałam steryd diprofos w zastrzyku po którym poczułam się jak młody bóg,ale częściej bolała mnie głowa i brzuch.Po tych badaniach poszłam do szpitala aby sprawdzić diagnozę czy to rzeczywiście toczeń(przypuszczenia lekarza).Wyniki po szpitalu lateks rf-ujemny,przeciwciała ss-a obecne,przeciwciała ss-b,sm,sm rnp,scl-70,cenp-b te wszystkie nieobecne,przeciwciała dsdna obecne,jądrowe też obecne,obecne świecenie jąderkowe,homogenne i ślad cytoplazmatycznego,ama,asma,lkm nieobecne,lateks crp 0,5,lateks le ujemny.rozpoznani przy wypisie takie-niezróżnicowana układowa choroba tkanki łącznej do obserwacji,nawracające zapalenia stawów.I co sądzicie,może ktoś z was wie jakie mogłabym jeszce zrobić badania żeby dowiedzieć się co mi jest dokładnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Patka Very Happy
widzę, że zrobili Ci cały zestaw badań i kazali obserwować....często się zdarza właśnie taka sytuacja-niepełna i niepewna diagnoza Confused Sad

co mi teraz przychodzi do głowy-kontrolować to wszystko w miarę regularnie-to raz; dwa-maltretować lekarzy... Twisted Evil

a gdzie się leczysz? zadowolona jesteś ze swojego doktora?

pozdrawiam serdecznie Very Happy

i tak jeszcze dodam-u nas nie ma żadnego lekarza i nie możemy stawiać diagnozy; jesteśmy żeby sobie pomagać Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Patko Very Happy
Słuchaj KINI- dobrze Ci radzi Smile No i oczywiście odwiedzaj nas, jak najczęściej, bo to forum to kopalnia wiedzy i dobrych duszyczek, które zawsze coś poradzą Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patka
Junior
Junior


Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 5
Skąd: będzin

PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Kinga za radę.Ja leczę się w będzinie w przychodni rejonowej u pani doktor Sołtysik,ona pracuje w szpitalu dawniej zwany górniczy,i tam właśnie miałam robione te wszystkie badania.Ogólnie jestem zadowolona,ale to dzięki temu forum czytając różne posty,podsuwałam,a wręcz byłam nachalna,drukując jakie badania powinna mi zrobić.I tak w ciągu pół roku coś wiadomo.Polecam ją,jest otwarta na propozycje i rozmawia jak z człowiekiem,a nie kolejną sztuką. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Patka!
No niestety musisz sie obserwować,ale nie wpadaj w panike-ważne,że masz zaufanie do swojego lekarza,Niestety reakcja po porodzie jest b.częsta w ch.autoagresywnych(u mnie niestety też wystąpiła).Tak jak dziewczyny pisały-bądż w kontakcie z lekarzem,rób regularnie badanka i miej dużo cierpliwości-ja czekam już 20 lat na pełną diagnozę-choruje objawowo Wink
Pozdrawiam
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Patka tak jak pisały dziewczyny wązne jest by leczenie było trafione i kontrola okresowa zrobiona i Twoje obserwacje powinno Cię to uspokoic gdy nie dzieje się nic niepokojącego w azie czego natychniast do lekarza ..ciesze się że masz zdrowe dzieci macierzyństwo spełnione i to daje Ci siłę w walce z chorobą masz dla kogo życ.. Very Happy Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny już podały konkrety, mnie pozostaje powitać cię cieplutko na forum... Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie w wirtualnej rodzince. W takiej grupie to nawet choruję się jakoś łatwiej.
Zdrówka
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aneta75
Junior
Junior


Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 27
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Patka

Musze Ci powiedzieć, że ja też walcze od września zeszłego roku i też nie mam diagnozy tylko podejrzenia. Jestem pod stałą kontrolą reumatologa. Po wyniku ana2 dostałam leki bo wykryto obecność przeciwiał ss-a. Robie badania co miesiąc, bo tak ustaliłam z lekarzem. Póki co bez zmian jeżeli chodzi o wyniki, opuchlizny mi po lekarstwach zeszły i bardzo dobrze się czuje. Najważniejsze, że stawy mnie nie bolą i normalnie chodze. Czekam teraz na miejsce w Klinice Reumatologicznej, bo może tam mi postawią diagnoze.

Dzieki temu forum dowiedziałam się bardzo ciekawych rzeczy i jakoś mi lżej, bo na początku byłam załamana. obie też życze dużo zdrowia i witaj.
_________________
Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group