Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Equoral
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jola
Junior
Junior


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 2

PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 9:38 am    Temat postu: Equoral Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie, pragnę dowiedzieć się czegoś na temat leku o nazwie equoral.u mojej mamy wykryto toczeń 2lata temu(przy tym rzs).Dotychczasowe leczenie nie przynosi rezultatów i p ostatnim pobycie w szpitalu zaproponowano jej właśnie equoral.Czy są i jakie skutki uboczne i w jakim stopniu pomaga osobą z niego korzystającym.
_________________
Jola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj!
co nie co pisze tutaj http://www.biotechnologia.com.pl/index.php?sectionID=26&show=655
to nie wiele ale zawsze cos Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Jola,
Equral to cyklosporyna, czyli immunosupresant, uważa się go za odpowiednik Neoralu - ma takie samo działanie, jest wpisany na nową listę leków refundowanych zamiast niego, co jakiś czas temu powodowało nawet protesty niektórych grup pacjentów, u nas informacje o tym leku znajdziesz w kilku działach, szukaj go pod nazwą Cyklosporyna, Neoral, Equoral - to w sumie to samo:

Lekarstwa

Equoral na liście

Musisz jednak pamiętać, że ostrzeżenia i potencjalne skutki uboczne brzmią groźnie, ale nie należy wpadać w panikę! Wystarczy obserwacja i badania w początkoym okresie wdrożenia takiego leczenia.
Ludzie biorą leki z tej grupy i dzięki temu mają chorobę pod kontrolą, moga ograniczyć dawki sterydów, itd.
więcsą korzystne i pomocne, jednak to silne leki i trzeba ścisłe przstrzegać zaleceń lekarza przy ich stosowaniu.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jola
Junior
Junior


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 2

PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki ogromne, zaraz się z tym zapoznam.Pozdrawiam
_________________
Jola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zajrzyj też na te strony, tam co prawda jest o cyklosporynie stosowanej z różnych wskazań, ale informacje są w końcu takie same:
Cyklosporyna - Neoral, Equoral
Cyklosporyna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Cze 19, 2006 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przyjmuje Equral juz ponad rok. Fajtycznie ulotka brzmi groźnie ale u mnie oprócz nadmiernego owlosienia i na samym początku podwyzszonego ciśnienie nie bylo innych. A za to rezultat prawie natychmiastowy. Po 5 latach bezskutecznej walki z toczniem wreszcie remisja. Dodam ze mam zajęte nerki. Więc ja moge spokojeni polecić ten lek a do tego wszytkiego kosztuje u mnie w aptece tylko 0,01 zł czyli darmo. Pozrawiam i zycze zdrówka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Pon Cze 19, 2006 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi w pazdzierniku minie rok jak biore equoral i powiem ze dobrze na nim jest Smile skutki uboczne u mnie to tylko to owlosienie .....mam nadzieje ze zniknie hehe ...........Asia a kiedy chca ci odstawic ten equoral bo mi wlasnie po roku czasu?
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Cze 19, 2006 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz u mnie tez miał być rok a teraz końca nie widać.Zmiejszylimi z 2x100 na 2x50 mg.i tyle pożniej może na 2x25mg.Zobaczymy a czy w ogole zrezygnuj to nie wiem.
A jak radzisz sobie z tym , że te leki nalezy przyjmoac naczczo?A może wcale nie dotałaś takiego zalecenia.
Czy masz wykonywane badania na poziom cyklosporyny we krwi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Pon Cze 19, 2006 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mma takich badan........i pierwsze slysze ze na czczo mam brac ta cyklosporyne az sie zapytam jak bede dzwonic do lekarza teraz ja biore 2x50 mg i nie mam nic z nerkami oby tak zawesze bylo wazne ze jest dobrze i mam nadzieje ze mi odstawia w pazdzierniku Smile
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez nie mam badań, ale na ulotce jest to napisane dlatego zapytałam i wiem, że niektórzy mają takie szczególnie na początku.
Naczczo powiedziała mi lekarz, ale ostatnio powiedział, że to zalezy od tego jak jest w ulotce bo to zalezy od producenta. [/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moaz
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 204
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jem Eqoral. ten co biore jest firmy Ivax. Lekarka kazała jeść go na czczo. Biore 2x125mg. Rano jem zawsze na czczo ale wieczorem to już różnie bywa:) Czuje się tak jak Wy na nim dobrze. Słyszałyście że podobno nie można jeść grejpfrutów ani pić soków grejpfrutowych przy przyjmowaniu Eqoralu??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to prawda Krzysiu, podkreśliłam ci cyklosporynę czyli Eqoural w artykule o interakcjach z sokiem grejpfrutowym, czytaj tutaj:

http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?p=7614#7614
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tym ze nie mozna grejfrutow ani sokow grejfrutowych to czytalam ale mi to tam akurat nie przeszkadza bo nic grejfrutowego nie lubie no i za grejfrutami tez nie przepadam Very HappyVery HappyVery Happy
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moaz
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 204
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy jestam po ilu browarach wystąpiła by interreakcja Eqoralu z alkocholem?Smile Wiem tylko tyle, że po jednym piwku nic się złego ze mną nie dzieje...Smile Ale gdybym wypił dwa lub trzy piwa? Ciekawe... Może kiedyś spróbuje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sie 23, 2006 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm ja z alkoholu rezygnuję...equoral "metabolizuje się" w wątrobie, więc nie mam zamiaru potem płakać, jak sobie wątrobę bym jeszcze przez własną głupotę uszkodziła - Ty, Krzysiu rób co chcesz Very Happy


a dziś właśnie wykupiłam - byłam zaszokowana ceną bez ryczałtu - ponad 350 zł za opakowanie - hihih a ja dałam 3,20 zł Very Happy za jedno
mam nadzieję, że mi pomoże Very Happy i nie będzie za duzo skutków ubocznych
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group