Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WITAM!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też za gorącem nie przepadam..najlepiej jak temp nie przekracza 27-28 stopni
przy wyższych źle się czuję, puchnę
no ale każdy lubi co innego Smile
super, że znalazłaś odpowiedni dla siebie klimat i tak się zdrówka poprawiło Smile
pozdrawiam Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie w naszym gronie:)
a jak juz tak sobie piszemy o pogodzie i naszych fałdeczkach to sie pochwale ze w ostatnim okresie schudłam 8 kg i jestem bardzo sczesliwa, duzo wyrzeczen mnie to kosztowało, ale było warto,W planach kolejne 8 ale bedzie trudniej bo skoczyłam z 8mg metypredu na 30 encortonu:(buu
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aniateresa
Junior
Junior


Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 9

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 2:00 pm    Temat postu: Odkryłam funkcję post reaplay.... Odpowiedz z cytatem

Teraz już będę wiedziała jak Wam odpowiadać....tymczasem moje odpowiedzi są w poście "Odrobina opowieści".....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile)
A ja Wam powiem ,że uwielbiam lato ,upał i słoneczko.. i z cięzkim serduchem będę musiała je ograniczać ;>
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum
zdrowiej z nami
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
aniateresa
Junior
Junior


Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 9

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 10:15 am    Temat postu: Odrobina opowieści.... Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za miłe słowa i te cieplo bijące z waszych odpowiedzi ogrzewa moja duszę, czuje jakbym byla na dalekim wschodzie.Dlaczego lupus lubi cieplo i wilgoć tak napisałam w ostatnim poście. Pod wpływem ciepła rozszerzają sie naczyniakrwionosne, krew dociera do wszystkich zakątkow naszego ciała, dotlenia organizm. Wilgotne powietrze w TEL-AWIVIE (80%), aw Gdańsku (40%)powoduje pocenie sie dzięki temu wszystkie zarazki oraz woda zostaja wydzielone przez skórę, schodzi opuchlizna z całego ciała .Dzięki ciepłu iwilgoci człowiek posiada taką energię, że mógłby pracować po 24 godz. na dobę, bez odpoczynku(nie mylmy jednak ciepła z opalaniem i naslonecznianiem ,bo to jest niekorzystne dla lupusa).Wilgoć powoduje natomiast nawilżenie ciała, nie czuje sie wtedy gorąca.Chociaz przyznaję że od 3 lat zaczęły się kłopoty skórne, ale tylko na twarzy. Z tą skórą to zrobiłam taki test, wyjechałam na 1 m-c do Norwegi. Przed wyjazdem przeczytałam, ze to jeden z najbardziej ekologicznych krajów śkandynawi. Mnóstwo ryb no i wspanoała woda, za ktora sie nie płaci. ta woda to jak lekarstwo, chyba na kazda skórę . wyobrażcie sobie, że po dwóch tygodniach, zeszły wszystkie alergie z twarzy. POpowrocie do Polski alergie wróciły.Nastepna sprawa- to moja obsesja na punkcie tycia- jako wegetarianka, niby nie powinnam tyć, jednak pochodzę z rodziny osób puszystycvh,a jak dochodzę do 65 kg. to panikuję. Nie wiem ,czy uwierzycie, że ja prawie nie jadam chleba ,makaronu ,ryżu. Owoce, jarzyny+jogurto-sery to moje menu.Lekarka oświadczyła, że nawet gdybym jadła sama sałatę i piła wode, to itak przytyje, bo encorton zatrzymujewodę w organiżmie, co powoduje opuchliznę.(niezwykłe pocieszenie?)Przytycie dla mnie 3-5 kg jest koszmarem, wszystko wąskie, ciasne moja 5-cio drzwiowa szafa pęka a ja nie mam się wco ubrać i po 30-tu latach wcale to nie jest śmieszne, powtarzam sobie jednak , ale żyję.Lukasz F- dzięki, dostałam sie do dr. Smoleńskiej, wprawdzie w listopadzie, ale to już coś.Narcyzia-moje gratulacje, trzymam za ciebie kciuki, pij dużo wody (napisz, czy udało sie, przy takiej dawce zatrzymać tycie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i super Smile))
a powiedz mi Kochana, jak Ty w tym tel Awiwie wylądowałaś i co tam porabiasz?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniateresa
Junior
Junior


Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 9

PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 2:06 pm    Temat postu: * Odpowiedz z cytatem

kinga miałam tam kogoś z mojej rodziny, ale od dwóch lat mieszkam w Gdańsku i powoli dolegliwości wracają, chociaż jeszcze jedna sprawa mnie się udała. Miałam uszkodzony nerw trójdzielny koło oka i za uchem-to okropny ból i drętwienie twarzy. Przez pół roku ghodziłam na akupunkturę tzn. miałam 6 igieł w głowie, są one takie cieniutkie, że prawieich nie widać . Zabiegi brałam 2 razy w tygodniu, seans trwał 40 min., miałam też igły w nogach, gdy wychodziłam zostawały tylko igły w głowie. Pewnego dnia dostałam okropnego bólu żołądka dostałam jedną igłę w brzuch i w tej samej chwili ból odszedł i nie powrócil. Jeżeli chodzi o nerw trójdzielny do dzisiaj jest cisza. Kingo, ale wiem też , że nie każdemu akupunktura pomaga, znam takich, którym nie pomogła.JAGULA-sera żółtego nie jadam, brązowy bardzo rzadko, nie trawię go. Strączki, cytrusy, kiełki alfa-alfa, są niekorzystne dla lupusa-jem ale staram się ograniczyć[/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też serecznie witam Smile
jestem z gdyni a co do tocznia - to na razie podejrzenia i długa droga pzredemną do zdiagnozowania Smile
pozdrawiam bardzo serdecznie
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aniateresa
Junior
Junior


Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 9

PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abisynko, miło cię poznać, czytałam ostatnio Twoje postyi tak się serdecznie uśmiałam, że aż przeczyutałam mojej córce. Pomimo kłopotów zdrowotnych,jesteś dowcipna i pełna humoru, chyba muszę się uczyć od ćiebie, bo jestem taką powagą i wszystko b iorę na serio.Wiesz, kiedyś ,wiele lat temu nie było tyle informacji o toczniu i dzięki ogu, bo panikowałabym okropnie, ale ktoś mi kiedyś powiedział:jakmasz jakąś chorobę to ją poprostu polub, tak łatwiej żyć , przyzwyczaisz sie. Jutro jest najwspanialszy dzień w moim życiu-chcę oglosić to całemu światu- to było moje jeszcze jedno marzenie- moja wnuczka jutro skonczy 11 lat . Jest jedną z najsławniejszych dzieci, ponieważ urodziła się gdy jej mama była 5 i pół m-ca w ciąży i ważyła 870 gram. Pokazywała ją telewizja na całym świecie, w Polsce też. Jest pierwszym wcześniakiem urodzonym i uratowanych, jakie urodziły się w szpitalu chillow w TEL-AVIVIE.Jest normalnym zdrowym dzieckiem, nawet natura obdarzyła ją trzema migdałami.chyba się jutro upiję, chociaż nie lubię alkoholu, a może zjem trochę cukierków w ramach toastu ? Abisynko bądż dobrej myśli, trzymam za ćiebie kciuki, a ponieważ mówią na mnie czarownica- to ja "wróżę", przyjdzie moment, że dowiesz się wszystkiego o Twoim organiżmie, zaakceptujesz to i będziesz żyła tak jak my wszyscy z uśmiechem na ustach, tego Tobię życzę, dobrego tygodnia.
http://picasaweb.google.com/AGNIEHCA/WPolsce20072008/photo#5187698792638794770
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniateresa 100 lat i zdrowia dla wnuczki
wspaniale że wszystko tak dobrze się udało,
twój post to też nadzieja dla innych mam
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Sie 14, 2008 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj aniutereso!!!! Takich osób nam potrzeba, jestes wspaniała! Jak milo " Ciebie czytać"....Pozdrawiam serdecznie Smile .
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Czw Sie 14, 2008 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniutereso Smile

oj jak się cieszę że mogłam ciebie rozbawić Smile już taka rozbrykana jestem Smile

ja też dla wnusi zycze stu lat Smile
zapraszamy do kawiarenki w rozmowach niekontrolowanych Smile
buziaki i pozrowienia Smile
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
okularnica
Senior
Senior


Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 61
Skąd: Świętoszów

PostWysłany: Pią Sie 15, 2008 6:44 pm    Temat postu: Re: WITAM!!! Odpowiedz z cytatem

witam Cię Aniu...ja również choruję na liszaj rumieniowaty.(ostatnio lekarze stwierdzili,że już nie jest rumieniowaty ale krążkowy).Dziś przeczytałam Twój post i jestem pod wrażeniem...twoja pogoda ducha ,uśmiech i to co piszesz o swojej chorobie ,rozumiem Cię bardzo dokładnie ja też puchnę i 2-3 kg więcej to dla mnie tragedia...(ja zażywam metypred zamiast encortonu)Moi lekarze stalemnie przestrzegają ,że nie wolno mi nawet chodzić po słońcu...a ja wiem ,że nie jestem na nie uczulona tylko twarz w miejscach znamion nie wolno mi wystawiać na promienie uv.
pozdrawiam bardzo cieplutko ,będę śledzić Twoje posty są pełne ciepła i może ? nauczę się polubić tę paskudną chorobę...Agata:)))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
DorciaR
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: pomorskie obecnie Wielka Brytania

PostWysłany: Pią Sie 15, 2008 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj aniateresa, z Twoich postów bije matczyne ciepło i taki spokój. Ja jestem z Gdyni - tzn tam mieszkałam większość czasu i miło mi powitać osobę z Gdańska. Dziel się twoim doświadczeniem i nie tylko. Potrzebna nam jest taka osoba na forum. Ładna wnuczka. Ja też jestem wcześniakiem i jak się urodziłam to ważyłam jak 1,5 kg cukru.
_________________
"Byłoby szczęściem móc uszy i inne zmysły zamykać jak oczy" Georg Christoph Lichtenberg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group