Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odrobina opowieści....

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aniateresa
Junior
Junior


Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 9

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 1:53 pm    Temat postu: Odrobina opowieści.... Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za miłe słowa i te cieplo bijące z waszych odpowiedzi ogrzewa moja duszę, czuje jakbym byla na dalekim wschodzie.Dlaczego lupus lubi cieplo i wilgoć tak napisałam w ostatnim poście. Pod wpływem ciepła rozszerzają sie naczyniakrwionosne, krew dociera do wszystkich zakątkow naszego ciała, dotlenia organizm. Wilgotne powietrze w TEL-AWIVIE (80%), aw Gdańsku (40%)powoduje pocenie sie dzięki temu wszystkie zarazki oraz woda zostaja wydzielone przez skórę, schodzi opuchlizna z całego ciała .Dzięki ciepłu iwilgoci człowiek posiada taką energię, że mógłby pracować po 24 godz. na dobę, bez odpoczynku(nie mylmy jednak ciepła z opalaniem i naslonecznianiem ,bo to jest niekorzystne dla lupusa).Wilgoć powoduje natomiast nawilżenie ciała, nie czuje sie wtedy gorąca.Chociaz przyznaję że od 3 lat zaczęły się kłopoty skórne, ale tylko na twarzy. Z tą skórą to zrobiłam taki test, wyjechałam na 1 m-c do Norwegi. Przed wyjazdem przeczytałam, ze to jeden z najbardziej ekologicznych krajów śkandynawi. Mnóstwo ryb no i wspanoała woda, za ktora sie nie płaci. ta woda to jak lekarstwo, chyba na kazda skórę . wyobrażcie sobie, że po dwóch tygodniach, zeszły wszystkie alergie z twarzy. POpowrocie do Polski alergie wróciły.Nastepna sprawa- to moja obsesja na punkcie tycia- jako wegetarianka, niby nie powinnam tyć, jednak pochodzę z rodziny osób puszystycvh,a jak dochodzę do 65 kg. to panikuję. Nie wiem ,czy uwierzycie, że ja prawie nie jadam chleba ,makaronu ,ryżu. Owoce, jarzyny+jogurto-sery to moje menu.Lekarka oświadczyła, że nawet gdybym jadła sama sałatę i piła wode, to itak przytyje, bo encorton zatrzymujewodę w organiżmie, co powoduje opuchliznę.(niezwykłe pocieszenie?)Przytycie dla mnie 3-5 kg jest koszmarem, wszystko wąskie, ciasne moja 5-cio drzwiowa szafa pęka a ja nie mam się wco ubrać i po 30-tu latach wcale to nie jest śmieszne, powtarzam sobie jednak , ale żyję.Lukasz F- dzięki, dostałam sie do dr. Smoleńskiej, wprawdzie w listopadzie, ale to już coś.Narcyzia-moje gratulacje, trzymam za ciebie kciuki, pij dużo wody (napisz, czy udało sie, przy takiej dawce zatrzymać tycie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak możesz, to przenieś proszę ten post do swojego powitania, nie trzeba tworzyć nowego tematu Smile
pozdrawiam
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniutereso...tak właściwie jest,że wszyscy spodziewają się po wegetarianach szczupłości i smukłości- i tak przeważnie jest...ale nie zawsze Wink sama jestem wegetarianka i dla mnie akurat również bariera 65 jest alarmem Wink uwielbiam gotować i jeść...
A próbowałaś zastąpić ser (głównie żółty) brązowym ryżem? Jadasz strączki?
Pozdrawiam
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group